AGROTEC zemědělská technika Novinky AMAZONE Nová řada samojízdného postřikovače Pantera 4504

Nová řada samojízdného postřikovače Pantera 4504

04. 05. 2021 , Mgr. Liliana Geisselreiterová

Společnost AMAZONE uvádí na trh novou generaci samojízdného postřikovače Pantera. Nová Pantera 4504 nastavuje nejvyšší laťku v oblasti přesné ochrany rostlin a jednoduchosti ovládání.

Nabízí modifikovaný okruh postřikovací kapaliny, změny u stanoviště obsluhy a mnohem snadnější údržbu. Nová řada Pantera 4504 se zaměřuje na zvýšení pracovní rychlosti a snížení pracovní zátěže řidiče.

Zcela nový SmartCenter a kompletní stanoviště obsluhy jsou bezpečně chráněny pod přístupovým krytem na levé straně postřikovače. Zde je také umístěna nová 60 litrová indukční nádoba, která rychle indukuje prášek a granule s velkou účinností. Přemístění tlakově stabilních dvojitých pístových membránových čerpadel AR odolných vůči kapalným hnojivům s celkovou výstupní kapacitou 520 l/min na pravé straně má za následek značné snížení hluku během procesu plnění. Sací kapacita je až 700 l/min a toto místo je snadno dostupné pro obsluhu. SmartCenter je ideálním řešením pro každého zákazníka: od jednoduchého a chytrého balíčku Comfort-Pack s TwinTerminal 3.0 až po balíček Comfort-Pack plus pro maximální pohodlí. S modelem Comfort-Pack plus je díky dotykovému terminálu Twin 7.0 ovládání stroje mnohem jednodušší. Obsluha pouze volí požadovanou funkci a postřikovač se nastavuje sám zcela automaticky. Nádrž postřikovače a nádrž na čerstvou vodu jsou naplněny na požadovanou hladinu. Stisknutím tlačítka lze také spustit automatický čisticí program.

Nová, snadno přístupná, palivová nádrž pojme až 290 litrů a skýtá dostatek paliva i pro dlouhé pracovní dny. 20litrová nádrž DEF je umístěna vedle ní.

Nový terminál AmaDrive 7.0 je nyní integrován do ergonomicky tvarované loketní opěrky. Všechny funkce specifické pro stroj lze jasně zobrazit a intuitivně ovládat na 7” barevném displeji.

Pro postřikovač jsou k dispozici dva druhy ISOBUS terminálů: 8“ AmaTron 4 a 12,1“ AmaPad 2. Oba terminály mají vícedotykový barevný displej. Praktické rozložení MiniView znamená, že manipulace s obrazovkou je extrémně pohodlná a splňuje nejvyšší nároky pro precizní zemědělství.

Aktivní systém vedení ramen ContourControl a aktivní tlumení vibrací SwingStop zajišťují nejlepší jízdu ramen i při velkých pracovních šířkách 40 m.

ContourControl nabízí také negativní geometrii, a proto zajišťuje, že vzdálenost k cíli je vždy přesně udržována. A zatímco ContourControl poskytuje vynikající vertikální vedení ramen, SwingStop optimalizuje vodorovnou polohu, zejména u větších ramen. Toto výjimečně rychlé a přesné hydraulické vedení ramen znamená, že během aplikace jsou možné vyšší rychlosti směrem vpřed. Ve spojení s elektrickým ovládáním jednotlivých trysek AmaSelect lze dosáhnout nejvyšší úrovně přesnosti.

Amazone-Pantera-4504_2.jpg
Nová Pantera 4504 nastavuje nejvyšší standardy v oblasti přesné ochrany rostlin a provozního pohodlí

Amazone-Pantera-4504_3.jpg 
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.