AGROTEC zemědělská technika Novinky New Holland 20. výročí uvedení mlátiček CX na trh

20. výročí uvedení mlátiček CX na trh

30. 11. 2022 , Ing. Aleš Petr

Když byl v roce 2002 uveden na trh model CX, udělal na první pohled obrovský dojem svými ladnými křivkami, které bořily tradici krabicovitých tvarů tehdejších kombajnů. Byl to skvělý start pro modelovou řadu mlátiček, která později přinesla nespočet převratných inovací a stala se nejoceňovanějším vytřásadlovým kombajnem na světě.

  • Mlátičky řady CX získaly na výstavých 33 ocenění a jsou tak nejvíce oceňovaným  kombajnem s klasickým způsobem výmlatu. 
  • Od uvedení na trh bylo prodáno více než 20 000 strojů.
  • Disponují spoustou prvků, které zvyšují produktivitu, jako je například segmentový buben Ultra-FlowTM nebo tradiční vytřásadla s variabilním chodem
  • Nyní k dispozici se zcela novou lištou FD2 Flex Draper®, která je první vlaštovkou vycházející ze spolupráce značky New Holland se společností MacDon Industries

Značka New Holland slaví 20. výročí uvedení na trh mlátiček s klasickým výmlatem řady  CX. Tento stroj definoval nový pojem, superkonvenční kombajn. Od svého uvedení na trh mlátičky neustále zvyšují laťku v oblasti průchodnosti, flexibility a kvality sklizně. Řada CX, která je dnes skutečnou technologickou špičkou, průběžně posunovala hranice inovací a během své dlouhé kariéry posbírala 33 prestižních ocenění. Více než 20 000 prodaných strojů po celém světě svědčí o úspěchu, který trvá dodnes. Jsme hrdí, že také v České republice si mlátičky CX vytvořili skvělou pověst a první dodané kusy z roku 2002 o žních stále brázdí česká pole. 
  

  

Historie převratných inovací vyrůstá z hlubokých tradic

Modelová řada mlátiček CX má za sebou hodnotný rodokmen vynikajících sklízecích strojů New Holland, který zahrnuje průkopnické prvky, jako je rotační separátor představený v roce 1972, integrovaná loketní opěrka z roku 1993 a největší mláticí buben v oboru o průměru 750 mm, uvedený na trh v roce 2001. Dvacetiletá historie modelu CX je ověnčena nejprestižnějšími oceněními, včetně titulu Stroj roku z veletrhu Agritechnica a SIMA Innovation Awards. Model CX byl jako první konstruován pro precizní zemědělství. Za posledních 10 let se jeho průchodnost zvýšila o 17 % a současně se zlepšila již tak vynikající univerzálnost nastavení v nejrůznějších plodinách.  

Konstruktéři v New Holland nikdy nepřestali modelovou řadu CX inovovat a v roce 2020 byl uveden na trh segmentový buben Ultra-FlowTM - první mláticí buben s odlišnou koncepcí od vzniku samojízdných mlátiček v roce 1952. Tato unikátní konstrukce mláticího bubnu vyžaduje o 16 % méně celkové mláticí síly, čímž se sníží spotřeba paliva a zvýší se výkonnost kombajnu až o 15 %. I za tuto inovaci získala značka New Holland na veletrhu Agritechnica Innovation Awards 2019 stříbrnou medaili. Model CX je skutečným technologickým lídrem a uživatelům nabízí opravdu moderní nástroje. Za zmínku stojí například technologie analýzy živin Nutrisense, která pomáhá zemědělcům činit informovaná rozhodnutí výhodněji zpeněžit sklizené plodiny. Do přeplněné vitríny ocenění Nutrisense přidal další stříbrnou medaili SIMA Innovation Awards 2021.

V současné době zůstává mlátička CX na špičkové úrovni a nabízí zákazníkům nejmodernější technologie. Od automatické změny rychlosti chodu vytřásadel na svahu Opti-Speed™, přes polopásový podvozek SmartTrax™, systémy Opti-Fan™, Opti-Clean™ až po system distribuce posklizňových zbytků Opti-Spread™. Řada CX se také může pochlubit nejlepším komfortem ve své třídě díky kabině Harvest SuiteTM Ultra Cab, živým a  úsporným motorem HI-eSCR ECOBLUE 2.0™ od FPT. 

Nová lišta FD2 FlexDraper® poskytuje vysokou kapacitu a rychlost

Modelová řada CX má nyní k dispozici zcela novou lištu FD2 Flex. Jedná se o první plod spolupráce značky New Holland se společností MacDon Industries. Lišta zákazníkům přináší jedinečnou úroveň kopírování, větší pružnost kosy a maximální kapacitu sečení. Model FD2 Flex Draper je konstruován s ohledem na snadné nastavení pro obsluhu.

Lišta FD2 Flex využívá systém MacDon Active Float, který zajišťuje, že reakce při kopírování térénu je až o 70 % rychlejší. Vysokorychlostní řezací systém MacDon ClearCut™ přináší dostatečný krouticí moment a odolnost, které zaručují hladký chod i těch nejnáročnějších sklizňových podmínkách. Systém MacDon Active Crop Flow, který je součástí lišty FD2 Flex, zajišťuje plynulý tok plodiny v liště směrem k systému vkládání plodin FeedMax™, který zajišťuje efektivní podávání a lepší výkonnost mlátičky.

Partnerství společnosti New Holland se společností MacDon Industries, které bylo oznámeno v roce 2021, začalo kvůli společnému zájmu o vytvoření sklízecí techniky, která by zemědělcům pomohla zvýšit výkonnost na poli a snížit provozní náklady. Jedná se o první krok v partnerství a obě značky budou i nadále spolupracovat na vývoji nejlepších sklizňových produktů ve své třídě.
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.