New Holland Agriculture
web_banner8
web_banner11
PE_Pracuj se stroji
web_banner1
web_banner2
web_banner3
web_banner4
web_banner5
web_banner6
web_banner7
web_banner9
web_banner10

eAgrotec.cz úvodní stránka

Tři lidé a pořádná technika na 500 ha stačí!

Pan Šťastný

Rodina Šťastných z Radičevse u Žatce obhospodařuje v současnosti ve třech lidech 552 ha.

Koncentrují se sice na rostlinnou výrobu, ale ani na další oblasti zemědělské produkce nezanevřeli. Na farmě proto najdete i 20 dojných krav, kozy a holuby.

Získané mléko sami zpracovávají a finální výrobky prodávají ve vlastní prodejně. Osobně mohu doporučit domací kořeněný kozí sýr. Kromě finálních produktů živočišné výroby si u Šťastných v prodejně můžete pořídit také pravý český česnek odrůdy Dukát, krásnou cibuli a brambory, které pěstují na 20 hektarech. Na diverzifikaci zdrojů příjmů, poctivou práci a kvalitní, moderní techniku Šťastní spoléhají od samého začátku svého podnikání, kdy z místního družstva získali zpět tři příděly půdy, tedy 45 hektarů. Na jejich obhospodařování si pořidili traktor Ford New Holland TM 135, který na farmě pracuje dosud. V průběhu let a s přibývajícími hektary se rozšiřoval i strojový park od firmy Agrima Žatec s. r. o., která Šťastným dodala i legendarní „Géčko“, těžký traktor T8.360, sklizecí mlátičku CS, kterou nedávno nahradil větší a výkonnější model CX 8070. Ze závěsné techniky pak nemůžeme zapomenout na pluh, rozmetadlo a samochodný postřikovač. Celkem lze říci, že 80 % strojů na farmě prošlo dvorem společnosti Agrima Žatec s. r. o. „Technici z Agrimy se umí o stroje profesionálně a rychle postarat. Poradí nám i s nastavením strojů a provozním využíváním strojů, například nedávno jsme společně řešili, jak správně dotížit naše traktory, aby pracovaly hospodárně. Se službami i technikou od Agrimy jsme spokojení, takže není důvod se ohlížet jinam,” shrnul naše povídání pan Šťastný. Na farmě rodiny Šťastných zvažuji nakup traktoru T8 s polopásovým podvozkem Smart-Trax, protože šetrný přístup k půdě je pro ně důležitý. „Pracujeme na různých typech půd a ty podle aktuálních podmínek vyžaduji různé druhy zpracování od podrývání, orby, prokypřeni radličkami či disky,“ okomentoval přistup ke zpracováni půdy pan Šťastný. T8 s polopásovým podvozkem v pohodě zvládne všechny uvedené operace, protože pro přenos stejné tahové síly na podložku může byt pas užší než srovnatelná pneumatika. Pokud traktor osadíte pasem i pneumatikou o stejné šířce, souprava se perfektně vejde do brázdy, pas nemá téměř žádný prokluz, a tudíž brázdu neumazává, což je nejhorší forma utuženi půdy. Vlhká půda a výkonný traktor s užšími a přehuštěnými pneu pro orbu, aby se vešly do brázdy, jsou tou nejvíce nebezpečnou kombinaci pro utuženi půdy. Tady leží hlavní výhoda polopásového podvozku.

Proč si rodina Šťastných pořídila na farmu traktor T8.360:

• Mají dobré zkušenosti s těžkými traktory New Holland. Dobře se o ně starali i ty jim na oplátku spolehlivě sloužily.

• Mají dobré zkušenosti se servisem a poradenstvím od autorizovaných prodejců New Holland Agriculture konkrétně s firmou Agrima Žatec s. r. o.

• Traktory T8 mají živé, hospodárné a spolehlivé motory bez filtru pevných částic.

• Traktory mají výborné tahové vlastnosti díky nejdelšímu rozvoru ve své třídě.

AGROTEC a.s., 16. 3. 2017

Farma Šťastný Farma Šťastný Farma Šťastný Farma Šťastný

Užitečné odkazy Přihlásit k newsletteru Foto a video galerie Diskusní fórum

cs sk