AGROTEC zemědělská technika Novinky AMAZONE Test nového pluhu Amazone Tyrok 400 VS

Test nového pluhu Amazone Tyrok 400 VS

27. 10. 2021 , Mgr. Liliana Geisselreiterová

Po převzetí programu od firmy Vogel Noot a představení pluhu Hektor v roce 2017 představila společnost Amazone nový polonesený pluh Tyrok. Ten je k dispozici v 7-9 radličném provedení, má volitelné hydraulické jištění a nastavení první radlice.

Prutové radlice vytvořily při testu správný orební profil.

Pluhy Tyrok z maďarského závodu Amazone mají 7 nebo 8 radlic s možností rozšíření (7+1, 8+1). Označení 400 znamená povolený maximální výkon traktoru. Označení V znamená typ 7+0 nebo 7+1, S potom hydraulické jištění.

Testován byl pluh 7+1 s hydraulickým jištěním. Věž pluhu má 2 varianty uložení podle výkonu traktoru. Pro posílení tažnosti slouží 3 nádobky s dusíkem, čtvrtá je pro odpružení podvozku. Je-li pluh vybaven ramenem s pěchem, je třeba celkem 5 hydraulických okruhů, pokud není, stačí 4, a to pro otáčení, nastavení první radlice, šířky záběru a podvozek. Nastavení záběru mechanicky je řešeno pomocí 4 stupňů od 35 cm do 55 cm, hydraulicky plynule od 33 do 55 cm. Volitelné je i hydraulické nastavení první radlice. Tak může obsluha nastavit pluh z kabiny při zkoušce, změnu může provést i během práce. Hloubku lze nastavit vymezením na hydraulických pístech nebo čistě hydraulickým řešením na zdvihu podvozku, které je možno řešit i za jízdy.

Testovaný pluh byl vybaven prutovými orebními tělesy STU 40. Těmito radlicemi mohou být vybaveny i menší pluhy. Zkouška proběhla na těžších půdách, než je pro tyto radlice doporučené, ale i tak byl obrazec zoraného záběru pěkný. Nápadný je přední díl odhrnovačky (Speed Blade), který zvyšuje odolnost proti opotřebení. Alternativou k slámovým zahrnovačkám (ve výbavě) jsou předradličky.

Použitý traktor New Holland T7.315 měl s Tyrokem na střídavých půdách docela práci. Rovněž otáčení na souvratích a najíždění do brázdy se řidiči dařilo po krátkém nacvičení.

Posilovač trakce přenáší při 180 barech až 1,2 t na traktor. Při zdvihu se posilovač odlehčí, aby se zabránilo předpětí. Jištění pluhu proti vyjetí drží téměř až po 2 tuny.

Amazone-pluh-Tyrok_1.jpg

Zdroj: časopis PROFI 10-2021, článek Amazone Tyrok 400 VS: Der nächste Schritt


 
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.