AGROTEC zemědělská technika Novinky AMAZONE Skupina AMAZONE pokračuje v dynamickém růstu

Skupina AMAZONE pokračuje v dynamickém růstu

01. 04. 2021 , Mgr. Liliana Geisselreiterová

V roce 2020 překročily tržby skupiny AMAZONE 500 milionů EUR. Ve srovnání s předchozím rokem dosáhl tento výrobce zemědělských a komunálních strojů celosvětového nárůstu tržeb o 15 %.

Rodinný podnik vykázal celkové tržby pro rok 2020 na 537 milionů EUR (2019: 467 milionů EUR). Tím dosáhla společnost AMAZONE nejvyššího příjmu ve své 138leté historie. Navzdory omezením pandemie se společnosti podařilo výrazně zvýšit prodej. „Je to vynikající výsledek a velký úspěch pro celou skupinu AMAZONE a naše partnery,“ uvedli Christian Dreyer a Dr. Justus Dreyer. "Během posledního finančního roku se celý tým vynasnažil udržovat normální provoz." Díky silnému odhodlání a disciplíně všech našich zaměstnanců a společně s našimi prodejními partnery jsme byli schopni zabránit jakémukoli zpoždění výroby a pokrýt všechny naše objednávky.

“V dosažení tohoto pozitivního výsledku sehrálo roli zejména široké mezinárodní postavení společnosti. S podílem exportu přes 80 % a širokým produktovým portfoliem pro zákazníky všech velikostí těžila společnost AMAZONE z výhodné pozice na všech hlavních exportních trzích. Prodej zemědělských strojů byl úspěšný zejména v Německu, Dánsku, Belgii, Rusku a Rakousku. Společnost opět dosáhla vynikajících prodejů ve Francii, Polsku a Velké Británii.

Počet zaměstnanců zůstal po celý rok stabilní a v současné době celosvětově AMAZONE zaměstnává 1 900 pracovníků.

Navzdory náročným podmínkám pandemie během minulého roku se společnosti AMAZONE podařilo dokončit různé důležité investiční projekty dle plánu. Například v centru Tecklenburg-Leeden bylo otevřeno nové centrum náhradních dílů „Global Parts Center“. Zvýšená skladovací kapacita a zbrusu nový, nejmodernější logistický koncept, jehož výsledkem jsou výrazně kratší dodací lhůty, zajistí vynikající služby po celém světě. Za účelem rozšíření svých mezinárodních prodejních aktivit otevřela společnost AMAZONE také novou dceřinou společnost na Ukrajině. Nové zastoupení v Kyjevě nabídne místním zákazníkům lepší kontakt při nákupu strojů a vyšší úroveň služeb.

Celkově se investice společnosti do dlouhodobého majetku v roce 2020 pohybovaly v řádu desítek milionů. Více než 6 % jejího obratu bylo investováno do výzkumu a vývoje. V letošním roce je plánována významná expanze areálu Bramsche. Velký strojírenský výrobní závod u dálnice BAB A1 bude rozšířen o 8 000 m2 nové podlahové plochy.

Kromě toho je společnost AMAZONE nadále odhodlána plnit své plány na další rozvoj své produktové řady. Společnost AMAZONE již reagovala na rostoucí poptávku po precizním zemědělství řadou inovativních řešení. Například v sektoru hnojení s pomocí systému „ArgusTwin“, který automaticky optimalizuje rozmetací obrazec. Dalším příkladem je systém „WindControl“, který automaticky reguluje rozmetací obrazec podle síly větru. Tím se zabrání nadměrnému nebo nedostatečnému hnojení.

Průkopnickou přesnou technologii lze nalézt také v sektoru ochrany rostlin. Elektrické ovládání jednotlivých trysek „AmaSelect“ v kombinaci s automatickým spínání jednotlivých trysek „GPS-Switch“. Tím se zabrání až 85% překrytí v klínovitých polích nebo na souvratích a ušetří se až 10 % nákladů na postřiky.

Velký počet variant v sortimentu půdozpracjících strojů, včetně řady pluhů, dosáhl mimořádně příznivých údajů o prodeji. Totéž platí pro velkoplošné secí stroje, které byly díky mnoha různým technikám setí také dobře přijaty na několika trzích. V technologii přesného setí stanovila společnost AMAZONE nová měřítka v přesnosti a rychlosti s novým secím strojem Precea.

Pozitivní vývoj také přinesla společnost Schmotzer Hacktechnik, která patří od roku 2019 do skupiny AMAZONE. Mechanická kontrola plevele nabývá na stále větším významu.

Od června 2020 provádí společnost AMAZONE pokusy s plečkami Schmotzer na experimentální farmě ve Wambergenu. Pod názvem „Controlled Row Farming“ (CRF) se na farmě testuje zbrusu nový systém řádkového zemědělství.

Cílem společnosti AMAZONE je zintenzivnit další vývoj moderní přesné technologie pro zvýšenou ochranu klimatu a životního prostředí při zajištění maximálních výnosů a snížení nákladů. Důležitým aspektem je digitalizace a propojení všech provozních procesů. „AMAZONE 4.0 je klíčové slovo pro náš příspěvek v oblasti softwaru, elektroniky a senzorových systémů pro zvýšení přesnosti, uživatelského pohodlí a transparentnosti,“ říkají majitelé. "Naší silnou stránkou jsou naše odborné znalosti v oblasti elektroniky v podobě zkušeného týmu vývojářů, kteří nyní dokonce provádějí vlastní softwarový program."

Strategie společnosti AMAZONE byla farmáři dobře přijata, což odráží každoročně vydávaný Image Barometer od DLG (Německá zemědělská společnost). V nedávno zveřejněném průzkumu se společnost AMAZONE umístila na čtvrtém místě a dosáhla nejlepšího hodnocení obrazu ze všech středně-velkých výrobců strojů v odvětví zemědělské techniky.

"Bohužel, výstavy a akce, které by nám za normálních okolností poskytly důležité kontaktní body pro prezentaci našich inovací, bylo kvůli pandemii zrušeno," sdělují Dreyerové. "To se snažíme kompenzovat naším silným, všudypřítomným prodejním týmem a sítí prodejců." Kromě toho pokračujeme v rozšiřování našich digitálních komunikačních kanálů. Naše nové webové stránky, které byly v loňském roce přepracovány, poskytují informace a způsoby, jak nás kontaktovat v uživatelsky přívětivém uspořádání. 360stupňová virtuální prohlídka navíc poskytuje pohled na nejnovější produktové řady našich zemědělských a komunálních strojů. Velmi dobře se osvědčilo využívání různých digitálních kanálů nejen ve společnosti AMAZONE, ale i u našich specializovaných partnerů.”

Majitelé jsou optimističtí ohledně prognózy na rok 2021: „Objednávky napříč portfoliem si vedou dobře. První polovina roku 2021 vypadá velmi pozitivně. Avšak pokračující pandemie, přetrvávající ekonomické výzvy a neustále se měnící politická situace mohou ekonomiku negativně ovlivnit. V současné době navíc čelíme nepřiměřenému zvyšování cen a slabinám našich dodavatelů. Zemědělské odvětví navíc čelí zvýšenému počtu extrémních povětrnostních jevů v důsledku změny klimatu. Na druhé straně celosvětová poptávka po vysoce kvalitních potravinách stále roste. Přes všechny tyto nejistoty očekáváme, že tržby roku 2021 zůstanou na podobné úrovni roku předchozího. “

Amazone_Pantera_Precea_Profihopper.jpg
Nabízí nejvyšší standardy výkonu, přesnosti a uživatelské přívětivosti: samojízdný postřikovač Pantera, přesný secí stroj Precea a multifunkční komunální stroj Profihopper.


 
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.