AGROTEC zemědělská technika Novinky AMAZONE Nový inteligentní systém vážení ProfisPro

Nový inteligentní systém vážení ProfisPro

13. 11. 2020 , Mgr. Liliana Geisselreiterová

Neustále vzrůstající poptávka po vyšší přesnosti přiměla firmu Amazone k začlenění integrovaného vážícího systému do výroby rozmetadel na minerální hnojiva již od roku 2001.

Odchylky mezi zadanou a skutečnou hodnotou tak byly u vážení Profis přesně definované. Vážící jednotky dnešní řady měří 200krát za vteřinu změnu váhy a umožňují změnu pozice dávkovacího hradítka automaticky po každých 25 kg. Největší předností tohoto vážení je optimalizace dávky v každém okamžiku i v klínech, okrajovém, hraničním nebo hrůbkovém rozmetání podle reálně naměřených hodnot.

 

Nová kalibrace vážení vyvinutá do nejvyšší přesnosti: ProfisPro

Regulace vážení technikou Profis je velmi přesná. Odchylky v časové reakci jsou pouze do 1 %. Dnes jsou nesená rozmetadla ZA-TS i tažená ZG-TS vybavena nepřetržitou regulací ProfisPro rovněž v intervalech po 25 kg. ProfisPro zajišťuje interakci vážícího systému Profis s měřením točivého momentu FlowControl. Systém FlowControl zahrnuje 2 senzory, u každého kotouče jeden, které snímají točivý moment kotoučů samostatně. Na základě četných pokusů byly vyhodnoceny vztahy mezi dávkami a točivým momentem kotouče pro různé záběry a druhy hnojiv. Jednoduše řečeno: malé dávky vyvolají menší točivý moment kotouče než větší.  FlowControl zaznamená točivý moment kotoučů nezávisle na sobě a podle odchylky změní okamžitě pozici hradítka.

Pomocí kombinace vážení a FlowControl reguluje rozmetadlo v celém procesu rozmetání teoretickou dávku přes točivý moment kotoučů. Váha Profis přitom kontroluje každých 25 kg aplikované dávky. Tím se pravidelně kalibruje FlowControl po každých 25 kg. To se děje nepřetržitě bez zastavení. S inteligentním systémem vážení ProfisPro se optimalizuje dávka od první vteřiny po celý proces dávkování.  Navíc má řidič v každém okamžiku přehled o množství hnojiva v zásobníku. Tato úprava regulace dávky mezi váhou Profis a FlowControl prezentuje nový špičkový prvek vývoje rozmetací techniky firmy Amazone.

 

FlowCheck na kontrolu pozice hradítek

Amazone nabízí i cenově výhodnou alternativu k FlowControl pro řadu rozmetadel ZA-TS Hydro jako kontrolní zařízení FlowCheck. Vedle FlowControl, které dávku nezávisle na obou stranách kontroluje a upravuje, rozpozná FlowCheck rovněž oboustranně pouze ucpání hradítka nebo chodu naprázdno,. Pokud se tak stane, reaguje systém rychlým otvíráním a zavíráním hradítek a současně zpětným chodem čechračů. Pro zemědělce je tak zajištěna absolutní bezpečnost práce.

 

Precizně i na svahu

Všechna rozmetadla Amazone s váhou mohou být navíc volitelně vybavena svahovým senzorem. Pomocí tohoto senzoru přepočítá měřící systém vliv svahu na váhu, takže i při hnojení bokem ke svahu, ale i nahoru nebo dolů, je dávka přesná jako na rovině.

Amazone-ProfisPro_1.jpg

Amazone-ProfisPro_2.jpg
Precizní dávkování od první vteřiny s inteligentním systémem vážení  ProfisPro  u nesených rozmetadel ZA-TS.

Amazone-ProfisPro_3.jpg
Tažené ZG-TS 01 se systémem vážení ProfisPro spojuje maximální plošný výkon s nepřetržitým precizním dávkováním.

Amazone-ProfisPro_4.jpg
Svahový senzor slouží i při práci na svahu k optimalizaci dávky.
 

O firmě AMAZONE

Závody  AMAZONEN-WERKE H. Dreyer GmbH & Co.KG se sídlem v 49205 Hasbergen-Gaste v Německu vyrábějí zemědělskou a komunální techniku. Tento podnik pod jednotným vedením zaměstnává v 9 výrobních závodech na různých místech v Německu, Francii, Rusku a Maďarsku cca 1900 pracovníků. Do programu zemědělské techniky náleží stroje na přípravu půdy, secí stroje, rozmetadla minerálních hnojiv a postřikovače.
Díky klíčovým kompetencím ve vývoji a výrobě techniky je dnes AMAZONE specialista na „Inteligentní rostlinnou výrobu“ v zemědělství. 


 
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.