AGROTEC zemědělská technika Novinky AMAZONE Rychle a přesně se secím strojem Precea 6000

Rychle a přesně se secím strojem Precea 6000

17. 12. 2020 , Mgr. Liliana Geisselreiterová

Společnost Amazone rozšířila rodinu Precea o nový 8řádkový stroj. Vysokorychlostní nesený přesný secí stroj s přetlakovým dávkovacím systémem je ideální pro setí řádkových plodin, jako je kukuřice, sója, slunečnice, řepa, řepka nebo čirok.


V budoucnu bude k dispozici Precea 6000 s pevným rámem a Precea 6000-2 se sklopným rámem. Oba modely mohou být dodávány buď bez přihnojovacího zařízení, nebo jako alternativa CC, se zadní nádrží na hnojivo. Precea 6000-2FCC nabízí zvýšenou kapacitu hnojení díky využití přední nádrže FTender. 6metrový model bude zpočátku k dispozici pouze v omezeném množství na jaře 2021.

Pevný nebo sklopný rám pro 6m pracovní šířku
Precea 6000 je k dispozici s pevným rámem nebo jako Precea 6000-2 se sklopným rámem. Na speciálním nosném rámu je umístěno 8 až 9 samostatných jednotek, které lze díky profilu kolejnice volně posouvat. Řidič tak může v závislosti na vybavení měnit vzdálenost až na 12 řádků. Lze připojit další vybavení, jako jsou kypřiče stop kol traktoru nebo nakládací plošina pro plnění, bez ohledu na sadu řádků. Krátká kompaktní konstrukce zajišťuje nízké požadavky na zdvihací výkon.
 

Přesný přetlakový dávkovací systém

Systém dávkování v Precea je založen na přetlaku. Zásobník osiva a celá dávkovací jednotka jsou natlakovány ventilátorem. Osivo je vedeno ze zásobníku osiva na rozdělovací kotouč, který pak hermeticky utěsní dávkovací jednotku, když je osivo tlačeno na otvory v kotouči. Přesné oddělení nyní probíhá pomocí tří prstů. Osivo je následně vedeno hnacím kanálkem a zrno se přesně nastřílí do drážky osiva, kde je zachyceno zachycovacím kolečkem. Optický sensor pečlivě sleduje proces oddělování a hlásí případné chyby nebo duplikáty, které se zobrazují na terminálu traktoru. Systém lze následně snadno přenastavit. Dalším pozitivním krokem ve vývoji stroje je plně automatizované elektrické seřizování prstů pomocí systému SmartControl.

Do elektronického pohonu stroje Precea Super je také integrováno jednořadé uzavírání přetlakového oddělovacího systému, což znamená, že lze snadno přepínat kolejové řádky nebo vypínat řádky v polích ve tvaru klínu. Vyšší výsevky v okrajových řadách a při kolejových řádcích lze snadno nastavit z kabiny traktoru. V kombinaci s elektrickým pohonem je Precea schopna dosáhnout pojezdové rychlosti až 15 km/h.

Alternativně je k dispozici Precea 6000 Special s pevným nebo sklopným rámem jako varianta s mechanickým samostatným pohonem SpeedShaft. Dávkovací ústrojí je nyní poháněno přes hřídel Flex. V kombinaci s velmi snadno ovladatelným přetlakovým dávkovací systémem lze při této variantě dosáhnout pojezdové rychlosti až 12 km / h, aniž by došlo k narušení podélného rozložení.
 

Secí botka PreTeC

Nově vyvinutou diskovou secí botku PreTeC lze mechanicky zatížit tlakem až 220 kg. U hydraulické varianty je dokonce možné při jízdě v terénu přímo z kabiny traktoru nastavit tlak až 350 kg. Tím je zajištěn hladký chod a rovnoměrné ukládání osiva při setí v různých podmínkách. Secí botku lze rychle přizpůsobit konkrétním polním požadavkům bez použití nářadí. Když je stroj odstaven, lze hloubku ukládání upravit a secí botku přesunout do parkovací polohy. Kontaktní tlak a úhel otevření u přítlačných válců lze také velmi snadno nastavit bez použití nářadí. Celá výsevní jednotka je snadno přístupná, a bezúdržbová ložiska a pouzdra jsou optimálně chráněna proti prachu.
 

Velké zásobníky na osivo

Zásobníky osiva Precea mají objem 55 l nebo 70 l. Gumový lem chrání tlakové nádrže před vniknutím prachu. Dávkovací jednotka je snadno přístupná a lze ji rychle vyprázdnit bez použití nářadí. Semenovod, který je součástí dodávky, lze namontovat na obě strany rozdělovací jednotky. Kromě násypky osiva lze pro každou řadu namontovat aplikátor pro mikrogranulát s elektrickým dávkováním.
 

Zadní zásobník na hnojivo s dávkovacím systémem Precis

Velký zadní zásobník hnojiva s modely Precea 6000-CC a 6000-2CC s 950 l nebo 1250 l zajišťuje zkrácení doby nečinnosti a rychlé a snadné plnění. Profil násypky se dvěma hroty zajišťuje malé zbytkové množství a efektivní dávkování hnojiva. Měření je pro každou řadu zajištěno individuálně pomocí měřicího systému Precis, který se nastavuje pomocí ovládacího panelu SmartCenter. Hnojivo lze centrálně kalibrovat a shromáždit pomocí kalibrační nádoby, po levé straně vyjmout a zvážit. Ve spojení s elektrickým dávkovacím zařízením lze kalibraci provádět také přímo na stroji s pomocí volitelného TwinTerminálu. Hnojivo je vzduchem aktivně vedeno do hloubkově-nastavitelné FerTeC Twin botky a aplikováno do půdy vedle každé secí řady.
 

Přední nádrž FTender pro optimální rozložení hmotnosti

Precea 6000-2FCC je dodávána s novým čelním zásobníkem FTender pro maximální kapacitu hnojiva. Objemy 1600 l nebo 2200 l mají za následek menší prostoje, a tedy vyšší výkony. FTender je standardně vybaven elektrickým dávkováním a ovládáním přes terminál ISOBUS. Kalibrace je možná také přímo na přední nádrži prostřednictvím volitelného TwinTerminálu. V tomto ohledu jsou váhy a odměrka bezpečně uloženy v blízkosti snadno přístupné měřící jednotky. FTender nabízí přidanou hodnotu v tom, že jej lze použít také jako zásobník osiva v kombinaci s výsevní kombinací Avant. Lze jej však také kombinovat se stroji pro zpracování půdy Amazone, aby bylo možné v jedné operaci aplikovat meziplodiny a / nebo hnojivo.
 

Ovládání stroje

Interně vyvinutý software prostřednictvím terminálu ISOBUS, jako je AmaTron 4 nebo AmaPad 2, umožňuje komfortní ovládání stroje Precea Super. Dotykově ovládaný terminál usnadňuje operátorovi práci v softwaru. Terminál AmaCheck nabízí jednoduché ovládání stroje Precea Special.

Jak stroj Precea pracuje se můžete podívat na https://youtu.be/k4_ONNh5jjc

Precea6000-2CC_JohnDeere_d0_kw_P4229126_d1_201112_low.jpg
Precea4500-2C_MasseyFerguson_d0_kw_P4245847_d1_191023.jpg
Precea4500-2C_MasseyFerguson_d0_kw_P4245858_d1_190815.jpg

 
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

Nebo nám můžete poslat zprávu pomocí formuláře "Napište nám"

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.