AGROTEC zemědělská technika Novinky AMAZONE Obrat společnosti Amazone v roce 2018 dosáhl rekordu

Obrat společnosti Amazone v roce 2018 dosáhl rekordu

25. 02. 2019 , Mgr. Liliana Geisselreiterová

I přes extrémní počasí, které v druhé polovině roku 2018 postihlo řadu zemí, obrat společnosti Amazone Group vzrostl na rekordní úroveň 481 mil. EUR, tj. zvýšení obratu o 5,3 %.
Společnost Amazone těžila ze své silné pozice na významných exportních trzích. Dařilo se zejména na domácím německém trhu, stejně tak i na trzích ve Francii, Japonsku, Španělsku, Maďarsku a Irsku. Nezaostávalo ani Polsko a Rusko.
 

Společnost Amazone nyní zaměstnává cca 1900 zaměstnanců, mezi které se řadí i zaměstnanci nově otevřeného výrobního závodu v Bramsche a dceřiné společnosti Schmotzer Hacktechnik na výrobu pleček, kterou Amazone převzala na přelomu roku. Společnost investovala více než 7 % obratu do výzkumu a vývoje. Investice do dlouhodobého hmotného majetku přesáhly 20 mil. EUR.

Úspěch díky inovační síle a řadě nových produktů
Ředitelé společnosti Amazone Christian Dreyer a Dr. Justus Dreyer věří, že je společnost nastavena správným směrem: cestou inovací a široké nabídky strojů pro všechny typy farem. „Na dobrém výsledku prodeje roku 2018 se podílela řada novinek, které byly představeny na veletrhu Agritechnica 2017, intenzivní spolupráce s prodejními partnery a velmi pozitivní zpětná vazba od koncových uživatelů. Dobrým krokem se také ukázalo zakoupení společnosti Vogel & Noot, díky kterému se významně rozšířilo portfolio pluhů Amazone.“
„Spolu s dalšími inovacemi a převzetím společnosti Schmotzer na výrobu pleček budeme dále budovat pozici specialisty na inteligentní rostlinnou výrobu a usilovat o vedoucí postavení na trhu. Velkou pozornost budeme věnovat výrobě větších strojů, stejně tak jako hledat řešení pro menší a střední pracovní šířky. Zaměříme se na oblast ochrany a výživy rostlin, na větší přesnosti bez ohledu na velikosti strojů.“

Rozšíření výrobních závodů
Za nejdůležitější událost roku 2018 považujeme otevření nového výrobního závodu v Bramsche, který byl slavnostně otevřen v listopadu 2018. Částka investovaná do tohoto stavebního projektu činila cca 16 mil. EUR. Továrna je koncipována jako továrna na "krátké vzdálenosti" a je určena pro výrobu velkých strojů s mnoha možnostmi volitelného vybavení. Továrny v Gaste, Leedenu i samotný mateřský závod také doznaly rozšíření včetně optimalizace logistiky.

Akce v roce 2018 pomohly k celkovému úspěchu
Mezi specifické události roku 2018 zcela jistě patřila Amatechnica, která se uskutečnila na konci května v sídle společnosti Hasbergen-Gaste. Akci navštívilo 6 000 návštěvníků z domova i ze zahraničí.
Dále se na úspěchu podílela praktická prezentace programu Amazone, která se odehrála na 27 místech v Německa a Rakouska, stejně tak i na DreamTeam Tour 2018 s představením strojů v osmi zemích Evropy.
Společnost Amazone získala zvláštní uznání na ruské Agrosalon Show 2018, kde byly dokonce jako jedinému výrobci ze zahraničí uděleny dvě medaile. Zlatou medaili získal systém pro rozmetadla WindControl a stříbrnou medaili Comfort-Pack plus pro nový tažený postřikovač UX 01 Super.

Výhled
Po dvou rekordních letech, 2017-2018, plánují generální ředitelé dosáhnout vyššího obratu.  "Celosvětové trhy jsou stále náročnější. Investiční klima v zemědělství je v zásadě stále dobré, i když výsledky mnoha zemědělských podniků ve střední Evropě budou stále vnímat dopady suchého období roku 2018. Střední a dlouhodobý trend zůstává pozitivní. Zájem zákazníků o moderní zemědělské stroje a naše inovace, které umožňují efektivnější, přesnější a úspornější provoz strojů s vysokou kvalitou, je neustále dobrý. Na některých exportních trzích je však v současné době obtížné odhadnout dopad politických změn, jako například narůstající konflikty mezinárodního obchodu. Zaměřujeme se však na naše silné stránky, mezi které patří zejména další inovace a posilování vazeb s našimi prodejními partnery a dovozci v našich cílových zemích, "zdůraznili generální ředitelé.

 
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

Nebo nám můžete poslat zprávu pomocí formuláře "Napište nám"

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.