AGROTEC zemědělská technika Novinky AMAZONE Nové nesené postřikovače UF 1002 a UF 1302

Nové nesené postřikovače UF 1002 a UF 1302

10. 07. 2020 , Mgr. Liliana Geisselreiterová

Společnost Amazone rozšířila řadu nesených postřikovačů UF 02 o dva nové modely: UF 1002 se jmenovitým objemem 1 000 litrů a celkovým objemem 1 100 litrů, a UF 1302 se jmenovitým objemem 1 300 litrů a celkovým objem 1 400 litrů.
 

Oba modely lze vybavit vodorovně sklopnými rameny Q-Plus v pracovních šířkách od 12 do 15 metrů nebo vertikálně sklopnými rameny Super-S1 nebo S2 od 15 do 30 metrů. Kompletní řada UF 02 tak nyní pokrývá velikosti nádrží od 1 000 do 2 000 litrů. Zavedené modely postřikovačů UF 901 a UF 1201 v nabídce společnosti Amazone zůstávají i nadále.

Nové UF 1002 a 1302 jsou vybaveny speciálně vytvořenou úzkou polyethylenovou nádrží, která má příznivé těžiště. Extrémně kompaktní nádrž umožňuje dosáhnout minimální vzdálenost mezi spodními body připojení a rameny postřikovače. Rychloupínací systém poskytuje pohodlnou a bezpečnou montáž a demontáž i přes tento úzký odstup. Konzole k odstavení je již ve standardu a při zahájení práce musí být odjištěna pouze zvenčí, aby parkovací podpěry mohly automaticky sklouznout do pracovní polohy pod nádrž.

Oběh postřikové kapaliny je řízen přes ovládací SmartCenter. Je umístěn za velkými výklopnými dvířky na levé straně stroje, aby byl chráněn před nečistotami a postřikovací kapalinou. Spolu se všemi přehledně uspořádanými ovládacími prvky se zde nachází také vysoce výkonná směšovací nádoba o objemu 60 l. Kónický design a vysoký sací výkon umožňují rychlé, bezproblémové a úplné vyprázdnění. Granule, jako hořké soli, lze také bez problémů rozpustit díky rotační trysce a vysoce výkonnému systému prstence trysek pod okrajem nádoby. Během nasávání i tlakového plnění je ve směšovací nádobě vždy k dispozici čistá voda. Pomocí speciálně vyvinutého 7cestného tlakového ventilu je dále možné plnit i nádrž na čistou vodu během sání. Nad směšovací nádobou je umístěn na stroji prachotěsný úložný prostor pro předměty osobní ochrany.

K dispozici je volitelný balíček Comfort-Packet umožňující dálkové ovládání a automatický režim cirkulace kapalin. To zahrnuje automatické zastavení plnění při plnění ze sací hadice a volitelně i při tlakovém plnění. Míchání se automaticky reguluje v závislosti na hladině nádrže během aplikace, přičemž intenzita míchání se automaticky snižuje, jakmile hladina naplnění klesá, dokud není zcela vypnuta, aby se zabránilo pěnění. Součástí tohoto balíčku je také automatické dynamické míchání. Zde je výstup míchadla automaticky dočasně snížen, pokud je při postřiku potřebná vysoká dávka. Jakmile jsou všechny trysky na souvrati vypnuty, čerpadlo opět pracuje na plný výkon. Po aplikaci umožňuje Comfort-Packet plně automatické čištění, které lze spustit dálkově z kabiny traktoru. Kromě toho může být UF 02 dodáván z výroby s nepřetržitým vnitřním čištěním.

Pro všechny typy ramen (Q-plus, Super-S1 a Super-S2) jsou k dispozici různé hadice s řazením sekcí TG a výběrem jednoduchých nebo trojitých držáků trysek. Uzavření sekce lze kombinovat se systémem nízkotlaké cirkulace DUS v ramenech Super-S1 a Super-S2. Amazone však také nabízí elektrické ovládání jednotlivých trysek AmaSwitch pro ramena Super-S2 s troj- nebo čtyřnásobnými držáky trysek a toto je standardně dodáváno s DUS „pro“. Kromě toho je pro AmaSwitch se 4 tryskami k dispozici sada uchycení trysek pro rozteč 25 cm. Zvláštností je, že tato sada i s tryskami může zůstat na ramenech, i když se nepoužívá. Samozřejmě lze tuto rozšiřovací sadu použít také s tažnými hadicemi.

UF 1002 a 1302 lze použít s přední nádrží FT 1001 nebo FT 1502, která zvyšuje kapacitu o 1 000 nebo 1 500 litrů. FlowControl+ umožňuje plně integrovat přední nádrž do kapalinového okruhu zadního postřikovače. Během aplikace i při plnění je pohyb kapaliny mezi přední a zadní nádrží plně automatizován. Takto řidič ovládá postřikovač stejně jako u jediné nádrže.

Amazone_UF-1002.jpg
Postřikovač UF 1002 s nominálním objemem 1 000 l a rameny Q-Plus 15 m.

Amazone_UF1302_2.jpg
Nový nesený postřikovač UF 1302, na obrázku s rameny Super-S 21 m, doplňuje řadu UF 02.


 
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.