AGROTEC zemědělská technika Novinky AMAZONE IceTiger - větší přesnost při údržbě zimních silnic

IceTiger - větší přesnost při údržbě zimních silnic

16. 07. 2021 , Mgr. Liliana Geisselreiterová

Amazone nyní nabízí zcela nové a profesionální nesené rozmetadlo IceTiger pro aplikaci soli a solanky s maximální přesností.

Nová dopravní technologie s pomocí pásového podlahového dopravníku umožňuje aplikaci solí s různým obsahem vlhkosti, a to i ve velmi malém množství, jakož i pro aplikaci protiskluzových materiálů, jako jsou štěrk nebo písek. Pokud se IceTiger používá v kombinaci s komfortním ovládáním ISOBUS, stává se přesným strojem pro rozmetání štěrku.
 

Inovace: Smart Precision System - nastavitelná pásová podlaha a elektrické nastavení rozhozu přes ISOBUS

Jedinečnou vlastností rozmetadla je hydraulicky poháněný dopravníkový pás pro rozhoz posypového materiálu. Díky široké kontaktní ploše je materiál k rozmetání nepřetržitě transportován bez ucpávání do žlabu a dále pak na rozmetací kotouč. Hydraulický motor umožňuje přesné nastavení rychlosti pásu tak, aby běžel rychle nebo pomalu, takže lze podle potřeby aplikovat i extrémně malá množství - až 5 g/m². S přesným rozmetacím kotoučem je možné pracovat v pracovních šířkách od 2 do 8 m. IceTiger lze proto dokonale přizpůsobit požadavkům oblasti vyžadující ošetření.

Velkou výhodou je, že s pomocí Smart Precision System lze elektricky nastavit místo rozhozu přes ISOBUS. Požadovaný úhel rozhozu vlevo nebo vpravo se nastavuje pohodlně a snadno z kabiny traktoru. Posun rozmetacího obrazce probíhá elektricky. Díky automatické regulaci je přesně nastavena poloha rozhozu posypového materiálu a požadovaný symetrický či asymetrický rozmetací obrazec. Toto elektrické nastavení místa rozhozu funguje ve spojení s automatickou regulací rychlosti rozmetacího disku. Flexibilní nastavení pracovní šířky umožňuje přesné nastavení pouze jednoho pruhu nebo dvou pruhů současně. Kromě toho lze trojúhelníkový rozmetací obrazec upravit směrem dovnitř, aby byl rovnoměrně ošetřen celý povrch vozovky, například u kruhových objezdů.

Přímo v kabině traktoru nabízí Amazone vlastní vyvinutý terminál AmaTron 4 ISOBUS. To znamená, že i traktory, které nejsou z výroby standardně kompatibilní s ISOBUS, lze dodatečně vybavit terminálem AmaTron 4 pro zimní provoz. Terminál ve stylu tabletu je vybaven 8 ” multidotykovým barevným displejem s režimem den-noc, praktickou nabídkou rychlého spuštění s inteligentní navigací a automatickým zobrazením tlačítek pomocí senzoru přiblížení. Všechny funkce v pracovním menu lze ovládat pomocí multifunkčního joysticku AmaPilot + nebo jiných joysticků, které jsou kompatibilní s ISOBUS.


Volitelné příslušenství: Integrovaný předem navlhčený solný systém

IceTiger může být volitelně vybaven solným aplikátorem s celkovým objemem zásobníku 500 l pro aplikaci předem navlhčené soli FS30. Pevné látky a solanka jsou smíchány bezprostředně před rozmetacím kotoučem, přičemž je zajištěno přesně nastavitelné zásobování solankou pomocí hydraulicky poháněného čerpadla s ochranou proti chodu nasucho. V porovnání se suchou solí má směs obou produktů nižší obsah soli o cca 23 %. Kromě rychlejšího odmrazování zde dojde i k menším ztrátám v důsledku činnosti větru.
 

Chytrý provoz s EasySet 2 - nákladově efektivní a šetrný k životnímu prostředí

Základní verze rozmetadla IceTiger se ovládá pomocí EasySet 2 z  kabiny traktoru. Jednoduché a intuitivní ovládání vyžaduje pouze jednoduché zaškolení obsluhy. Po zadání požadovaného rozmetaného množství a požadovaného pracovního záběru se rozmetané množství automaticky reguluje v závislosti na rychlosti jízdy. Při použití EasySet 2 se místo rozhozu nastavuje ručně. Funkci “+100%” lze použít ke zdvojnásobení rozmetaného množství v kritických oblastech, jako jsou mosty nebo křižovatky. Kalibraci pracovní šířky, rychlosti a aplikovaného množství je také možné nastavit stisknutím tlačítka. S pomocí EasySet 2 lze také ovládat pracovní světla LED a otočný maják. Volitelná je couvací kamera s výhledem na rozmetací obrazec a také interní kamera pro sledování stavu hladiny zásobníku.
 

Větší zásobník pro vyšší pracovní výkony

Základní verze zimního rozmetadla soli IceTiger je vybavena násypkou o objemu 1 000 litrů. Násypka má příznivé těžiště vytvořené 3bodovým závěsem a strmými stěnami násypky. Spolehlivě se tak vyhnete zbytkům materiálu. Volitelně lze objem zásobníku rozšířit až na 1 900 l s pomocí přídavných nástavců s objemy 300 l nebo 600 l.

Amazone-IceTiger_1.jpg
IceTiger je vybaven jedinečným Smart Precision system s hydraulicky poháněným pásovým dopravníkem, nejmodernějším ovládáním ISOBUS a přesným rozmetacím kotoučem.
Amazone-IceTiger_2.jpg

Volitelné solankové zařízení s celkovým objemem nádrže 500 l je integrováno do celkové koncepce designu, což znamená, že IceTiger zůstává v blízkosti traktoru s příznivým těžištěm.

Amazone-IceTiger_3.jpg
S pracovními šířkami od 2 do 8 m lze IceTiger dokonale přizpůsobit požadavkům na cílené pokrytí ošetřovaných ploch.
 
 
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.