AGROTEC zemědělská technika Novinky AMAZONE Stříbrná medaile pro AmaSelect Row od AMAZONE

Stříbrná medaile pro AmaSelect Row od AMAZONE

01. 07. 2020 , Mgr. Liliana Geisselreiterová

Na včerejším zasedání Svazu zemědělců ČR převzali zástupci společnosti AGROTEC a.s. ocenění v podobě stříbrné medaile za systém řádkové aplikace postřiku AmaSelect Row od společnosti AMAZONE.

Ocenění převzali Jaroslav Musil, ředitel Divize závěsná technika, a Liliana Geisselreiterová, marketingová specialistka, přímo na zasedání Svazu zemědělců ČR, které se konalo dne 30. 6. 2020 ve Větrném Jeníkově.

Postřikovače AMAZONE se systémem spínání jednotlivých trysek AmaSelect nově umožňují řádkovou aplikaci postřiku – AmaSelect Row. K tomu je nezbytné postřikovač osadit speciálními tryskami SpotFan 40-03 s úhlem postřiku 40°. Tyto trysky pracují bez překrývání a aplikují 100 % postřiku po celé šířce kužele. Trysky jsou standardně umístěny ve vzdálenosti 50 cm.
 

Společnost AMAZONE současně nabízí prodlužovací sadu, která slouží ke zmenšení rozteče trysek na 25 cm, díky čemuž lze dosáhnout meziřádkové rozteče 75 cm. Při zadání meziřádkové rozteče do ovládacího terminálu se automaticky aktivují příslušné jednotlivé trysky. Stisknutím tlačítka na terminálu pak lze snadno přepínat mezi řádkovou a plošnou aplikací.

AmaSelect_3.jpg

Trysky AmaSelect s prodlužovací sadou s roztečí 25 cm

Možná úspora postřiku pro jednotlivé aplikace závisí na velikosti řádků a pohybuje se v rozmezí 40–50 % (rozteč řádků 50 cm, např. cukrová řepa) nebo 50–65 % (rozteč řádků 75 cm, např. kukuřice nebo brambory). Úspory lze také maximalizovat s pomocí aktivního vedení ramen ContourControl.  

AmaSelect_1.jpg
Praktický příklad aplikace při střídání plodin: plošný postřik, aplikace na cukrovou řepu, na brambory a na kukuřici  

AmaSelect_2.jpg
Ukázka praktické aplikace v bramborách s roztečí 75 cm.


AMAZONE opět dokazuje, že je skutečným inovátorem a leaderem trhu a posouvá přesnost aplikace pesticidů na novou úroveň.   
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.