New Holland Agriculture
web_banner8
web_banner11
PE_Pracuj se stroji
web_banner1
web_banner2
web_banner3
web_banner4
web_banner5
web_banner6
web_banner7
web_banner9
web_banner10

eAgrotec.cz úvodní stránka

Test a video předsériového kombajnu CR

Předsériový model kombajnu CR

Na předsériovém stroji od výrobce jsme pro Vás otestovali 8 hlavních vylepšení, která najdete u axiálních mlátiček CR modelového roku 2018.

Jedná se o tato vylepšení:

  • Elektrické přestavení lopatek krytů rotorů.
  • Jištění přetížení košů pákovým mechanismem.
  • Přepracované matače plev.
  • Stavitelné čelo šikmého dopravníku.
  • Pohyblivá koncovka výsypné roury.
  • Telematika se stává standardní výbavou.
  • Nádržka na vodu s dávkovačem mýdla u schodů kombajnu.
  • Nový barevný design pod kryty a v zásobníku.

AGROTEC a.s. jako spolehlivý partner opět dostal na testování jeden stroj z předvýrobní série. Tentokrát se jednalo o mlátičku CR8.90 s jedenáctilitrovým motorem a velkými rotory TwinPitch. Podívejme se nyní na jednotlivé změny detailněji.

Zde také najdete technické informace o mlátičkách CR

Elektrické přestavení lopatek krytů rotorů.

Zraku skrytá, zato důležitější inovace je možnost elektrického přestavení lopatek krytů rotorů. Tuto funkci mlátička měla i dříve. Lopatky však byly stavitelné pouze mechanicky, a tak s nimi nikdo moc nepracoval. Přestavením lopatek zrychlíte nebo zpomalíte průchod hmoty mláticím ústrojí a tím i intenzitu mlácení. U řepky průchod hmoty zrychlíte, méně se drtí stonky, méně se zatěžují síta a tím klesají i ztráty. Funkci určitě hodnotíme velmi dobře.

Jištění přetížení košů pákovým mechanismem.

Nově nejsou koše proti přetížení jištěny střižným šroubem ale pákovým mechanismem. Při přetížení se systém uvolní a nazpět ho dostanete z pohodlí kabiny a za pár minut. Minulostí je hledání přestřiženého šroubu v mláceném materiálu a prachu!

Přepracované matače plev.

Změny nastaly také u systémů nakládání s plevami a slámou. Mlátička má nové metače plev, jejichž otáčky lze ovládat z kabiny. Plevy lze rozhodit na šířku 45 stopé lišty (15 m). Rychlejší jsou otáčky drtiče a disky pro rozhoz materiálu OptiSpread mají nový tvar.

Stavitelné čelo šikmého dopravníku.

Další novinkou je možnost objednání stavitelného úhlu čela šikmého dopravníku z kabiny. Tuto funkci jsme bohužel na testovacím stroji neměli, těžko ji tedy hodnotit. Každopádně možnost postavit lištu více na "špičku" oceníte v polehlých porostech.

Pohyblivá koncovka výsypné roury.

Při vysypávání si povšimnete pohyblivé koncovky výsypné roury. Je to určitě užitečná funkce, kterou naši kombajnéři běžně využívali.

Pohyblivá koncovka výsypné roury

Telematika se stává standardní výbavou.

Sériově je do mlátiček montována telematika, takže svůj stroj můžete sledovat z pohodlí kanceláře a operativně optimalizovat výkonnost celé sklizňové linky například přidáním odvozů.

Nádržka na vodu s dávkovačem mýdla u schodů kombajnu.

Stejně užitečná je nádržka na vodu s dávkovačem mýdla u schodů mlátičky. Je to sice drobnost, ale rozhodně potěší zvláště když je voda teplá.

Nádržka na vodu s dávkovačem mýdlu a kombajnu

Nový barevný design pod kryty a v zásobníku.

Změna patrná na první pohled spočívá v novém barevného designu pod kryty a v zásobníku. Žlutá barva více „táhne“ světlo a je tak lépe vidět na jednotlivé celky.

 

Vylepšení jsme seřadili podle jejich významu, vidíte to také tak? Napište nám své postřehy na facebook.

 

Ing. Aleš Petr, AGROTEC a.s., 25. 10. 2017

Předsériový kombajn CR Předsériový kombajn CR Předsériový kombajn CR Předsériový kombajn CR Předsériový kombajn CR Předsériový kombajn CR Předsériový kombajn CR

Užitečné odkazy Přihlásit k newsletteru Foto a video galerie Diskusní fórum

cs sk