Centaya-C pro kombinované setí

31. 03. 2022 , Mgr. Liliana Geisselreiterová

AMAZONE rozšiřuje sortiment pneumatických secích strojů o nový secí stroj Centaya-C. Zvláštnost secí kombinace spočívá v novém dvoukomorovém zásobníku o objemu 2 000 litrů.

Ten umožňuje aplikovat vice osiva při jednom průchodu. Nová Centaya-C Super je k dispozici v pracovních záběrech 3; 3,5 a 4 metry.

 

Široká škála aplikací

Vzhledem k rostoucím výzvám v profesionálním pěstování rostlin se neustále zvyšují nároky na moderní secí techniku, která je dnes základem pro dosažení maximálních výnosů. Přesné dávkování osiva a přesné hloubkové uložení mají proto nejvyšší prioritu. Zvláštní důraz je kladen také na současnou aplikaci více semen nebo souběžnou aplikaci hnojiva s osivem.
S 2komorovým zásobníkem nabízí nový Centaya-C Super nyní kromě hlavní plodiny možnost setí doprovodných a podsévaných plodin, které jsou velkým přínosem pro potlačení plevele a pro zvýšení ochrany proti erozi a biodiverzity.
Kromě toho je současná aplikace hnojiv účinným řešením, které vede k rychlé podpoře sazenic a vysoké vzcházení plodiny na poli. Tato secí technika nabízí zemědělcům a dodavatelům různé způsoby zakládání a vysoký stupeň flexibility díky kombinaci osiva a hnojiva. Kromě toho lze ušetřit palivo a čas snížením počtu přejezdů.

 

Až tři různé body umístění

Centaya-C Super může být volitelně vybavena jednokotoučovou botkou RoTeC pro nebo dvoukotoučovou botkou TwinTeC. Radlička RoTeC pro 400 mm umožňuje aplikaci dvou médií při jednom přejezdu. To umožňuje například umístit malé množství hnojiva přímo do řádku spolu s obilím.
Ve spojení s dvojkotoučovou botkou TwinTeC je dokonce možné aplikovat dva různé druhy osiva nebo osivo a hnojivo na dvou různých vstupních bodech pomocí procesu dvojitého záběru.
V tomto případě je první medium ukládáno do osevní brázdy přes radličku TwinTeC a druhé je vedeno samostatným dopravníkovým systémem a dalším výstupem radličky TwinTeC umístěno do půdy před válec pro regulaci hloubky.
Takto odsazené umístění umožňuje přesnou aplikaci hnojiva a zajišťuje výživu budoucí rostliny.

Pro současné setí meziplodin nebo jemných semen lze secí stroj Centaya-C Super zkombinovat s výsevní jednotkou GreenDrill 200. Tato kombinace umožňuje aplikaci třetího materiálu na povrch půdy prostřednictvím usměrňovacích desek. Osivo je pak přiváděno přímo z namontovaného zásobníku o objemu 200 litrů dolů k přepážkám za secím strojem.

 

Přesné, chytré a vysoce produktivní

Centaya-C Super řízená přes ISOBUS umožňuje samostatné a přesné dávkování různých aplikačních materiálů pomocí plynule nastavitelných elektrických dávkovačů s výsevy 0,5 - 400 kg/ha. Centayu-C Super lze používat při pracovních rychlostech až 12 km/h s roztečí řádků 12,5 a 15 cm.

Plnění je snadné díky velkému otvoru násypky. Zásobník osiva a jednotlivé dávkovače jsou snadno přístupné. SmartCenter umožňuje uživatelsky přívětivou a přesnou kalibraci a nastavení stroje. Aplikovaná množství a rychlosti jsou přehledně zobrazeny na terminálu Amazone AmaTron 4 ISOBUS a řidič může během práce snadno měnit množství osiva přímo z traktoru.

Secí stroj může být vybaven systémem rychlého vyprazdňování pro rychlou výměnu osiva při práci. Volitelně je k dispozici úložný prostor pro uložení dalších pytlů s osivem.

Centaya-C Super je obzvláště výkonný díky dvoukomorové nádrži o objemu 2 000 litrů. Kontejnery lze individuálně dělit dle požadavků zákazníka v poměru 60:40 nebo 70:30. Speciální tvar a umístění kovového kontejneru v blízkosti traktoru zajišťují nízké požadavky na zvedací sílu.
 


Rychloupínací systém QuickLink

Secí stroj Centaya-C Super lze velmi snadno a rychle připojit bez použití nářadí k různým strojům Amazone na zpracování půdy prostřednictvím rychloupínacího systému QuickLink. V závislosti na půdních podmínkách jej lze kombinovat s modely rotačních bran KE 02 nebo rotačními kypřiči KG a KX. Centayu-C Super lze kombinovat s kompaktními talířovými bránami CombiDisc pro použití na velmi lehkých půdách.  


Centaya3000-C-Super_2.jpg
 
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.