AGROTEC zemědělská technika Novinky AMAZONE Green Deal jako protiklad zajištění výživy

Green Deal jako protiklad zajištění výživy

17. 10. 2022 , Mgr. Liliana Geisselreiterová

Před začátkem pandemie koronaviru nastavila Evropská komise pravidla pro snižování pesticidů v zemědělské výrobě. Podle nich by se mělo používání pesticidů snížit do roku 2030 až na polovinu.

Kromě pandemie se problémy s cenami vstupů a narušením dodavatelsko-odběratelských vztahů v důsledku vojenského konfliktu na Ukrajině ještě prohloubily. Sami poslanci Evropského parlamentu již upozorňují na skutečnost, že původní ustanovení této části Green Dealu nebude reálné dodržet.

Poslankyně EP Simone Schmiedtbauer uvedla, že bude nutné, aby Evropská komise tyto cíle přehodnotila a na první místo postavila nutnost zajištění zásobení obyvatel EU potravinami. Bez alternativ k tomuto programu to nepůjde a stanovený kurs bude nutné korigovat.

Sami zemědělci to cítí na vlastní kůži, je však třeba, aby EK tyto potřebné změny vymezila a pro nejbližší roky stanovila nová pravidla. Zároveň je však dobré, že hlavní výrobci zemědělské techniky pokračují ve vývojích jak strojů, tak technologií, které směřují ke stanoveným úsporám, které zajistí dosavadní produkci a současně budou víc šetřit životní prostředí.

Jsme rádi, že jedním z těchto průkopníků je i firma AMAZONE.

Zdroj: časopis Österreichische Bauernzeitung 35-2022, článek Green Deal im Widerspruch zur Versorgungssicherheit

 
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.