AGROTEC zemědělská technika Novinky AMAZONE Nový samochodný postřikovač Pantera 4503

Nový samochodný postřikovač Pantera 4503

05. 04. 2019 , Mgr. Liliana Geisselreiterová

Společnost Amazone uvádí na trh nový model samochodného postřikovače Pantera 4503 s novým balíčkem Comfort Packet 1 a inovativním systémem vedení ramen.

Srdcem modelu Pantera 4503 je osvědčený řadový šestiválcový motor Deutz s výkonem 218 koní, turbodmychadlem a mezichladičem stlačeného vzduchu, s optimálním výkonem. Díky inteligentnímu řízení motoru zajišťuje minimální spotřebu paliva. Pokud je však nutný dodatečný výkon, například při práci na svažitých pozemcích, má řidič k dispozici režim POWER.

Pantera 4503 splňuje emisní normu Stage 5. AMAZONE spoléhá na recirkulaci výfukových plynů s oxidačním katalyzátorem a filtrem pevných částic. Během provozu se filtr pevných částic neustále regeneruje. Katalyzátor SCR se vstřikováním močoviny (AdBlue) snižuje množství oxidů dusíku. Nádrž na močovinu má objem 20 litrů a je umístěna vedle nádrže na palivo o objemu 230 litrů. Spotřeba močoviny je přibližně 2,5 % spotřeby paliva.

Na levé straně stroje jsou pod krytem umístěné sdružené ovládací prvky SmartCenter a přimíchávací nádoba, hned vedle přípojek pro sání. U Pantery s balíčkem Comfort Packet 1, která má na boku stroje ovládací terminál TwinTerminal 3.0, je práce ještě pohodlnější. Již ve standardu obsahuje automatické zastavení plnění při sání. Požadovanou úroveň naplnění lze zadat přímo v kabině prostřednictvím terminálu ISOBUS nebo na boku stroje přes TwinTerminal 3.0.

V průběhu aplikace se automaticky reguluje intenzita míchání v závislosti na úrovni naplnění nádrže. Po aplikaci umožňuje Comfort Packet 1 automatické čištění, které lze ovládat na dálku přímo z kabiny.

Alternativně může být Pantera vybavena balíčkem Comfort Packet 2, který obsahuje přídavné čerpadlo na čistou vodu. S tímto čerpadlem může průběžně probíhat čištění i během sání, stejně tak může být nádrž na čistou vodu plněna souběžně s hlavní nádrží.
 
Nově je možnost vybavení Pantery systémem vedení ramen ContourControl, který lze dále rozšířit systémem aktivního tlumení vibrací v horizontálním směru SwingStop až do záběru 40 m. Kromě toho osvědčená ramena Super L2 a nová generace třídílných ramen Super L3 disponují skládáním Flex. Nové skládání Flex urychluje proces skládání a rozkládání o 40 %. Díky tomuto inteligentnímu systému se neproduktivní časy zkracují na minimum, především při častém přejíždění mezi pozemky. S novým systémem vedení ramen ContourControl nabízí společnost Amazone inovativní technologii, která odpovídá požadavkům trhu na vyšší pracovní rychlosti při zároveň vyšší preciznosti v průběhu aplikace.

Systém ContourControl umožňuje ramenům kopírovat terén také pod úroveň horizontu – v negativním sklonu, takže je vždy přesně zachována požadovaná vzdálenost od porostu. Ačkoliv je systém ContourControl excelentní při vertikálním vedení ramen, systém SwingStop aktivně tlumí horizontální pohyb, který se s rostoucím záběrem zvětšuje. Okamžitě reagující a přesně pracující hydraulika ramen postřikovače umožňuje aplikaci při vyšších pracovních rychlostech. V kombinaci s elektrickým ovládání jednotlivých trysek AmaSelect je dosaženo takové úrovně, jaké dosud nikdy dosaženo nebylo.

Kromě systému úpravy výfukových plynů plnicích emisní normu Stage 5, inovativního systému vedení ramen ContourControl a balíčků Comfort Packet jsou zde další změny, které nová generace samochodného postřikovače Pantera 4503 přináší. Například nové prachotěsné odkládací skříňky umístěné pod schůdky vedoucími do kabiny či nová LED zadní světla.

Více o samochodu Pantera na https://www.eagrotec.cz/cs/products/Stroje-pro-ochranu-rostlin/Samojizdny-postrikovac-Amazone-Pantera
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.