New Holland Agriculture
web_banner8
web_banner11
PE_Pracuj se stroji
web_banner1
web_banner2
web_banner3
web_banner4
web_banner5
web_banner6
web_banner7
web_banner9
web_banner10

eAgrotec.cz úvodní stránka

Značka New Holland představila nejvýkonnější mlátičku na světě CR10.90

NewCR

Pokud jste si kladli otázku, která mlátička na trhu je nejvýkonněší, již nemusíte. Je to jasné! CR10.90 s novým šestnáctilitrovým motorem, který plní nejpřísnější emisní normu Tier 4B pomocí technologie Hi-eSCR , disponuje výkonem 652hp a takový výkon nikdo jiný na trhu nená. Tento výkon je mlátička samozřejmě připravené převest na užitečnou práci při sklizni. Stalo se již dobrým zvykem, že novinky hned zakotví v AGROTEC a.s. a tak je tomu i nyní. Zástupce nové molové řady CR9.80 již parkuje v Hustopečích a chystá se zasáhnou do letošních žní.

Na co se tedy můžete u nového CR těšit?

Před hlavní mláticí a separační rotory je vložený jeden tangenciální buben Dynamic Feed Roll™, jehož úkolem je především ochrana mláticího ústrojí proti kamenům. S plodinou vtažené kameny do šikmého dopravníku klasicky sklepne do “kameňáku”, který pomocí páky jednou za den vysypete. Vedlejší funkcí tohoto bubnu, který se v řádném případě nestará o mlácení plodiny, je porovnat plodinu a připravit ji pro rotory, aby ji dobře vtáhly do útrob mlátičky.

Nejvýkonnější mlátička CR10.90 je výhradně osazená odpruženými pásy SmartTrax™ Terraglide – osobně jsme si jízdu v mlátičce vyzkoušeli na školení ve srovnání s klasickými pásy a je to rozhodně rozdíl.

Do oka padne nova kabina Harvest Suite™ Ultra. Vychází ze společné koncepce a základního rámu, který je stejný pro všechny sklizňové stroje, tj. i pro mlátičku TC. U tohoto stroje však vývojáři využili větších celkových rozměrů mlátiček CR a kabina je tak “hlubší” a nabízí prostor celých 3.7 m3, což je více než u předchozí generace mlátiček CR. Přepracovaný je i systém úložných prostor a pod sedačkou spolujezdce máte k dispozici chladničku. Inovovaná je loketní opěrka, pracuje citlivěji, což někomu je příjemnější, někomu ne. Dříve si někteří zákazníci stěžovali, že monitor Inteliview IV zasahuje do výhledu na lištu. To je nyní vyřešení a s monitorem lze posunovat o cca 50 cm podél loketní opěrky. Můžete jej tedy mít přesně tam, kde vám to vyhovuje.

Samostatnou kapitolou jsou motory, kterým se zde věnovat nebudeme, protože si žádají samostatný článek. Každopádně u normy Tier4B nebo chcete-li Tier 4Final New Holland nepoužívá systém recyrkulace spalin (C)EGR. Motor dále dýchá čerstvý vzduch plný kyslíku se všemi výhodami, které jsou s tím spojené.

Druhý nejvyšší model CR9.80 máme již v Hustopečích a chystá se do sklizně, takže pokud máte zájem se na něj podívat, kontaktujte našeho kolegu zodpovědného za Demo program a ten vám řekne, kde se právě nachází.

 

Kontakt: Karel Prokeš tel.: 602 747 446

Ing. Aleš Petr, AGROTEC a.s., 25. 7. 2014

New_CR9_80 New_CR9_80 New_CR9_80 New_CR9_80 New_CR9_80 New_CR9_80 New_CR9_80 New_CR9_80 New_CR9_80 New_CR9_80 New_CR9_80 New_CR9_80 New_CR9_80 New_CR9_80 New_CR9_80 New_CR9_80 New_CR9_80

Užitečné odkazy Přihlásit k newsletteru Foto a video galerie Diskusní fórum

cs sk