AGROTEC zemědělská technika Novinky AMAZONE AMAZONE GPS ScenarioControl získal ocenění FARM MACHINE 2023

AMAZONE GPS ScenarioControl získal ocenění FARM MACHINE 2023

02. 12. 2022 , Mgr. Liliana Geisselreiterová

Nový terminálový software AMAZONE GPS-ScenarioControl pro automatizaci komplexních spínacích operací získal na veletrhu SIMA 2022 v Paříži ocenění „FARM MACHINE 2023“.

Vytouženou cenu uděluje v odvětví zemědělské techniky mezinárodní porota složená z odborných novinářů. AMAZONE je vítězem v kategorii softwaru s GPS-ScenarioControl.

Přesná a potřebná aplikace minerálního hnojiva hraje rozhodující roli při úspoře nákladů a šetření zdrojů. V této souvislosti se používají různé metody hraničního rozmetání, které umožňují zákonem vyhovující hnojení. Se systémem GPS-ScenarioControl jsou některé funkce rozmetadel hnojiv AMAZONE automatizovány dle předem zaznamenaného scénáře, čímž se zabrání chybám obsluhy při následných aplikacích.

Amazone-oceneni_1.jpg
Zleva doprava: Matthieu Schubnel (novinář Material Agricole), Bettina Dreyer, Christian Dreyer (předseda představenstva/majitel AMAZONE Group ), Florent Guilleman (výkonný ředitel prodejní kanceláře AMAZONE Auneau France)
 

Problém: zneužití při změně ovladačů

Při rozmetání hnojiva je řidič postaven před různé úkoly. Na jedné straně musí zajistit optimální boční rozložení rozmetaného materiálu a aplikaci hnojiva podle potřeby. Na druhou stranu musí dohlédnout na to, aby byl na příkopech, cestách nebo hranicích pozemků použit vhodný způsob hraničního rozmetání tak, aby byla dodržena zákonná nařízení. To může vést k nesprávnému použití (zejména u různých ovladačů), pokud není na správném místě aktivován nebo deaktivován specifický způsob hraničního rozmetání. Neznalost ze strany nezkušených řidičů může vést i k aplikaci hnojiv, která neodpovídá zákonu.
 


Zaznamenejte a uložte správnou strategii jízdy

Při prvním přejezdu polem zkušená obsluha s pomocí systému GPS ScenarioControl po stisknutí tlačítka automaticky zaznamená všechny spínací body i trasu a směr jízdy.
Spínací body jsou na mapě jasně vyznačeny a směr jízdy je vizualizován směrovými šipkami. U rozmetadla hnojiv je kladen důraz na režimy hraničního, příkopového a bočního rozmetání a také jednostranného rozmetání do vnitřku pole na souvrati (HeadlandControl). GPS ScenarioControl je integrován v obslužném terminálu AmaTron 4 ISOBUS a lze jej zobrazovat a ovládat pomocí rozšíření displeje AmaTron Twin.

Amazone-oceneni_2a.jpg
Záznam scénáře: georeferenční aplikace funkce HeadlandControl.
Vlevo: Pohled na provoz stroje v AmaTron 4.
Vpravo: Pohled na GPS ScenarioControl na AmaTron Twin App.

 


Automatizace složitých procesů řazení a úleva pro řidiče

V následné aplikaci řidič pouze aktivuje dříve zaznamenaný scénář a rozmetadlo provede uložené spínací procesy zcela automaticky. GPS-ScenarioControl umožňuje přesnou aplikaci hnojiva, protože různé metody hraničního rozmetání se provádějí na tom správném místě. Následná aplikace tak může být snadno uchována i pro následné řidiče. Řidič se navíc může orientovat pomocí předem nahrané, optimalizované polní trasy. To snižuje zbytečné jízdy naprázdno a úbytek rostlin v důsledku nesprávného odbočování do kolejových řádků.
 
GPS-ScenarioControl ulehčuje řidiči tím, že se již nemusí starat o konkrétní akce a kontrolní úkoly a umožňuje použití různých ovladačů během sezóny hnojiv. Mezi řidičem a vedoucím provozu nevznikají žádné dotazy ohledně správné aplikace metody rozmetání. V budoucnu bude GPS ScenarioControl použitelný i s dalšími stroji AMAZONE ISOBUS. Funkce trasy je již použitelná pro techniku ​​ochrany rostlin od AMAZONE, kde obsluhám značně usnadňuje práci
 
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.