AGROTEC zemědělská technika Novinky AMAZONE Mělké zpracování půdy s radličkou AMAZONE C-Mix

Mělké zpracování půdy s radličkou AMAZONE C-Mix

11. 10. 2021 , Mgr. Liliana Geisselreiterová

Pěstování mělké půdy nabývá na stále větší důležitosti zejména díky rostoucím nárokům na půdní hygienu a citlivějšímu přístupu k ochraně půdní vody.

Na jedné straně by se neměla rozšiřovat semena plevelů a výdrolu, na druhé straně by měly být podříznuty zbytky původní plodiny. Celoplošný řez nejen bojuje s plevelem, ale současně přerušuje kapilaritu a tím šetří cennou půdní vlhkost pro růst následných plodin.

Pro splnění těchto požadavků se proto stále vyvíjí nové nástroje pro kultivaci půdy. V oblasti kultivátorů je šípová radlička (často nazývaná jako husí noha) vhodným nástrojem pro mělké a souvislé zpracování půdy. Ve srovnání s křídlovou radličkou lze šípovou radličku využít mnohem mělčeji. Pro radličkové kypřiče v produktových řadách Cenio a Cenius nabízí AMAZONE radličku C-Mix se šířkou 320 mm.

Při maximálním rozestupu radliček 30 cm je překryv radliček 2 cm. To zajišťuje celoplošný rovnoměrný řez bez ohledu na půdní podmínky. Radlička C-Mix je navíc extrémně plochá po celé šířce, takže zůstává rovnoběžná s povrchem země a stejnoměrně odřezává půdu v celém záběru. Klíčící plevele a vzcházející výdrol jsou čistě uříznuty, takže mohou následně uschnout.

Pro dosažení optimálních výsledků je extrémně důležitý stav opotřebení radličky. Pro delší životnost nyní AMAZONE nabízí šípovou radličku HD z tvrdokovu s vysokou odolností proti opotřebení. Je opatřena  deskami s naneseným tvrdokovem, které se při zpracování půdy neustále samy ostří. To výrazně prodlužuje životnost radličky a zajišťuje trvale čistý výsledek práce.

Amazone-botka-C-Mix_2-(1).jpg
Varianta HD mnohonásobně prodlužuje životnost radličky AMAZONE C-Mix a zajišťuje optimální výsledky.

Amazone-botka-C-Mix_3.jpg
Šípovou radličku AMAZONE C-Mix lze namontovat na všechny radličkové kypřiče Cenio a Cenius.


 
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.