AGROTEC zemědělská technika Novinky AMAZONE Novinka od Amazone: plně otočný nesený pluh TERES 300

Novinka od Amazone: plně otočný nesený pluh TERES 300

17. 01. 2022 , Mgr. Liliana Geisselreiterová

Pokrok ve skupině nesených pluhů: vyšší rychlost při minimálním opotřebení
Firma AMAZONE přichází na trh se zcela novým, neseným a plně otočným pluhem se 4, 5 nebo 6 radlicemi pro traktory do 300 k.

Řada V má hydraulické nastavení pracovního záběru a řada VS kromě toho i hydraulické jištění s hydraulickou plynulou změnou záběru orebních těles. Pluh se vyznačuje jednoduchým nastavením, snadnou tažností a perfektním pracovním polem. Další velká přednost je velmi malé opotřebení nových speciálních radlic SpeedBlade i při vyšších rychlostech.

Těleso radlice SpeedBlade je až po špičku promyšlené tak, aby umožňovalo velký výkon. Patentovaná dlouhá odhrnovačka má protaženou přední část a díky tomu se hlavní část tělesa opotřebuje minimálně. Při zvyšování rychlosti z 6 až na 10 km/h se posouvá bod největšího opotřebení ke středu orebního tělesa a neposouvá se již dál po odhrnovačce. Tím se výrazně prodlužuje životnost jak plných, tak prutových odhrnovaček. Opotřebení se tak u pluhu Teres soustředí na přední vyměnitelnou část odhrnovačky, přičemž se ušetří velká část orebního tělesa. Díky tomu se i při vyšších rychlostech ušetří hodně peněz, protože stačí měnit jen malou přední část odhrnovačky. Je to velká přednost oproti konkurenčním orebním tělesům.  
                            
Dalším významným detailem je stavba ostří, které překrývá dozadu plaz a tím ho nejen šetří, ale i zamezuje zachycování rostlinných zbytků, provazů apod. v jejich spoji. To vše snižuje odpor a činí tak pluh tažnějším. Nejvíce namáhané díly jsou navíc na pracovní straně vyrobeny ze speciální uhlíkové tvrzené oceli, která má vysokou odolnost a zůstává velmi hladká. Opačná strana je měkčí a dodává orebnímu tělesu pružnost a odolnost proti lomu při nárazu. Ostří radlice se nabízí v ještě tvrdším provedení HD pro extrémní podmínky nebo v otočném provedení pro prodloužení životnosti.

Další praktický dopad má tvar radlice na tvorbu širší brázdy, což vytváří větší prostor i pro širší pneumatiky traktoru.

Velkou výhodou pluhu Teres je jednoduchost a snadnost nastavení, počínaje první radlicí. Vše lze ovládat přímo z kabiny, včetně přizpůsobení těles měnícím se podmínkám nebo na svahu. Pracovní záběr se mění plynule od 33 do 55 cm u radlice. Nejefektivnější je pak systém AutoAdapt, automatické nastavení první radlice. Tento systém přizpůsobí pozici první radlice automaticky při každé změně celkového záběru. Provádí se to parallelogramovým propojením hydrauliky nastavení celkového záběru a hydrauliky prvního tělesa. To má vliv i na nižší spotřebu PHM, protože se přitom tažná linie pluhu nemění.

Nastavení hloubky orby přes opěrné kolo je mechanické nebo hydraulické. K dispozici je velký výběr   kol v různých průměrech i profilech.

Jištění v extrémních podmínkách může být střižnými šrouby se střižnou silou 6 200 kg. Hydraulické jištění je však plynulejší a šetrnější k celému pluhu. Maximální zdvih 40 cm je dostatečný i při nárazu tělesa na velký kámen v hloubce. Síla hydraulického vyhloubení se mění s hloubkou záběru a dá se regulovat.

Rám pluhu má čtvercový profil 150 x 150 x 8,8 mm je pro tento pluh dostatečně pevný a současně lehký. Uložení osy pluhu ve dvojitých ložiscích ProtectShaft s integrovanou koulí, je maximálně pevné a má zanedbatelné opotřebení. Tlumení vibrací pluhu je efektivní jak při práci, tak při přepravě na silnici. Otočný systém SmartTurn je vybaven výkyvným hydraulickým pístem a nastavuje se podle pracovního záběru.

Pluh Teres může být vybaven celou řadou výměnných prvků včetně předradliček a krojidel, které lze zvolit podle půdních podmínek a množství rostlinných zbytků.
Nový pluh Teres od Amazone představuje další významný krok ke zkvalitnění orby při snížení pracovního času a současně i nákladů.

Videa-Pluh-Amazone-Teres-300.jpg

Amazone-pluh-Teres_5.jpg
Těleso pluhu SpeedBlade zajišťuje minimální náklady na opotřebení i při vysokých rychlostech
Amazone-pluh-Teres_3.jpg
Teres 300 poskytuje vynikající kvalitu práce při rychlostech od 8 do 10 km/h
Amazone-pluh-Teres_2.jpg
Otočné prvky

Amazone-pluh-Teres_4.jpg
Těleso radlice SpeedBlade je až po špičku promyšlené tak, aby umožňovalo velký výkon. Jeho další předností je velmi malé opotřebení i při vyšších rychlostech.

Amazone-pluh_1.jpg
Uložení osy pluhu ve dvojitých ložiscích ProtectShaft s integrovanou koulí, je maximálně pevné a má zanedbatelné opotřebení


 
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.