New Holland Agriculture
web_banner8
web_banner11
PE_Pracuj se stroji
web_banner1
web_banner2
web_banner3
web_banner4
web_banner5
web_banner6
web_banner7
web_banner9
web_banner10

eAgrotec.cz úvodní stránka

NOVĚ TAKÉ VIDEO - Mlátičky CR jezdí 40 km/h a to legálně!

nejrychlejsi_CR_1

A kolik to jede? To je jedna z otázek zákazníků při obchodních jednání o koupi nové sklízecí mlátičky. Odpovědí je vyšší výkonnost, ale hlavně také vyšší bezpečnosti a komfortu při provozu.

Zkusme se na chvíli vžít do role kombajnéra. Začínají žně, a vy se chystáte na cestu sklízecí mlátičkou někde z Čech až na „Žitný ostrov“. Tato cesta může být dlouhá i přes 300 km. V tomto případě, když vaše průměrná rychlost bude 25 km/h, máte jistotu, že za volantem budete bez jakékoliv přestávky 12 hodin. Při výjezdu z podniku, zjistíte, že naše kvalitní silnice nejsou zas tak široké, jak se vám zdálo. Silničářům zbyly peníze z mírné zimy na letní opravy, takže objízdné trasy vás zaručeně navedou k podjezdu s výškou 3,9 m. Nejkratší trasa opět není možná. Kamionů je letos zase více a ne všichni řidiči mají zrovna dobrý den. Do toho pár řidičů v klobouku v rezivém „Fanoušovi“ a kolona více jak deseti vozidel je zaručena. Do toho několik rozumbradů, kteří vás budou školit, jak velké rozestupy mezi vámi musí být, jak musíte jet hezky vpravo, téměř až v příkopu, kdy musíte uhnout z cesty, aby se kolona rozjela. Pak se hezky zastavíte na jídlo v motorestu, kde vašeho plechového miláčka nezaparkujete nikde jinde jak na autobusovém nádraží. Teď už vás čeká jenom úsek Jablonica – Trstín. Pak už víte, že jste za polovinou a cesta půjde lépe. Po této cestě rychle ubytovat a spát, ráno vše vybalit nachystat, natankovat a do pole.

Anebo zkuste tento adrenalinový zážitek zkrátit o 3 hodiny. Na oběd si dejte ještě o jeden párek navíc, po příjezdu nachystejte vše na ráno a běžte se pořádně vyspat, ať ráno v 9 se můžete řádně zakousnout do prvních hektarů, teda když nebudete muset zase čekat do oběda na to, až klesne vlhkost.

Nezapomeňte, čas jsou peníze a vaše nervy. Ne jeden „službař“ se ptá: „Kolik to jede? A kolik to pojede, když to jemně čipnu?“ Odpověď je: „Mlátičky New Holland 40! Oficiálně a s papíry 40 - podívejte se na tu rychlost na videu!

 

Teoretický příklad pro mlátičku s transportní rychlostí 30 a 40 km/h:

Vzdálenost:       300 km

Mlátička A:         Maximální rychlost 30 km/h, průměrná rychlost 25 km/h

Mlátička B:         Maximální rychlost 40 km/h, průměrná rychlost 35 km/h

Doba jízdy:         Mlátička A = 12 hodin

                               Mlátička B = 8,5 hodin

                               Rozdíl = 3,5 hodiny

Za ušetřený čas 3,5 hodin je možné sklidit:                        

Výkonnost mlátičky = 5 ha/h

Výkon mlátičky za 3,5 hodiny = 17,5 ha

Závěr:

Je možné tedy teoreticky počítat s tím, že na každých ujetých 100 km, je možné ušetřit 1 hodinu jízdy, z čeho vyplývá, že za 1 ušetřenou hodinu, můžu teoreticky sklidit 5 ha. S ohledem na počet ujetých kilometrů po silnici za sezónu, je navýšení výkonu zřejmé.

Druhou nemalou výhodou je pohoda a plynulost jízdy, na dnes již plně zaplněných silnicích.

Ing. Václav Koryčanský, AGROTEC a.s., 21. 11. 2014

Užitečné odkazy Přihlásit k newsletteru Foto a video galerie Diskusní fórum

cs sk