New Holland Agriculture
web_banner8
web_banner11
PE_Pracuj se stroji
web_banner1
web_banner2
web_banner3
web_banner4
web_banner5
web_banner6
web_banner7
web_banner9
web_banner10

eAgrotec.cz úvodní stránka

TECHAGRO 2018

TechAgro

Přijměte naše pozvání na veletrh TECHAGRO 2018. Letošní ročník se uskuteční ve dnech 8. - 12. dubna. V příloze článku naleznete pozvánku, kde najdete i speciální kód pomocí kterého můžete na veletrh získat speciální - zlevněné vstupné.

Stánek New Holland Agriculture a společnosti AGROTEC a.s. naleznete v pavilonu V.

Proč „Smart&Easy“

Expozice značky New Holland Agriculture od společnosti AGROTEC a.s. se letos ponese v duchu hesla „Smart&Easy“ tedy snadného života s chytrými systémy. Navazujeme tím na heslo Hard&Heavy z ročníku 2016, které reprezentovalo techniku na těžkou práci pro náročné farmáře.

V České Republice intenzivně schází pracovní síla a zemědělství se tento fenomén rozhodně nevyhýbá. Situaci může pomoci vyřešit nákup nové techniky, která poskytuje současným zaměstnancům lepší pracovní prostředí a tím je stabilizuje. Současně jim díky automatizaci řady úkonů práci ulehčuje a udržuje jejich maximální produktivitu po celý pracovní den. Smart&Easy prvky najdete ve všech oblastech použití techniky New Holland:

  • Traktory a sklízecí mlátičky pro rostlinnou výrobu velkých zemědělských podniků

  • Traktory a sklízecí mlátičky pro rodinné farmy

  • Technika pro živočišnou výrobu

  • Speciální traktory a sklízeče hroznů pro vinaře a sadaře

  • Technika pro stavaře a údržbu měst a obcí

 

 

Pro velké podniky

Velké podniky s rostlinnou výrobou se můžou těšit na autonomní traktor s označením T8, který je schopen na poli pracovat zcela samostatně bez obsluhy. Pokud vám toto řešení přijde až příliš futuristické, můžete se těšit na traktory T7HD s automatickým otáčením na souvrati. To funguje skvěle a opravdu jednoduše se používá. Máme to prakticky vyzkoušené. Automatizace se týká také sklízecích mlátiček, které umí reagovat nejen na aktuální zatížení zjištěné z řady čidel, ale podle map výnosového potenciálu se umí na změnu zatížení mlátičky již dopředu připravit. Mlátička CR10.90 za tento systém získala v Hannoveru stříbrnou medaili a zajímavě vám představíme i další vylepšení na naší vlajkové lodi.

 

Představení traktoru T6 s převodovkou DynamicCommand

Pokud hospodaříte spíše na desítkách hektarů než na stovkách, určitě se nezapomeňte na Techagru podívat na novinky roku 2017. Traktor T6 s novou dvou spojkovou převodovkou DynamicCommand a Traktor T4S se na vás těší. Nová převodovka byla vyvinutá vývojáři New Holland Agriculture a výroba probíhá v tradiční továrně na výrobu převodovek a pohonných ústrojí v Modeně, což garantuje vysokou kvalitu výroby i montáže. Traktor T6 Dynamic Command se chlubí nejnižší spotřebou paliva mezi čtyřválci na trhu. Potvrzeno nezávislým testem DLG. Převodovka DynamicCommand je k dispozici v několika verzích, které se liší stupněm automatizace. Plná verze se hodně blíží plynulé převodovce AutoCommand. Zato traktory T4S jsou velmi hospodárnou variantou stroje do živočišné výroby, pro ošetřování píce a práci se zastýlacím vozem či přepravu cisterny s vodu na pastviny. Dostupnost traktoru T4S ještě umocňuje posilující kurz koruny. I tyto jednoduché traktory však poskytují obsluze vysokou úroveň komfortu.

 

New Holland T4S

 

Farmy s živočisnou výrobou

Pro farmy s převažující živočišnou výrobou na Techagro připravujeme kombinaci žacích mačkačů v barvách New Holland, konkrétně čelně nesený DiscCutter F 320P a vzadu nesený hydraulicky odpružený žací mačkač DiscCutter 320P. Oba stroje byly do sortimentu značky New Holland převedeny z výrobního programu firmy Kongskilde, kterou CNH Industrial v minulém roce převzalo. Čelně nesený mačkač se velmi dobře umístil v nezávislém testu, který prováděla společnost DLG a publikovala v časopise Profi. Nejen dojící roboty mohou být symbolem automatizace v živočišné výrobě. Ve žluté barvě a se značkou New Holland vám předvedeme svinovací lis, který umí ovládat funkce traktoru. Lis si sám traktor zastaví, zahájí vázání a hotový balík sám vyloží. Toto je další příklad tzv. asistované autonomie zemědělských strojů, kdy stroj v maximální míře pomáhá obsluze plnit svěřené úkoly správně a hospodárně po celý pracovní den. Máme to opět vyzkoušené v praxi, prostě Smart&Easy. Techniku pro živočišnou výrobu završuje sklízecí řezačka FR650 s prezentací různých variant válců Cropprocesoru.

 

Kongskilde DiscCutter 320 P

Vinařská technika

Ani vinařské technice se koncept Smart&Easy s chytrými systémy pro snazší život nevyhýbá. Také ve vinicích jsou dnes spolehliví brigádníci naprosto nedostatkovým „artiklem“ a tak stejně, jak samojízdné sklízecí mlátičky před desetiletími nahradily kosy a ruční výmlat, tak i dnes nastává doba, kdy sklízeče hroznů nahradí nůžky a zelené přepravky. Vinaři se nemusí bát vyslat sklízeče hroznů New Holland BRAUD i na sklizeň hroznů pro špičková vína, jejichž sklizeň byla dlouho spojená s ruční prací. Ve velkých a vyhlášených italských vinařství jsme se přesvědčili, že v současné době sklízeče BRAUD sklízí hrozny i pro špičková vína. Pomocí mapování pozemků a GPS navigace totiž umí udělat „výběr z hroznů“ a kvalitní optický scanner pak zvládne provést „výběr z bobulí“ přímo na poli.

Braud New Holland

 

Autonomní traktor do vinic

Před pár týdny získalo největší rodinné vinařství světa E & J Gallo z Kalifornie k testování vinařský speciál T4.110F NHDrive k ověření využitelnosti konceptu autonomního traktoru ve vinařství. V rámci společného pilotního projektu je cílem ověřit praktickou využitelnost technologie autonomního řízení u vinařského speciálu v každodenním provozu a současně najít agronomické a ekonomické dopady této technologie. Traktory budou pracovat zcela samostatně za dozoru zkušených řidičů, kteří následně vyhodnotí praktickou využitelnost technologie NHDrive. Traktor T4.100 F budeme mít na stánku bohužel pouze v klasické verzi řízené člověkem. Novinkou však bude vinařský pásový speciál TK na gumových pásech SmartTrax.

 

T4 NHDrive

 

Těšíme se na společné setkání

Team AGROTEC a.s.

 

 

AGROTEC a.s., 15. 3. 2018

TECHAGRO - STROJE TECHAGRO - STROJE TECHAGRO - STROJE TECHAGRO - STROJE

Soubory ke stažení:

Užitečné odkazy Přihlásit k newsletteru Foto a video galerie Diskusní fórum

cs sk