AGROTEC zemědělská technika Novinky AMAZONE Nový polonesený otočný on-land pluh AMAZONE Tyrok 400

Nový polonesený otočný on-land pluh AMAZONE Tyrok 400

20. 04. 2023 , Mgr. Liliana Geisselreiterová

Společnost AMAZONE nyní nabízí polonesený otočný pluh Tyrok 400 pro on-land orbu. On-land Tyrok poskytuje vysokou úroveň flexibility díky rychlé a snadné změně mezi provozem po nezoraném povrchu nebo v brázdě. Nové modely pluhu jsou nabízeny s výběrem 7, 8 nebo 9 brázd pro traktory do 400 k.

Snadná změna na nezoraném povrchu a v brázdě

Velikost traktoru a rozměr pneumatik určují, mimo jiné, provoz pluhu v brázdě, na ní a vedle ní. Konkrétně jeho použití s pásy, dvojitými koly nebo extra širokými pneumatikami většími než 710 mm neumožňuje jízdu v brázdě bez poškození zhutněním na půdě, která již byla částečně zorána.

Velkou výhodou on-land orby je snížený tlak na půdu díky velké styčné ploše širokých pneumatik traktoru a možnost pracovat s nižším tlakem v pneumatikách. V důsledku toho dochází k výrazně méně škodlivému zhutňování a zabraňuje tvorbě jakékoli plužní pánve. Navíc pozemní provoz zajišťuje zlepšené trakční vedení díky nižšímu bočnímu tahu a efektivnějšímu přenosu výkonu. Pro maximální pracovní komfort a přesné napojení na další brázdu lze využít i systémy řízení GPS. Konstantní hloubkové řízení probíhá pomocí předního opěrného kola, které se trvale pohybuje na neobdělané půdě.

Na příslušný způsob orby mají rozhodující vliv další faktory, např. stav půdy. Rychlé a snadné přepínání mezi provozem na zemi a provozem na brázdě je proto nesmírně důležité. Pokud povrch půdy na poli neumožňuje optimální trakci v důsledku deště nebo mokra, je kdykoli možný rychlý přechod na provoz v brázdě. Jediné, co je potřeba, je přesunout hydraulickou páku na otočném rameni.

Amazne-on-land-Tyrok_1.jpg
Orba s novým poloneseným on-land otočným pluhem AMAZONE Tyrok 400.

 

Čistá stabilita bez kompromisů

Tyrok on-land má pevný rám obdélníkového profilu z vysokopevnostní oceli o rozměrech 200x150x10 mm. Ten dává on-land Tyroku extrémně vysokou úroveň stability. Rozhodující výhodou oproti čtvercové rámové konstrukci je, že se hlavní rám neprohýbá ani za obtížných půdních podmínek. Tím je zajištěna rovnoměrná pracovní hloubka po celé délce a pracovní šířce, což je rozhodující zejména u velkých pracovních záběrů.

On-land Tyrok boduje také systémem otáčení SmartTurn. Na souvrati je postup rychlého otáčení těsně před koncem dvakrát hydraulicky zpomaleno. To má za následek tlumicí účinek, který snižuje namáhání konstrukce pluhu při zasunutí válce. V rychlosti není třeba dělat kompromisy. U varianty onland se „rám“ před otáčením automaticky zasune přes on-land válec, aby bylo těžiště otáčení co nejníže a síly působící na traktor a pluh byly co nejnižší.

 

Těla pluhu pečlivě promyšlená – SpeedBlade pro menší opotřebení

Těleso pluhu SpeedBlade s patentovanou, extra velkou přední částí odhrnovačky, se vyznačuje minimálním opotřebením. Zvýšením pracovní rychlosti z např. 6 km/h až na 8 km/h se hlavní bod opotřebení automaticky posouvá směrem ke středu orebního tělesa. Hlavní místo opotřebení, a to i při vysokých pracovních rychlostech, je tedy na zvětšené přední části odhrnovačky. V závislosti na použití a účelu společnost AMAZONE nabízí různé tvary pásové a pevné profily odhrnovaček.
 
Další detail s velkým efektem: hrot radličky kryje čepel tak, aby byl kloub chráněn v hrotu radličky. Díky tomuto chytrému spojení se nezachytí žádné rostlinné zbytky ani další nečistoty.
 
Společnost AMAZONE nastavuje nejvyšší standardy při výrobě opotřebitelných dílů pluhu pomocí jedinečného procesu kalení ©plus. Díky přidání karbonu jsou opotřebitelné díly Tyrok mnohem tvrdší a odolnější.

Amazne-on-land-Tyrok_2.jpg
Orba s novým poloneseným on-land otočným pluhem AMAZONE Tyrok 400.
 

Bezpečné, pohodlné a přesné nastavení pro dokonalý pracovní profil

Tyrok Onland je standardně vybaven mechanickým nastavením šířky brázdy. Volitelně lze pracovní šířku hydraulicky a plynule přizpůsobit podmínkám z pohodlí sedadla traktoru. Nastavení přední brázdy pro přesnou následnou orbu je také možné ručně nebo hydraulicky. Výhodou je zde přímé spojení válce přední brázdy v přední části pluhu pro přesné přizpůsobení poslední brázdě.

 
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.