AGROTEC zemědělská technika Novinky AMAZONE Kamenitá půda vyžaduje kvalitní stroje

Kamenitá půda vyžaduje kvalitní stroje

16. 06. 2021 , Mgr. Liliana Geisselreiterová

Tak kamenitou půdu, jakou mají v Nezvěsticích, byste hned tak nenašli. Pro výrobce zemědělské techniky jsou místní podmínky opravdu výzvou a hned tak každý stroj tu neobstojí. Ale stroje AMAZONE zde mají dlouhodobě vyzkoušené a na některé z nich nedají dopustit.

Přestože rok 1987 volnému cestování moc nepřál, značka AMAZONE nebyla v ALIMEXU neznámým pojmem. Na podzim zmíněného roku byl v Hustopečích uspořádán Den moderní zemědělské techniky, na který se sjeli zemědělci z celé republiky, a dokonce následovala i prohlídka jednoho z výrobních závodů tohoto německého výrobce. Proto spatřit techniku AMAZONE v oblasti Nezvěstic dodnes tedy není žádnou výjimkou.

„Letošní přihnojování s rozmetadly AMAZONE jsme zvládli bez problémů“, sděluje ředitel společnosti Martin Tomec. „Součástí našeho strojového parku jsou dvě rozmetadla ZA-V 3200 a tři menší rozmetadla ZA-M. Používáme je jak na jarní, tak i podzimní přihnojování. S takovou flotilou jsme schopni pohnojit vše za jeden týden. Nejstarší rozmetadlo nám funguje už úctyhodných 22 let a je v porovnání s naším nejnovějším rozmetadlem ZA-V, které už umí variabilně hnojit podle aplikačních map, prakticky muzejním kouskem. Rozmetadla AMAZONE jsou jednoduchá na obsluhu, provozně spolehlivá a nevyžadují náročnou údržbu“, dodává pan Tomec.

Alimex_3.jpg

Alimex_19.jpg

Společnost hospodaří v oblasti Plzeňské pahorkatiny až po Brdskou vrchovinu. Pro nadměrně kamenitou půdu, zde nejvíce trpí půdo-zpracující stroje. „Už 40 let se tu vybírá z polí kamení a stále ho tu máme. Nejsou to jen drobné kamínky, ale i pořádné kusy, se kterými jsme schopni manipulovat jen s pomocí nakladače“, posteskl si pan Tomec. Kameny se ukládají na hromady, následně drtí a prodávají. „Firmy se ale našich polí nebojí. V rámci svých DEMO programů jsou ochotni stroje předvést i v našich podmínkách.“ Proto další stroj od AMAZONE u nás brzo najde své uplatnění. Během června k nám dorazí nový kombinovaný kypřič Ceus se záběrem 7 m, který se při testování osvědčil více než jiné značky.“

Alimex_14.jpg

Alimex_15.jpg

„Věříme, že s ním budeme spokojeni stejně jako se strojem Centaur, multifunkčním nářadím na zpracování půdy pro bezorebnou práci na poli. Už první předvádění stroje, které se uskutečnilo na pozemcích u Příbrami, podnik přesvědčilo o jeho kvalitách. „Stroj byl maximálně vyladěný, dělal krásnou práci, a proto o něj v Alimexu ihned projevili zájem. Dodnes jsme se strojem maximálně spokojení a přináší to, co se od něj očekává. Jeho využití je maximální, má velkou průchodnost a poradí si i s plevelem. Opravdu špičkové nářadí. “, uvádí pan Tomec. „Stejnou práci odvádí i 6m diskové podmítače Catros, které využíváme na podmítku strniště po sklizni a na zapravení kejdy.“

Alimex_20.jpg

V ALIMEXu můžete narazit i na další zástupce značky AMAZONE, a to na léty prověřený secí stroj EDX 6000 TC a Citan 8000 Ca samojízdný postřikovač Pantera se záběrem 24 m. Postřikovač je v provozu prakticky celý rok a díky šikovné obsluze je o něj dobře postaráno a stává se z něho spolehlivý stroj. „Při výběru nového stroje se vždy snažíme přizvat obsluhu, aby si ke stroji řekla své“, uvádí pan Tomec. „Ne jinak tomu bude i při výběru nového postřikovače v budoucnu, ale už dnes víme, že horkým favoritem bude opět Pantera.“

Alimex_9.jpg

„Čeho si v podniku ceníme, je i přístup výrobce k řešení problémů. V roce 2019 jsme pořídili radličkový kypřič Cenius 6003-2TX na hluboké zpracování půdy. Práce stroje nebyla taková, jakou jsme očekávali, vše se tedy začalo řešit s výrobcem. Zástupci AMAZONE sami projevili zájem vidět práci stroje v našich podmínkách a po jejich návštěvě se začala řešit jeho přestavba. Doplnilo se hydraulické jištění radliček, odlehčil se C-Mix válec a zesílil středový rám. V takovém případě je dobré vědět, že spolupracujete se silným parterem, který stroj pomůže upravit tak, aby splňoval všechna vaše očekávání,“ sděluje pan Tomec.

„Stroje AMAZONE prakticky servis nepotřebují a pokud ano, řešíme vše svépomocí. V případě potřeby většího servisního zásahu se však obracíme na společnost ARBO, spol. s r.o., se kterou máme velmi dobré zkušenosti“, doplňuje pan Tomec.

Akciová společnost ALIMEX NEZVĚSTICE oslavila v loňském roce 20. let své existence. Působí v lokalitách Nezvěstice, Spálené Poříčí, Těnovice, Číčov a Ždírec. Hospodaří na 4400 ha půdy, z čehož tvoří 1200 ha louky a pastviny. Zaměřuje se převážně na pěstování krmných plodin jako jsou jetele, vojtěšky, kukuřice, ječmen a plodiny pro potravinářské zpracování jako pšenice, řepka, oves a ječmen. V rámci živočišné výroby se orientuje na chov dojného skotu s kapacitou 1000 ks. Současně provozuje bioplynovou stanici s výkonem 1 MW v obci Žákava.

Alimex_18.jpg

Alimex_1.jpg

Alimex_17.jpg
 
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.