aMAZONE - TOP INOVÁTOR

Skupina AMAZONE je vnímána jako dodavatel systémů pro „inteligentní rostlinnou výrobu“. Působí v mezinárodním měřítku a prostřednictvím nových inovačních konceptů pro strojní vybavení, servis a poradenskou činnost se zaměřuje na následující oblasti působnosti: technika pro hnojení, ochrana rostlin proti škůdcům, stroje pro přípravu půdy a setí. 

O SKUPINĚ AMAZONE

Skupina podniků AMAZONE je aktivní po celém světě a spolupracuje s více než 70ti dovozci. Podíl exportu na celkovém obratu činí více než 80 %. Kromě stálé péče o evropské trhy se skupina AMAZONE snaží otevírat nové trhy, například v Africe nebo Asii. V Německu a v Rakousku zajišťuje 22 obchodníků a 7 zprostředkovatelů rychlou, angažovanou a individuálně zaměřenou poradenskou činnost na tuzemských trzích


Amazone_1.jpg

 

Firma Amazone má sice oficiální název z roku 1883, ale již v 70. letech 19. století vytvářel Heinrich Dreyer ve své dílně první jednoduché stroje. Název Amazone mu doporučil místní učitel v Hasbergen-Gaste, protože v něm spatřoval vlastnosti bájných amazonek, jako krásu, přesnost, vytrvalost a sílu. V té době již Heinrich Dreyer vyráběl úspěšně čističku obilí. V roce 1906 prodal první stroj za oceán, a to do Chile. Sortiment výrobků se neustále zvyšoval, následovaly třídička brambor, sklízeč brambor, válcová rozmetadla hnojiv a další. V roce 1930 předal firmu synům Heinrichovi a Erichovi, po nich ji převzal prof. Heinz Dreyer, jehož jméno je spojeno s vynálezem prvního odstředivého rozmetadla minerálních hnojiv. Firma rozšiřovala neustále výrobní program, přibyly stroje na zpracování půdy, komunální technika a postřikovače. Po smrti Heinze Dreyera převzal firmu jeho bratranec, dosud žijící  Klaus Dreyer, za jehož působení obsáhla výroba strojů téměř celý sortiment techniky pro rostlinnou výrobu. Klaus Dreyer navíc zmapoval v mnoha knihách historii nejen firmy Amazone, ale i celého vývoje zemědělské techniky ve střední Evropě. Na tom intenzivně pracuje i dnes, i když již dávno překročil osmdesátku. Dnes firmu vedou jeho syn Christian Dreyer a Dr. Justus Dreyer  a Christianův syn je již pomalu připravován na další převzetí firmy.
Dnes produkuje firma Amazone stroje v 9 výrobních závodech s 1900 zaměstnanci ve 4 zemích kolem půl mld. EUR a daří se ji neustále udržovat přední pozici v oblibě zemědělské veřejnosti mezi výrobci techniky pro rostlinnou výrobu.


Amazone_2.jpg

Amazone-Stroje-pro-vyzivu-rostlin.jpg Amazone-Postrikovace.jpg Amazone-Stroje-pro-zpracovani-pudy-(2).jpg Amazone-Seci-stroje.jpg Amazone-Komunalni-technika.jpg

Amazonen-Werke_logo_01-(1).png

Společnost AMAZONEN-Werke založil v roce 1883 Heinrich Dreyer. Ovšem již před tímto mezníkem se rodina Dreyerových zabývala výrobou zemědělských strojů. I dnes jsou závody AMAZONEN-WERKE rodinným podnikem ve vlastnictví rodiny Dreyerových, přičemž současné vedení je již čtvrtou generací tohoto rodu.
Již od svého založení přinášela firma AMAZONE průkopnická řešení a inovační koncepty. Celkem 32 zlatých a stříbrných medailí získaných na výstavách AGRITECHNICA jsou důkazem vysoké inovační síly skupiny podniků AMAZONE.

 

VÝROBNÍ ZÁVODY AMAZONE

Skupina AMAZONE dnes disponuje výrobními závody v Německu, Francii, Rusku a v Maďarsku, v nichž pracuje více než 1800 zaměstnanců. Ve Velké Británii, Francii, Rusku, Maďarsku, Kazachstánu, na Ukrajině, Číně a v Kanadě se stroje AMAZONE prodávají prostřednictvím dceřiných společností.


Videogalerie

V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.