New Holland Agriculture
web_banner8
web_banner11
PE_Pracuj se stroji
web_banner1
web_banner2
web_banner3
web_banner4
web_banner5
web_banner6
web_banner7
web_banner9
web_banner10

eAgrotec.cz úvodní stránka

New Holland slaví výročí 45 let výroby smykem řízených nakladačů

New Holland s hrdostí a radostí oznamuje, že vyrobil již 250 000 kompaktních smykem řízených nakladačů. Výroba smykem řízených nakladačů New Holland začala před 45 lety v závodě Grand Island v Nebrasce. Postupně se výroba nakladačů přesunula do pensylvánského Bellville a nakonec v roce 2002 přesídlila do města Wichita v Kansasu, kde se smykové nakladače vyrábí dodnes.

„Jsme nadšeni, že můžeme slavit výrobu v pořadí již 250 000 kompaktního nakladače. Potvrzujeme tím náš dlouhodobý záměr dodávat zákazníkům moderní a kvalitní smykem řízené nakladače.“ Říka Bret Lieberman, víceprezident New Holland Agriculture v Severní Americe.

L35 jako první kompaktní nakladač měl delší rozvor, který přináší hladkou a stabilní jízdu a zvyšuje bezpečnost a pohodlí obsluhy. Značka New Holland také přišla na trh s ochranou řidiče před převrácením stroje a padajícími předměty – dnes známými normami pod zkratkou ROPS/FOPS. Inovací byla i možnost uzamčení ramene. Až do té doby, nebyla obsluha stroje chráněná proti poranění při převrácení stroje, při pádu předmětu na kabinu či při neúmyslném pohybu ramene stroje v průběhu nastupování/vystupování.

Cestu ke smykovému nakladači L35 si New Holland prošlapal díky vývoji svých ostatních produktů. Ze samochodného žacího mačkače L35 získal hydrostatický pohon, jednalo se o první využití hydrostatického pojezdu v tomto typu strojů. Dnes je to standard také u ostatních výrobců smykem řízených nakladačů. New Holland si ale stále uchovává jeden unikát, má nejlepší dopředný dosah a to díky konstrukci výložníku SuperBoom.

Stavební technika New Holland slaví také 45. výročí uvedení na trh patentovaného výložníku SuperBoom. Jedná se o technologii, kterou navrhl inženýr Larry Halls v roce 1960. Jeho výzkumným úkolem bylo sestrojit systém natáčení kol, který se obejde bez tyče řízení. Inženýr Halls přišel s propojením čtyř tyčí, který tento požadavek splňoval, byl patentován a postupně se vyvinul ve výložník SuperBoom jak jej známe, kdy převádí standardní pohyb výložníku po kružnici na pohyb přímý.    

Vyzkoušejte si i vy, jak smykem řízený nakladač New Holland s výložníkem SuperBoom umí krásně naložit korbu dopravního prostředku na střed.

AGROTEC a.s., 4. 4. 2017

Smykem řízený nakladač Smykem řízený nakladač Smykem řízený nakladač

Užitečné odkazy Přihlásit k newsletteru Foto a video galerie Diskusní fórum

cs sk