AGROTEC zemědělská technika Novinky AMAZONE Postřikovač UX 4201 Super v "Lize mistrů"

Postřikovač UX 4201 Super v "Lize mistrů"

01. 05. 2020 , Mgr. Liliana Geisselreiterová

V prvním testu taženého postřikovače Amazone UX 4201 Super v Profi 10/2005 jsme nabyli dojmu, že u testovaného postřikovače chybí už jen držák na ručník. Při aktuálním testu je třeba konstatovat, že úroveň postřikovače UX 4201 lze posunout ještě dál, až do „Ligy mistrů“.

To o postřikovači UX 4201 Super napsal německý prestižní časopis Profi, který podrobným testováním dále zjistil:

Tato generace UX 01 byla uvedena na trh v roce 2017 a kromě nového ovládacího centra je charakterizována zcela novým vedením ramen, plnohodnotnými senzory a hydraulikou.

Testovaný stroj měl objem nádrže 4200 l, ramena 27 m s vedením ContourControl, zařízením proti předozadnímu kmitání „SwingStop“ rozteč trysek 25 cm, ComfortPacket. Terminál AmaTron 4 je doplněn AmaPilotem+, GPS-Switch, GPS-Track atd. Za pozornost stojí i hydraulické řízení Loadsensing, řízená náprava a dvojité čerpadlo AR 280 BP s výkonem 2 x 260 l.

Vyspělý automatický výběr trysek AmaSelect je již v praxi osvědčený, stejně tak perfektně vybavená plnící nádrž na míchání pesticidu. Zákazník jistě ocení 3“ sací vedení s výkonem 705 l/min., což výrazně zkracuje prostoje a zvyšuje to výkonnost postřikovače.

Test se zabíral jednotlivými částmi postřikovače, od kol přes nápravu, oj, pohon, ovládání, až po ramena, trysky, praktické doplňky a hodnotil vše z pohledu zákazníka včetně ergonometrie. Známky hodnocení jsou stanoveny od nedostatečné přes podprůměrnou, průměrnou, dobrou až po velmi dobrou. Celkem bylo hodnoceno 28 kritérií.
V žádné ze 4 kategorií (postřikovač, ramena, provoz a ostatní) nedostal stroj záporné známky. Naopak: celkem v 16 bodech získal nejvyšší hodnocení. Jedná se o závěs, řízení, zásobník, míchací zařízení, čerpadla, ukazatel naplnění, zásobník na čistou vodu, směšovací nádoba, vedení ramen, vyrovnání ramen na svahu, vertikální i horizontální tlumení, plnění, ovládací terminál, stabilita a zpracování a ochrana proti korozi.

Amazone-UX-4201-test.jpg

Členové testovacího týmu zdůrazňují, že i přes řadu technických vymožeností je tento postřikovač velmi vstřícný k obsluze, vše je prakticky řešeno a například automatické čištění nádrže je pro obsluhu hračkou.

Postřikovače Amazone hrají prim v ochraně už desítky let. Je třeba ocenit, že i přes toto renomé jde vývojové centrum Amazone neustále kupředu, a to nejen v samotné technice, ale i ve vstřícnosti k zákazníkovi, snadnosti ovládání, přesnosti aplikace a úspoře času a tím i peněz.

Testovací tým hodnotí i cenu takto vybaveného stroje jako přiměřenou vzhledem k tomu, co vše stroj umí a jaká je jeho užitná hodnota.

Podrobnosti z testování naleznete https://www.profi.de/test/praxistest/spritzen-in-der-champions-league-11945173.html

 
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.