New Holland Agriculture
web_banner8
web_banner11
PE_Pracuj se stroji
web_banner1
web_banner2
web_banner3
web_banner4
web_banner5
web_banner6
web_banner7
web_banner9
web_banner10

eAgrotec.cz úvodní stránka

Chovu rozumíme i na Techagru

Vizualizace Techagro 2018

S tímto heslem značka New Holland propagovala řadu univerzálních traktorů T5 vhodných pro využití v živočišné výrobě. Nešlo o pouhé plácnutí do vody, protože New Holland neustále rozšiřuje a vylepšuje sortiment strojů, které jsou určené pro chov skotu.

 

 

 

 

Novinky značky New Holland výstavě Agritechnica toho byly důkazem a dobrou zprávou určitě je, že všechny tyto stroje si budete moci prohlédnout také na výstavě TECHAGRO 2018:

  • Nová řada kompaktních traktorů pro ošetřování a sklizeň pícnin T4S.
  • Pro malé farmáře máme k dispozici nenáročný svinovací lis s pevnou komorou.
  • Nové modely traktorů T6 a T7 s označením S a důrazem na mechanickou jednoduchost
  • Sečení píce zajistí žací s logem New Holland.
  • Modelová řada T6 dostala novou převodovku Dynamic Command vlastní konstrukce.
  • Sklízecí řezačky FR mohou být vybavené nyní populárním typem mačkacích válců.

Najdete je ve vizualizaci naší expozice?

Final Plocha Techagro 2018

V uplynulých letech jsme sledovali, jak se traktory stávají stále více sofistikovanými a připravují se na precizní zemědělství, chcete-li moderně na “Zemědělství 4.0”. Napříč Evropou současně rostla poptávka po jednodušších, mechaničtějších strojích, na kterou reaguje většina výrobců, značka New Holland konkrétně modely “S”. Do této kategorie patří jediný opravdu nový traktor v sortimentu New Holland, modelová řada T4S, který vám nyní blíže představíme.

Nová řada kompaktních traktorů pro ošetřování a sklizeň pícnin T4S.

Nejzajímavější prvky traktoru:

  • Nová, čtyřsloupková kabina s velkorysým prostorem pro obsluhu.
  • Jednoduché mechanické ovládání s hydraulickou reverzací ovládanou mechanicky.
  • Zadek z “dospělého” traktoru s největší zvedací kapacitou ve své třídě 3000 kg a 540/540 ECO PT

V rámci řady T4S máte k dispozici 3 modely s výkony 55, 65 resp. 75 koní. Stroj je ideální na menší farmy a do živočišné výroby pro ošetřování píce a práci se zastýlacím vozem či přepravu cisterny s vodu na pastviny. Důležitou vlastností traktoru je také jeho dostupnost, kterou v případě České republiky ještě umocňuje posilující kurz koruny.

I jednoduché traktory však musí poskytovat obsluze vysokou úroveň komfortu, protože dnešní standard pracovního prostředí je úplně jinde než před nějakými 30 lety. Proto New Holland vyvinul pro traktory T4S novou čtyřsloupkovou kabinu s rovnou podlahou, která poskytuje opravdu spoustu prostoru a výborný rozhled. Časté nastupování a vystupování obvyklé u této kategorie traktoru ulehčují doširoka otevírané dveře. Pro zvýšení pracovního komfortu je k dispozici otevíratelný střešní panel, výkonná klimatizace i topení.

Převodovky máte u traktorů T4S k dispozici dvě. Nejjednodušší je převodovka 8 x 8 rozdělená do dvou skupin po 4 rychlostech. I s touto převodovkou traktor jezdí rychlostí 40 km/h a to i model s výkonem 55 koní, což rozhodně není na trhu obvyklé. Pokud máte zájem o modernější, ale stále mechanickou převodovku, máte k dispozici převodovku 12 x 12 s hydraulickou reverzací ovládanou mechanicky pákou pod volantem. Změnu směru jízdy tak můžete provádět aniž byste sundávali ruku z volantu – ideální pro práci s čelním nakladačem, na jehož instalaci je traktor také připravený. Traktor může mít také plazivé rychlosti – nejnižší rychlost činí 0,103 km/h.

T4S vypadá dobře zepředu, ale má pěkný i zadek. Na ramenech hydrauliky zvednete 3000 kg, což je nejvyšší hodnota v této kategorii na trhu. K dispozici máte 3 externí hydraulické okruhy s průtokem oleje 48l/min. Pokud potřebujete pohánět závěsný stroje pře PTO, máte k dispozici dvě rychlosti 540 a 540 ECO. Lehčí práce tak budete provádět při nižších otáčkách motoru a ušetříte tak palivo. Aktivace PTO probíhá přes spojku s funkcí soft start, která chrání jak traktor, tak závěsný stroj. Potřebujete-li mít rychlost PTO závislou na pojezdové rychlosti, je tato možnost také k dispozici.

Pro malé farmáře máme k dispozici nenáročný svinovací lis s pevnou komorou RollBaller 120

Pokud se podíváme na práce, které může traktor T4S na farmě zastat, tak je to například lisování s jednoduchým svinovacím lisem s pevnou komorou BR120. Jedná o stroj s pevnou komorou, který je určený pro nejmenší farmy. K dispozici jsou čtyři modely s velikostí balíku od 1,20 do 1,55 m. Rozdíl tedy najdete v počtu balíků, které lze s lisem vytvořit za směnu, v šířce sbíraného řádku, ve větrných clonách a ve využití hotových balíků - seno, senáž nebo sláma na podestýlku. Příčkový unášecí dopravník Roll Bar se vtlačí do povrchu balíku a zajistí spolehlivé formování a otáčení balíku. Stupeň slisování je nastavitelný. Jádro balíku je měkčí než vnější část, tím je zajištěno provzdušnění balíku.

Nové modely traktorů T6 a T7 s označením S a důrazem na mechanickou jednoduchost.

Označení „S“ však najdete také na dalších čtyřech modelech řad T6 a T7. Konkrétně se jedná o modely T6.125S, T7.165S, T7.195S a T7.215S, kdy číslovka za označením modelové řady udává maximální výkon traktoru bez navýšení, tj. výkon disponibilní i pro tahové práce. Traktor řady T6 je osazený převodovkou 16x16 ElectroCommand s možností automatického řazení. Traktory řady T7 jsou pak vybavené převodovkou RangeCommand 18x6 resp. 19x6 ECO s šesti stupni řazenými pod zatížením.

Všechny eskové modely byly navržené s cílem uspokojit zákazníky, kteří hledají jednoduchý, v maximální možné míře mechanicky ovládaný traktor bez monitorů a dalších „vychytávek“. Přesto je i nejjednodušší verze traktorů T7S osazená axiálním čerpadlem hydrauliky tak, aby byl traktor schopen pracovat s moderní závěsnou technikou. T7S si udržují očekávanou úroveň komfortu díky odpružené kabině a klimatizaci. Odpružená náprava je pak ve výbavě na přání. Do dvou milionů korun se tak dostanete s traktorem, který má 165 koní do tahových prací, šest stupňů řazených pod zátěží, klimatizaci, odpruženou nápravu i kabinu a to si myslíme, že je poctivá nabídka.

T7 165 S a Roll Belt na Techagru

Sečení píce zajistí žací kombinace s logem New Holland.

Traktor je energetický prostředek, který uvádí do chodu pracovní stroje. Například traktory T7.165S budou velmi dobře pracovat s nově představenou kombinací žacích mačkačů New Holland konkrétně čelně neseným DiscCutter F 320P a vzadu neseným hydraulicky odpruženým žacím mačkačem DiscCutter 320P. Oba stroje byly do sortimentu značky New Holland převedeny z výrobního programu firmy Kongskilde, kterou CNH Industrial v minulém roce zakoupilo. Čelně nesený mačkač se velmi dobře umístil v nezávislém testu, který prováděla společnost DLG a který publikoval časopis Profi. Odborníci velmi dobře hodnotili vzhled řádku po mačkači, který se při mačkání hmoty spoléhá na 68 prstů do V, jenž jsou z plastu a jsou tak šetrnější k hmotě než kovové prsty. Čelnímu mačkači se velmi dobře dařilo udržovat předepsanou výšku strniště s výsledky 58/58/65 mm (požadavek testu byl 60 mm). Stroj v testu nejefektivněji pracoval při pracovní rychlost 16,5 km/h, což zefektivnilo mačkání píce a přispělo ke zvýšení sušiny ve srovnání s pomalejší pojezdovou rychlostí! Při této pojezdové rychlosti měl stroj dokonce nižší spotřebu energie a pokud jej budeme porovnávat se stroji, které dosahovaly obdobné kvality práce (sušina po 20 hodinách), tak Kongskilde dosáhl jednoznačně nejvyšší plošné výkonnosti.

Do žluté barvy se převléknou také další stroje ze sortimentu Kongskilde. Netrpělivě čekáme na shrnovače a obraceče, které ucelí sortiment značky New Holland v oblasti pícninářské techniky. Jsme přesvědčeni, že si stroje pro sečení a ošetřování píce najdou své zákazníky, protože jim chyběla především kvalitní distribuční síť a konkurenceschopná cena a s tím jim značka New Holland se svojí silou určitě umí pomoci.

Žací kombinace Kongskilde

Traktory T6 s novou převodovkou Dynamic CommandTM – nejhospodárnější mezi čtyřválci na trhu.

Značka New Holland Agriculture slaví úspěchy s plynulými převodovkami AutoCommand, které se svými čtyřmi oblastmi 100% mechanické účinnosti patří mezi technicky nejvyspělejší na trhu.

Plynulé převodovky jsou však komplexní stroje, které mají „svojí“ cenu a ne všichni jsou ochotní do pohody při jízdě a moderních funkcí tolik investovat. Proto všechny čtyřválcové modely řady T6 mají nyní k dispozici novou převodovku Dynamic Command, která doplňuje klasickou nabídku mechanických převodovek Electro Command a plynulých AutoCommand. New Holland přichází s mezistupněm mezi klasickou převodovkou řazenou pod zatížením a plynulou převodovkou. Jedná se o dvouspojkovou převodovku Dynamic CommandTM s 24 rychlostmi vpřed i vzad, které jsou rozdělené do tří skupin, takže máte k dispozici 8 stupňů řazených pod zatížením - tolik stupňů pod zatížením v této kategorii traktorů jinde nenajdete. Převodovku si budete moci na stánku samozřejmě prohlédnout. 

Vizualizace umístění traktoru T6 Dynamic Command

Pozadu nezůstávají ani největší stroje pro živočišnou výrobu - sklízecí řezačky.

Jsou opět výkonnější a letos máte k dispozici i nový typ mačkacích válců, které vám umožňují řezanku přesně zvolené délky dále agresivně nadrtit. Celý cropprocesou DuraShredderTM jsme pro vás z řezačky vyndali, abyste si jej mohli jednoduše prohlédnout. 

Řezařka FR 650 na Techagro 2018

Těšíme se na Vás v expozici značky New Holland na stánku Agrotec a.s. 

Ing. Aleš Petr, Agrotec a.s., 5. 4. 2018

Užitečné odkazy Přihlásit k newsletteru Foto a video galerie Diskusní fórum

cs sk