AGROTEC zemědělská technika Novinky AMAZONE Žebříček značek podle německých farmářů

Žebříček značek podle německých farmářů

08. 11. 2021 , Mgr. Liliana Geisselreiterová

Řadu let si udržovaly prvenství jiné firmy, ale letos poprvé patří firmě Amazone! Výsledek je to překvapivý, ale s ohledem na rozvoj firmy v posledních letech plně zasloužený.

Již desítky let jsou v Německu populární průzkumy popularity firem v různých oblastech zemědělství. Každoročně se stanovují žebříčky firem podnikajících v následujících oblastech:
1. Zemědělská technika
2. Chemie a osiva
3. Obchod a služby

Jedná o hodnocení značky z různých pohledů, nazývané „Image-Barometer“ nebo „Markenimage“, tedy popularita značky svědčící o aktuálním významu pro každého z 623 dotazovaných zemědělců. Zemědělci byli dotazováni mj., které firmy znají a jak jsou úspěšné na trhu.

Protože tuto anketu organizují zemědělští odborníci, veřejnost je vždy zvědavá na výsledky, které pak zveřejňuje časopis Agrarheute. Letošní odpovědi byly vyhodnoceny v září 2021 a zde jsou jejich výsledky.

Výrobci zemědělské techniky:
  1. Amazone                                           
  2. Fendt
  3. Lemken
  4. Horsch
  5. John Deere
  6. Krone
  7. Claas
  8. Pöttinger
  9. Kuhn
10. Kverneland
11. Väderstad
12. Deutz Fahr
13. Case IH
14. New Holland  
Amazone-zebricek-(1).jpg

Řadu let si udržoval prvenství Fendt, následovaný skupinou John Deere, Claas, Amazone a Lemken. Prvenství Amazone je tedy překvapivé, ale s ohledem na rozvoj firmy v posledních letech (rekordní obraty, výstavby nových výrobních areálů, vedoucí postavení v průkopnictví precizního zemědělství, neustálé rozšiřování výrobního programu a důraz na kvalitu) je to umístění plně zasloužené. Celkově prvních 6 firem si bodově polepšilo, od 7. místa dolů již oproti minulým rokům ztrácely.

Výsledky tohoto barometru, v němž se odráží i hodnota výrobků, mají pro propagaci i prodej v Německu velký význam. Je to nálepka kvality, kterou vnímají zemědělci při nákupu nové techniky.
V oblasti zemědělské chemie a osiv je pořadí výrobců následující: BASF, Syngenta, Saaten-Union, KWS, Bayer, K+S, Pioneer/Du Pont, DSV, Yara, Rapool, IG Pflanzenzucht.

Mezi obchodníky a službaři se nejlépe umístily firmy: BayWa, Maschinenringe, Agravis, ZG Reiffeisen, RWZ Rhein-Mein, Beiselen, HG Kiel, Reiffeisen Waren Kassel.