AGROTEC zemědělská technika Novinky New Holland 1. Celostátní vinařský kongres ve Valticích

1. Celostátní vinařský kongres ve Valticích

25. 01. 2023 , Ing. Alžběta Filová

Do Valtic se 23. 1. 2023 sjeli vinaři z Čech a Moravy, aby se dozvěděli, jaké jsou a budou aktuální trendy v oblasti vinařství a vinohradnictví u nás. 
My jsme měli jedinečnou možnost na této akci vystavit vinařského průkopníka - autonomní robot do vinice Bakus od VitiBot a plně elektrickou Škodu Enyaq Coupé iV.

Celý kongres se konal ve Valticích v Zámecké jízdárně a byl rozdělený do 3 částí.
 
  • Politicko-odborná
  • Odborná
  • Společenská

V politickoodborné části se ke slovu dostali třeba Petr Fiala, Zdeněk Nekula, Vlastimil Válek a další,..

Miloš Michlovský zahájil odbornou část přednášky pohledem do historie, jaké nemoci a nástrahy ve vinohradě postupem času přicházely a jak z toho ven. Navrhoval eliminaci pesticidů, snižování uhlíkové stopy a šlechtění. Variantou do budoucna budou i solární panely ve vinici.

Snižování uhlíkové stopy se dále prolínalo i ve vystoupení dalších účastníků odborné části, kde prezentovali Vilém Kraus, Mojmír Baroň a Klára Kollárová, která se věnovala mimo jiné i marketingu a sociálním sítím.

Když jsme se byli podívat na prostor, kde by robot VitiBot měl být vystavený,  shodli jsme se na tom, že by byla škoda, aby stál jen staticky na jednom místě. A začali jsme přemýšlet, jak udělat mobilní vinohrad, který bychom instalovali na nádvoří před jízdárnu, aby v něm VitiBot jezdil a lidem jsme ho tak ukázali v provozu. Sestavili jsme sloupky, natáhli provázek, upevnili jsme takto sestavenou konstrukci a namapovali zařízením, které vypadá jako Gandalfova hůl. Mapu jsme poslali do Francie a začali jsme se modlit, aby to za dva dny stihli nahrát do systému a Bakus mohl bez problémů jezdit. Podmínkou bylo, že nikdo na nádvoří s konstrukcí už nebude hýbat.

 
 
 
Nakonec jsme jezdili po celou dobu, kdy účastníci přicházeli a nakonec jsme se rozhodli jezdit i při odchodu domů. Návštěvníci tak viděli provoz jak ve dne, tak v noci.

 

Nová, plně elektrická, Škoda Enyaq Coupé iV s Crystal Face stála před Zámeckou jízdárnou přímo u schodů.

 

Přípitek na tuto akci byl od Bohemia Sekt, proto jsme neváhali, když nás Svaz Vinařů požádal o začlenění sektu do našeho videa s robotem, které jsme udělali přímo pro tuto akci. 
 

VideogaleriePožadavkem bylo 20 sekundové video, ale prozradíme, že to nebude jediné video, které na zámku vzniklo :)
 
Vice o robotu Bakus VitiBot se dozvíte tady
 
Na jaro pro vás chystáme 5 viničních dní v 5 různých viničních oblastech v Česku i na Slovensku, kde se budete moct na tento plně elektrický stroj podívat.
Mimo jiné s sebou vezmeme všechnu viniční techniku, tak se na vás budeme těšit. Brzy vám o této akci řekneme více.
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.