AMATECHNICA 2024

11. 06. 2024 , Ing. Jana Rézlová

Nejočekávanější AMAZONE event roku 2024 navštívilo přes 6.500 návštěvníků ze 40 zemí celého světa. A my jsme byli u toho!

 Úspěšná AMATECHNICA 2024 s velkou účastí z tuzemska i zahraničí

Společnost AMAZONE se velmi úspěšně prezentovala světovou přehlídkou AMATECHNICA 2024 s mottem „Ideje pro budoucnost“ ve svém hlavním sídle v Hasbergen-Gaste. Tuto přehlídku navštívilo cca 6500 farmářů, podnikatelů v zemědělství a obchodních partnerů ze 40 zemí světa. Tento „domácí veletrh“ nabídl návštěvníkům informace o nejnovějším vývoji techniky a inovacích AMAZONE. Program se skládal z představení techniky před tribunou i při práci v praxi a z okruhu prezentací inovací v Active-Center přilehlého závodu. Pro návštěvníky byly po celý den vystaveny veškeré stroje, probíhaly prohlídky výrobního závodu a show 120 historických traktorů. Zdařilý den uzavřela večer „After-Field-Party“ v obrovském stanu přímo u mateřského závodu.8.jpg3.jpg
IMG_7936.jpg


Představení novinek z Agritechniky

Ve středu pozornosti byly především novinky, které byly představeny v Listopadu 2023 na výstavě Agritechnica v Hannoveru. Při této příležitosti mohli účastníci vše shlédnout nejen na výstavní ploše, ale i přímo v akci na poli. Středem pozornosti byl například tažený přesný secí stroj Precea 6000-TC, u něhož byl demonstrován špičkový výkon a vysoká přesnost. Zvláštností tohoto 6-metrového výkonného stroje je možnost volby mezi centrální dopravou osiva „Central Seed Supply“ a samostatnými zásobníky na osivo na každém výsevním agregátu.
Při příležitosti 75. výročí začátku výroby secí techniky  v Amazone byl prezentován celý vývoj na secích strojích i kombinacích až po současnost. Tato výstava nabídla návštěvníkům fascinující přehlídku historie vývoje secí techniky. Tým Amazone dále představil i další stroje ze skupin hnojení minerálními hnojivy a ochrany rostlin.
Zvláštní výstavu s odborným výkladem představili i zástupci skupiny komunální techniky, která se zaměřuje na péči o veřejnou zeleň a zimní údržbu komunikací.
Jedním z vrcholů byla procházka po inovacích ve výstavní hale Active-Center, kde představila Amazone svoje vize nových technologií a chytrých řešení pro přesné a udržitelné zemědělství. Zde byli k dispozici i odborní poradci z partnerských firem, které se účastní na společných projektech.
Mnozí hosté využili i možnost exkurze do nejmodernějšího centra náhradních dílů v Tecklenburg-Leedenu a ve Wambergenu bezplatnými rotujícími autobusy. Zde využívá firma také vlastní pozemky ke zkušebním účelům, kde testuje nové stroje i zakládá a vyhodnocuje nové koncepty rostlinné výroby. Výsledky byly prezentovány účastníkům a umožnily jim v rámci dialogu o rostlinné výrobě nahlédnout hlouběji do aktuálních témat, jako Precision Farming nebo pásovém způsobu pěstování CRF (Controlled Row Farming).
Amazone tímto děkuje všem návštěvníkům, partnerům i dalším spolupracovníkům za návštěvu velmi úspěšné akce a těší se již na setkání při další Amatechnice.

IMG_7924.jpgIMG_7942.jpgIMG_8198.jpg
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.