AGROTEC zemědělská technika Novinky AMAZONE Amazone: Novinky k rozmetání minerálních hnojiv

Amazone: Novinky k rozmetání minerálních hnojiv

29. 05. 2020 , Mgr. Liliana Geisselreiterová

Düngeservice-App je rychlý rádce pro nastavení rozmetadla, funkce EasyMix nastaví rozhoz pro směs 2 hnojiv a aplikace MySpreader optimalizuje rozhoz minerálních hnojiv.

DüngeService-App je online-rozmetací tabulka pro chytré telefony,
EasyCheck-App je mobilní stanice složená z plastových matrací a aplikace rovněž pro chytré telefony,
MySpreader nyní obsahuje všechny funkce.

Mobilní zkušebna EasyCheck je rychlá kontrola nastavení příčného rozhozu. Traktorista vyfotí svým mobilem v aplikaci EasyCheck-App rozložené jednotlivé matrace se zachycenými granulemi po průjezdu a během chvilky ví, jestli je příčný rozhoz v pořádku. Pomocí Düngeservice-App si stáhne rozmetací tabulku pro nastavení dávky a záběru včetně hraničního rozmetání.

Amazone-EasyCheck_2.jpg

Až dosud fungovaly obě aplikace samostatně. Nyní jsou všechny aplikace, včetně nové EasyMix (Düngeservice-App, EasyCheck-App a EasyMix), dohromady v MySpreader. Všechny vložené a vyhodnocené údaje se ukládají v telefonu. Získané hodnoty pro nastavení lze z mobilu bezdrátově převést do ovládacího terminálu. I zadání potřebných informací je nyní jednodušší. Traktorista musel dříve vyhledat příslušnou skupinu hnojiv, aby v ní našel příslušné hnojivo. Nyní může hnojivo najít 3 cestami: název produktu nebo jeho typ, další možností je zadat podle obsahu, případně velikosti zrn nebo objemové hmotnosti (kg/l).

EasyMix_1.jpg

Bezdrátovým převodem se navíc vyloučí možné chyby, kterých se obsluha může dopustit při přepočtu a nastavování. Jedinou potřebou je vybavit počítač adaptérem Bluetooth. Ten již nabízí výrobce Amazone pro všechna Isobus-rozmetadla modelové řady od 2020.

EasyMix lze využít v případě, že chce zemědělec aplikovat současně 2, případně i 3 různá hnojiva. Nejprve se hnojivo vybere podle výše uvedených možností, pak se zadá dávka, rozmetací kotouče a záběr. Aplikace zobrazí hnojiva na 3 barevných lištách. Ukazatelem napříč lištami stanoví EasyMix bod pro dávkování na kotouče, který nejlépe vyhovuje vybrané směsi. Je-li lišta pod ukazatelem zelená, je stanovený bod podání v pořádku. Je-li žlutá, je možné ještě směs akceptovat. Pokud je červená, není směs pro společnou aplikaci vhodná. V režimu „Zpracování“ může obsluha zadaná hnojiva odstranit, případně částečně nebo úplně obměnit.

Kromě hnojiv zařazených do rozmetacích tabulek je v databázi Düngeservice Amazone (servis hnojení) velké množství laboratorně testovaných hnojiv z různých zdrojů, které si zákazníci sami zasílají. Podmínkou je poslat na adresu Düngeservice Amazone vzorek hnojiva min. 3 kg, jeho název, obsah prvků případně další známé údaje. Servis pak zašle výsledky zkoušky včetně doporučení na nastavení rozmetadla během několika dnů přímo zákazníkovi elektronicky. Služba je pro české zemědělce zdarma.

Aplikace MySpreader pro rozmetadla je rovněž zdarma. Celá aplikace výrazně zjednodušuje zadání pomocí jednoduchých otázek a odpovědí, vylučuje možné chyby a urychluje přípravu na hnojení. Ze všech jmenovaných činností je fyzickou prací jedině rozmístění a úklid matrací zkušebny EasyCheck.

Zdroj: časopis PROFI, 06/2020, App optimiert Streubild (https://www.profi.de/technisch/elektronik/amazone-myspreader-app-optimiert-streubild-12041253.html)
 
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.