AGROTEC zemědělská technika Novinky AMAZONE Agritechnica je za dveřmi a Amazone sklízí další ocenění!

Agritechnica je za dveřmi a Amazone sklízí další ocenění!

03. 10. 2019 , Mgr. Liliana Geisselreiterová

Tři stříbrné medaile za řešení AmaSelect Row, aplikaci EasyMix a senzor AmaSense Weather pro AMAZONE.

AmaSelect Row - systém pro přepínání z celoplošného postřiku na řádkový postřik s úsporou až 65 %.

K tomu je nezbytné postřikovač osadit speciálními tryskami SpotFan 40-03 s úhlem postřiku 40°. Tyto trysky pracují bez překrývání a aplikují 100 % postřiku po celé šířce rozprašovacího kužele. Trysky jsou obvykle umístěny ve vzdálenosti 50 cm a jejich obměna je velmi jednoduchá.

Společnost Amazone současně nabízí prodlužovací sadu, která slouží ke zmenšení rozteče trysek na 25 cm nebo naopak k jejímu rozšíření na 75 cm. Aplikovaný postřik přitom neztrácí na kvalitě.

Trysky umístěné v jednotlivých svazcích pak mohou být otevírány jednotlivě nebo v kombinaci s tryskami jinými. Stisknutím tlačítka na terminálu pak lze snadno ovládat přepínání jednotlivých trysek či aplikaci bodovou nebo celoplošnou.

Možná úspora postřiku pro jednotlivé aplikace závisí na velikosti řádků a pohybuje se v rozmezí 40 – 50 % (50 cm cukrová řepy) nebo 50 – 65 % (75 cm u kukuřice a brambor). Úspory lze také maximalizovat s pomocí aktivního vedení ramen ContourControl.  
AmaSelect-Row_6.jpg

AmaSelect-Row_3.jpg

 AmaSelect-Row_5.jpg
 

EasyMix - nová aplikace pro snadné nastavení, vyhodnocení a rozmetání více hnojiv najednou.


Různá hnojiva se často mísí dohromady, aby se ušetřil počet aplikací a snížily provozní náklady. Jsou-li jednotlivá hnojiva smíchána, mají různé fyzikální vlastnosti a různé letové vlastnosti při jejich aplikaci. S rozšiřující se pracovní šířkou se navíc aplikace míchaného hnojiva stává obtížnější.

Najít to správné nastavení pro každé jednotlivé hnojivo je prakticky nemožné. S aplikací EasyMix však lze stanovit nejlepší možný kompromis pro celkový mix hnojiv. Stačí jen, když uživatel v menu vybere jednotlivá hnojiva, které plánuje rozmetat. Aplikace EasyMix následně ukáže, jak dobře nebo špatně do sebe jednotlivé složky zapadají a zda existuje kompromisní nastavení pro materiál určený k rozmetání, které následně uživateli doporučí.

Kontrolu rozmetaného hnojiva lze překontrolovat s pomocí rohoží a aplikace EasyCheck, která také dokáže detekovat různé druhy hnojiva. Easy Mix je součástí nové aplikace mySpreader.

EasyMix_1.jpg

EasyMix_2.jpg
 

AmaSense Weather – senzor, který zaznamenává aktuální teplotu a vlhkost dané lokality.

Pesticidy mají různé účinky na měnící se povětrnostní podmínky. V závislosti na denní době a poloze oblasti (kopec, údolí, okraje lesa, atd.) se mění teplota a vlhkost. Riziko zamoření plísňovými chorobami je zřetelně vyšší v teplých a vlhkých údolích než na suchých kopcích.

Senzor AmaSense Weather je montován na postřikovače Amazone a zaznamenává aktuální teplotu a vlhkost dané lokality. S jeho pomocí má obsluha stroje detailní informace o místních podmínkách, kterým může aplikaci dávky hnojiva přizpůsobit.

Je dalším pomocníkem, který zemědělcům pomáhá profitovat z vyšších výnosů, optimalizovat provozní procesy a snižovat množství aplikované dávky. V neposlední řadě je taková aplikace mnohem šetrnější vůči životnímu prostředí.


AmaSense-Weather.jpg

AmaSense-Weather_3.jpg

Více informací na https://www.agritechnica.com/de/innovation-award-agritechnica/gold-und-silber-2019


 
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

Nebo nám můžete poslat zprávu pomocí formuláře "Napište nám"

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.