AGROTEC zemědělská technika Novinky AMAZONE Co říkají o vysokorychlostním přesném secím stroji koncoví uživatelé?

Co říkají o vysokorychlostním přesném secím stroji koncoví uživatelé?

24. 10. 2022 , Mgr. Liliana Geisselreiterová

V rámci svého celoevropského turné Precea Performance Tour společnost AMAZONE předvedla tento vysokorychlostní přesný secí stroj v celkem 13 zemích. Současně sledovala 30 majitelů při jejich používání v běžné praxi. 

Díky tomu získala společnost AMAZONE vhled do průměrného pracovního dne secích strojů Precea, které se používají v různých provozních podmínkách a při setí různých druhů plodin. Sami uživatelé stroje tak přímo vysvětlují, jak flexibilní, přesný a efektivní secí stroj je. Praktické zkušenosti farmářů a dodavatelů jsou zaznamenány v krátkých videoklipech a jsou zveřejněny na www.precea.net/en.

Různé plodiny, specifické půdní podmínky a jedinečné klimatické podmínky – všechny tyto výzvy Precea snadno překonává, a to na všech farmách navštívených v průběhu již zmíněné Tour. Široký sortiment nabízí flexibilní varianty vybavení, které si poradí s různými velikostmi polí a výkony.

Pracovní záběr stroje je 3 až 6 metrů a stroj je k dispozici se 4 až 12 výsevními jednotkami. Uživatelé si pochvalovali zejména jeho schopnost snadno se přizpůsobit různým druhům plodin bez použití nástrojů, což minimalizuje prostoje obsluh. Speciální koncepce rámu umožňuje volný pohyb výsevních jednotek, takže lze rozteč řádků velmi rychle nastavit. Výkonný centralizovaný pohon s přetlakem a prvotřídní mulčovací secí botka PreTeC jsou dokonale sladěny. Zemědělci byli ohromeni velmi přesným ukládáním osiva, od prvního až do posledního zrna, a to i při rychlostech až 15 km/h!

Četné možnosti výbavy usnadňují obsluze práci se strojem a umožňují dosahovat tu nejvyšší kvalitu práce za všech podmínek. Zejména v proměnlivých půdních podmínkách zajišťuje regulace přítlaku botek SmartForce zcela automaticky konzistentní hloubku uložení. Automatické nastavení stěrek SmartControl mezitím zabraňuje výskytu vynechaných i dvojitých míst. Díky systému pro rychlé připojení QuickLink lze secí stroj velmi snadno, rychle a bez použití nářadí agregovat s nejrůznějším nářadím na přípravu půdy (rotační kypřiče, rotační brány nebo kompaktní diskové brány CombiDisc) od AMAZONE.

Tato secí kombinace umožňuje dokonalou přípravu seťového lože a setí v jednom přejezdu. Pro maximální efektivitu je Precea s pracovní šířkou 6 metrů k dispozici s novým čelním zásobníkem FTender pro současné přihnojování. Inteligentní řešení, jako je spínání jednotlivých řádků, aplikace specifická pro dané místo a řízení přes ISOBUS, hovoří pro ekologické a efektivní využití vstupů.

Jakou mají zkušenost se secím strojem Precea v Novém Dvoře v Kunovicích jsme se zeptali agronoma Ing. Vlastimila Lapčíka:

Video-p-Lapcik-Novy-Dvur-Kunovice.jpg

1-Precea3000ACC.jpg

2-Precea6000-2CC.jpg

3-Precea6000-2FCC.jpg

4-Precea4500-2C.jpg
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.