AGROTEC zemědělská technika Novinky AMAZONE AmaTron 4 - práce stejná jako s tabletem

AmaTron 4 - práce stejná jako s tabletem

24. 06. 2020 , Mgr. Liliana Geisselreiterová

Odborníci pro testování techniky z časopisu Profi vyzkoušeli nový terminál Amazone AmaTron 4 spolu s taženým postřikovačem UX 4201 Super. Tento Isobus – terminál představil výrobce poprvé v květnu 2018 a na Agritechnice 2019 s Update-softwarem s novými funkcemi.

Jsou to např. automatická volba pole přes GPS, možnost vytvoření zpráv v PDF ze zadaných úloh, pomocná okna nebo podpora pro čtení map z různých zdrojů pro variabilní aplikace.

Amazone vylepšila i funkci GPS-Track pro jednoduchou navigaci formou paralelních jízd. Nyní může uživatel pomocí jediného tlačítka korigovat linie jízdy. Testovací řidič si chválil intuitivnost a přehlednost ovládání, včetně nových funkcí, jako „AmaCam“ (automatické rozpoznání couvání). Jednoduše a přehledně je uspořádána již první startovní stránka a pomocí App-Karussel se uživatel dostane snadno a rychle ke konkrétním funkcím. Pokud má po ruce mobilní telefon se systémem Android nebo Apple, může zobrazit stránku AmaTronu na telefonu nebo na tabletu. Pohybem prstu po displeji lze zobrazit nejdůležitější informace o stroje (MiniView-náhled).

Amazone-AmaTron_4.jpg

U postřikovače UX 4201 Super jsou to ošetřená plocha, na kolik vystačí zbývající postřik, postřikovací tlak, sklon ramen, pozice řízené nápravy, aktuální dávka a %odchylka od nastavené dávky. AmaTron 4 navazuje na předešlý AmaTron 3. Má barevný 8“ displej s tlačítky zap/vyp, ISO-Bus Shortcut, 3 přímé volby a 12 ovládacích. Má vstupy, resp. výstupy na GPS, CAN-Bus, Traktor-ECU, Ethernet, 2 USB 2.0, reproduktor a analogový video-vstup. Zahrnuje potřebné ovládací funkce pro propojení s univerzálními isobus-terminály, Task-Controller pro dokumentaci, aplikační karty a Section-Control a AUX-N pro připojení joysticku. Task-Controller umí číst zadání ve formátu ISOXML. Zoom obrazu ovládáme snadno podobně jako na mobilu nebo tabletu 2 prsty.

AmaTron 4 je vybaven řadou možností k různým účelům, přesto však zůstává přehledným a logickým ovladačem. Funkce nejsou v žádném případě nadbytečné, jsou jen odrazem potřeby ovládání moderní zemědělské techniky.

Zdroj: časopis PROFI, 03/2020, Bedienung wie beim Tablet
 
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

Nebo nám můžete poslat zprávu pomocí formuláře "Napište nám"

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.