AGROTEC zemědělská technika Novinky AMAZONE Objevte další příjmy generované s pomocí kalkulátoru hraničního rozmetání

Objevte další příjmy generované s pomocí kalkulátoru hraničního rozmetání

25. 03. 2021 , Mgr. Liliana Geisselreiterová

Amazone nabízí různá technická řešení a služby pro optimalizaci přizpůsobení rozmetadel hnojiv. Přesné, na míru šité hnojení hraje klíčovou roli při snižování nákladů a ochraně životního prostředí.

Speciálně pro rozmetání podél hranic pole mají rozmetadla hnojiv Amazone TS osvědčený integrovaný systém hraničního hnojení AutoTS. Přidanou hodnotu lze díky AutoTS, ve srovnání s konvenčními systémy rozmetání hranic, nyní vypočítat pomocí nového kalkulátoru hraničního rozmetání. Kalkulátor je k dispozici v on-line Amazone podobě v sedmi jazycích na www.amazone.net/border-spreading-calculator.

Hraniční rozmetací systémy Amazone jsou nejen přesné, ale také pohodlné a flexibilní. AutoTS vám umožňuje z pohodlí kabiny traktoru volit mezi různými procesy hraničního rozmetání - hraniční, okrajové a na hranici vodního příkopu. V závislosti na konkrétní situaci rozmetání hranic lze použít různá nastavení:
například pokud pole hraničí s pozemkem s podobnou plodinou, lze 100 % aplikovaného množství rozmetat až k okraj pole pomocí hraničního rozmetání. Pokud pole hraničí s cestou nebo veřejnou stezkou, rozmetadlo se přepne na okrajové rozmetání. Tím se snižuje maximální rozmetací vzdálenost k hranici pole a zabraňuje jeho přelet přes tuto hranici.
 
Pokud se v bezprostřední blízkosti pole vyskytují nějaké vodní toky, otevřené vodní plochy nebo jiné oblasti pod správou ekologického managementu, rozmetadlo zajistí dodržení požadované vzdálenosti v mezích pole. To pomáhá chránit životní prostředí a zároveň zajistit nejvyšší možný výnos podél hranice pole.

Společnost Amazone testovala systém rozmetání hranic AutoTS v praxi již několik let. Při rozsáhlých polních pokusech byly v polích vytvořeny umělé hranice polí, aby se minimalizoval vliv vnějších faktorů, jako jsou oblasti stínů, roky nedostatečného hnojení nebo soutěživost o vodu mezi živými ploty a stromy. Během těchto pokusů byl systém AutoTS srovnáván s jinými konvenčními technikami hraničního hnojení v praktických podmínkách, při šířce kolejových řádků 24 m a rozložení celkového množství hnojiva rozděleném do tří přejezdů. V každé ze tří aplikací byl použi ledek vápenatý. Konečný výnos naznačoval, že mezi těmito technikami byl na vnějších pěti metrech pozemků významný rozdíl. Při použití konvenčního systému rozmetání hranic bylo v hraniční zóně dosaženo průměrného výnosu 68 % referenčního výnosu pro celé pole.

S Amazone AutoTS bylo dosaženo průměrně 85 % referenčního výnosu. To znamená, že průměrné zvýšení výnosu při použití rozmetadla hnojiv Amazone s AutoTS je ve srovnání s konvenčními technikami přibližně 17 %.

Použitím moderního systému rozmetání hranic je možné generovat vyšší příjem ve srovnání s konvenčními systémy, a to i na malých polích, protože čím menší nebo nepravidelnější tvar pozemku, tím větší je hraniční oblast. Zadáním výnosů pro různé plodiny může kalkulátor hraničního rozmetání snadno vypočítat přidané příjmy, které by mohly být generovány. Kromě zvyšování výnosů podél hranic pole pomáhá AutoTS také snižovat množství hnojiva aplikovaného mimo okraje pole a pomáhá tak chránit životní prostředí.

Amazone-AutoTS.jpg
S funkcí Auto TS dosáhnete rovnoměrného růstu plodiny i na okraji pole

Amazone-AutoTS_2.jpg
AutoTS - přesné rozmetání hnojiva směrem k živým plotům, chodníkům či hranicím pole.

Amazone-AutoTS_3.jpg
Vysoké výnosy podél vodních toků: s nastavením rozmetání podél vodních toků.

Amazone-AutoTS_4.jpg
Funkční princip AutoTS: dvě metody aplikace hnojiva. Normální rozmetání – dlouhá lopatka a krátká rozmetací lopatka pro hraniční hnojení


 
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.