AGROTEC zemědělská technika Novinky AMAZONE Nová nesená rozmetadla ZA-X a ZA-M s terminálem EasySet 2

Nová nesená rozmetadla ZA-X a ZA-M s terminálem EasySet 2

27. 05. 2021 , Mgr. Liliana Geisselreiterová

Nová nesená rozmetadla Amazone ZA-M 02 a ZA-X 03 lze nyní vybavit palubním terminálem EasySet 2. Tato elektrická řídící jednotka umožňuje udržovat konstantní aplikační dávku bez ohledu na rychlost a nabízí řadu dalších snadno ovladatelných funkcí a pohodlných možností nastavení.

Kromě toho se oba modely rozmetadel mohou pochlubit novým vzhledem.

Amazone-rozmetadla-ZA-X-a-ZA-M_Terminal-EasySet-2_2.jpg
Kabinový terminál EasySet 2 s automatickou regulací rozmetaného množství při různých rychlostech je v nabídce ZA-X nabízen poprvé
 
Vyšší přesnost - úspora nákladů, ochrana životního prostředí
S terminálem EasySet 2 nabízí společnost Amazone atraktivní řešení automatické regulace rozmetaného množství při různých rychlostech. U rozmetadla ZA-M, a poprvé i u ZA-X, se velikost otvorů upravuje automatickým nastavením polohy hradítka, aby aplikační dávka zůstala vždy stejná. To znamená, že obsluha stroje není nucena udržovat konstantní rychlost jízdy, ale může zrychlit nebo zpomalit v závislosti na velikosti pole a podmínkách terénu. Obsluha má možnost použít k určení nebo přenosu signálu rychlosti X-senzor (počítání pulzů), signální kabel (přenos rychlosti traktoru) nebo GPS anténu.

EasySet 2 ve spojení s elektrickým ovládáním hradítka má další výhodu v tom, že lze aplikační dávku nastavit velmi přesně a za jízdy. Nedochází k plýtvání, šetří se náklady a životní prostředí.

Požadované aplikační množství se jednoduše zadá do terminálu v kabině s přesností na kilogram a v průběhu aplikace jej lze snadno zvyšovat nebo snižovat přímo z kabiny na každé straně individuálně nebo současně na obou stranách. To platí také při hraničním rozmetání a u vodních toků.

Amazone-rozmetadla-ZA-X-a-ZA-M_Terminal-EasySet-2_3.jpg
Obsluha může také upravit aplikační dávku při hraničním rozmetání, podél vodních toků a při rozmetání v klínovitých částech polí bez zastavení nebo opuštění kabiny traktoru.
 
Větší komfort
Každé tlačítko na terminálu EasySet 2 má pouze jednu funkci a jeho použití je velmi snadné. Takto lze hradítka elektricky otevírat a zavírat po obou stranách nebo na straně jedné. Jednoduchým zadáním požadovaného rozmetaného množství na terminálu není nutné opouštět kabinu traktoru a provádět ruční seřízení stupnic na zadní straně stroje. Terminál vyžaduje pouze napojení na 12 V, tedy hydraulické připojení k traktoru již není nutné.

Další speciální funkcí je integrovaný hektarový měřič, který obsluze umožňuje neustále sledovat výkon stroje. Terminál má také počítadlo celkové plochy.

Nový řídící systém stroje završuje mimořádně pohodlná funkce poloautomatické kalibrace rychlosti a vyprazdňování zbytkového množství.
 
Amazone-rozmetadla-ZA-X-a-ZA-M_Terminal-EasySet-2_4.jpg
Každé tlačítko na terminálu EasySet 2 má svou vlastní funkci. Díky tomu je jeho obsluha velmi jednoduchá a zároveň velmi pohodlná.
 
Nový vzhled
Po faceliftu vypadají osvědčená nesená rozmetadla ZA-X a ZA-M spíše jako modely ZA-V a ZA-TS a nyní tvoří jednotnou „rodinu ZA“. Základní modely zůstávají nezměněny, pokud jde o jejich pracovní šířky a objem zásobníku. Například nové rozmetadlo ZA-X 03 je k dispozici v pracovních šířkách od 10 m do 18 m s objemem násypky od 500 do 1400 l. Volitelné nástavky zásobníku umožňují zvýšení objemu na maximálně 1750 l. Řada ZA-M 02 nabízí flexibilní pracovní šířky od 10 do 36 m a pokrývá objemy násypky od 1 000 do 1 500 l. Objem lze podle velikosti zvětšit s pomocí nástavků až na 3 000 l.

Amazone-rozmetadla-ZA-X-a-ZA-M_Terminal-EasySet-2_5.jpg
EasyCheck digitální, mobilní testovací sada pro snadné nastavení bočního rozhozu


 
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.