10 let traktorů T7000 v P.S. Jezbořice

30. 12. 2018 , Ing. Aleš Petr

Další z první sedmadvacítky traktorů řady T7000 zakotvil ve firmě P.S. Jezbořice, která sídlí mezi Pardubicemi a Chrudimí. Hodnocení traktoru T7050 z 14.1. roku 2008 nám poskytl mechanizátor, pan Aleš Janata.

V Jezbořicích obhospodařují celkem 650 hektarů zemědělské půdy, ze které musí získat dostatek siláže pro provoz Bioplynové stanice (cca 170 ha kukuřice), kvalitní hmotu do krmného fondu produkční stanice prasat (cca 80 ha ječmene a zhruba 120 ha krmné pšenice) a samozřejmě část pozemků zůstává pro výrobu klasických tržních plodin tj. pšenice a řepky. 

Pan Janata pracuje ve firmě čtyři roky, takže si pro náš rozhovor prošel servisní historii traktoru a s klidným srdcem tedy mohl prohlásit že „Za deset let provozu s traktorem nebyly větší problémy. Pokud se se strojem něco přihodilo, byly to běžné záležitosti, které technici z AGROSERVISU Záměl rychle odhalili a bez problémů si s nimi poradili.“ I proto na firmě slouží další traktory z Basildonu, konkrétně TS110A, T7.250 a T6.165.

Ales_Janata_PSJezborice-crop.jpg

Traktor T7050 zvládá všechny práce, na které byl pořízený. Původně se jednalo o orbu, která v dnešní době přešla spíše do podmítky. V době žní se stará o odvoz zrna od mlátiček a přes rok jezdí především s cisternou o objemu 18,5m3, která zajišťuje dopravu kejdy a digestátu pro potřeby bioplynové stanice. Na firmu přibyl také mladší „bratr“ s označením T7.250 vybavený monitorem IntelliWiev IV a GPS s automatickým řízením. Obsluha traktoru pozitivně hodnotí nové ovládání. Snadno se orientuje v monitoru, z pohodlí kabiny si řidiči nastavují průtoky hydrauliky a protože jsou „fajnšmekři“ tak také tuhost pružení u přední nápravy. Prostě možnosti traktoru využívají na 100% což je opravdu dobře.

Polabskou nížinu letos dost postihlo sucho a v Jezbořicích vnímají, že utužení půdy má zásadní vliv na dopad sucha na porosty. „Máme utuženou půdu v hloubce někde okolo 25 až 35 cm a vláha nemůže projít do větší hloubky. V období sucha pak horní vrstva půdy rychle vyschne a z pod utužené vrstvy voda ani nemůže vzlínat. Proto se snažíme minimalizovat přejezdy po poli a s tím nám pomáhá GPS navigace s automatickým řízením, kterou máme na novém traktoru.“ Cílem je sdružovat operace, minimalizovat pojíždění na souvrati a soustředit všechny stroje do jedné stopy, kde následně utužení odstraní podrytím novým hloubkovým kypřičem. Pořizovací cena navigace se navíc postupně vrátí i v menším překryvu záběrů.

Za prvních 12 měsíců od představení traktoru T7000 dealerská síť techniky New Holland dodala na trh 27 traktorů řady T7000. Většina z nich stále věrně slouží původním majitelům. Díky moderní konstrukci, uživatelské přívětivosti, univerzálnosti, spolehlivosti a hospodárnosti se traktory řady T7000 a T7 na několik let staly nejprodávanějšími ve své výkonové kategorii. Zákazníkům děkujeme za důvěru v techniku New Holland a věříme, že stroje z anglického Basildonu si i nadále budou nacházet své zákazníky. 
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.