AGROTEC zemědělská technika Novinky New Holland Do nového roku vstupujeme s přehlednou a zajímavou nabídkou traktorů New Holland.

Do nového roku vstupujeme s přehlednou a zajímavou nabídkou traktorů New Holland.

, Ing. Aleš Petr

Na většinu výkonových řad traktorů prakticky dopadla nebo dopadne nová emisní norma Stage V. Zákazníky však z uživatelského pohledu nic nového nečeká. New Holland drží stále stejnou strategii a je vidět, že již při přechodu z Tier 3 na Tier4A měli inženýři jasno o tom, jak budou řešit finální fázi, která nyní prakticky nastupuje do provozu.

Pro zákazníky chceme to nejlepší

Proto u motorů ze sesterského FPT nenajdete EGR ventil pro recirkulaci spalin, jenž snižuje teplotu spalování. Chemická energie skrytá ve spalované naftě se za vysokých teplot efektivněji přemění na mechanickou energii a současně nevznikají saze (PM), které by bylo nutné zachytávat ve filtru pevných částic. Velmi čisté spalování dovoluje výrobci prodloužit interval výměn oleje na 750 mth a chrání motory před problémy spojenými s proměnlivým obsahem biosložky v motorové naftě. 
Toto řešení nevyžaduje energeticky náročné a tím i drahé chlazení horkých plynů, jenž by se následně vracely za přispění dvou komplikovaných a drahých turbodmychadel do motoru. Naopak horké spaliny jsou využité ve prospěch majitele stroje. Do systému je zapracovaná tzv. motorová brzda, která umožňuje šetřit klasické brzdy traktoru v provozu. Zároveň se při brzdění motorem zvyšuje teplota v celém systému o cca 80 °C a všechny saze zachycené v dočišťovacím keramickém labyrintu systému Hi-eSCR II se samovolně spálí. Proto u traktorů New Holland nenajdete filtr pevných částic a tudíž se vás netýká ani jeho aktivní regenerace a s ní spojená provozní omezení. Celý systém byl vyvinutý v FPT a je chráněný 13 celosvětově platnými patenty. Daní za uvedené výhody je oproti konkurenčním řešení mírně zvýšená spotřeba AdBlue, ale cena je to určitě mírná. 

MZ_1920x630_T5.gif

Dynamic Command se rozšiřuje do dalších modelů

V roce 2018 značka New Holland uvedla na trh vlastní dvouspojkovou převodovku Dynamic Command 24x24. Od počátku byla k dispozici na čtyřválcových traktorech řady T6 a ihned po uvedení si získala oblibu zákazníků díky 8 stupňům, které umožňuje řadit pod zatížením a řadě chytrých automatizačních funkcí. Například převodovka řadí přes více stupňů rovnou na ten, který vyhodnotí jako nejvýhodnější. Umí pracovat také v plně automatickém režimu a udržovat stálou pracovní rychlost podobně jako převodovka plynulá (funkce GSM II). Dále se při brzdění do zastavení automaticky aktivuje spojka a můžete si volit i agresivitu změny směru jízdy – co více si přát při práci s nakladačem. A převodovku si nechválí jen zákazníci, ale také odborníci. V praktickém Power Mix testu od DLG traktory T6 s čtyřválcovým i šestiválcovým motorem vykázaly nejnižší spotřebu paliva v daném výkonovém segmentu, konkrétně 258 g/KWh resp. 266 g/KWh, což je o 9 resp. 6% méně než nejbližší konkurent. Tím jsme nakousli skutečnost, že převodovka Dynamic Command je k dispozici také na šestiválcových traktorech T6 a nově také na traktorech T5.Dynamic Command. 
   
 

Videogalerie


  

Šestiválcové motory k dispozici od 135 koní 


Efektivita systému Hi-eSCR II má i další zajímavý rozměr. New Holland si může dovolit nabízet šestiválcové motory již od výkonu 135 koní, protože jednoduše zvládá plnit přísné emisní limity. A šestiválec ve 135ti koňovém traktoru je lety prověřená a velmi oblíbená varianta. V této výkonové kategorii jezdí tisíce šestiválcových traktorů a nyní nikdo ze zákazníků nemusí slevovat ze svých požadavků a sahat po čtyřválcové variantě. V modelové řadě T6 jsou k dispozici 4 šestiválcové motory. Traktor T6.160 je k dispozici s převodovkou 17x16 ElektroCommand se čtyřmi stupni řazenými pod zatížením a Eko převodovým stupněm pro dopravu. Traktor T6.180  disponuje 145 koni jmenovitého výkonu a můžete si zvolit ze tří různých převodovek, od základní ElectroCommand, přes dvouspojkovou Dynamic Command až po plynulou Auto Command. S posledními dvěma jmenovanými převodovkami se pojí také loketní opěrka Side Winder II, která u dvouspojkové převodky může, ale nemusí být osazená dotykovým monitorem IntelliView IV. Zjednodušeně řečeno, typ monitoru pak určuje způsob ovládání vnějších okruhů hydrauliky tj. mechanický nebo elektronický v případě IntelliView IV a rozsah dostupnosti automatizačních funkcí. T6.180 prostě nabízí nepřeberné možnosti výbav od jednoduchého, mechanicky orientovaného stroje až po naprosto špičkový traktor s nejmodernějšími funkcemi na trhu.
  

Videogalerie


  

Od 100 koní to nejlepší v T5.Dynamic Command

Dlouhá léta jsme pracovali s heslem “Od 120 koní máte k dispozici to nejlepší”. Traktory řady T6 v nejvyšších výbavách nabízely opravdu tu nejlepší techniku, kterou jste mohli nalézt i na “vlajkových lodích” značky New Holland jako je T7 Heavy Duty. Nyní toto heslo musíme přehodnotit, protože to nejlepší máte k dispozici již od 100 koní jmenovitého výkonu. A “stokoňové” traktory se nachází i na malých rodinných farmách. Kdo to se zemědělstvím myslí vážně a chce pracovat moderně, hospodárně a řekněme v systému trvale udržitelného zemědělství s péči a ohledem k obhospodařované půdě, má nyní k dispozici traktor adekvátní velikosti, který umí pracovat i s tou nejmodernější závěsnou technikou. Převodovka Dynamic Command navíc zásadně rozšiřuje cenovou dostupnost této modelové řady.

T5. Dynamic Command™ je určený pro menší profesionální zemědělce s živočišnou a kombinovanou výrobou. Pokud často pracujete s čelním nakladačem je T5 Dynamic Command jasná volba. Při zpracování půdy pak oceníte osm, ano osm stupňů ve stokoňovém traktoru, které převodovka Dynamic Command umožňuje řadit v každé skupině pod zatížením. Dostatek výkonu a živosti při práci traktoru dodává čtyřválcový motor o objemu 4,5 litru s výkonem 110 až 140 koní maximálního výkonu bez navyšování, takže máte k dispozici 140 koní i pro tahové práce. Motor plní nejpřísnější emisní normu Stage V pomocí systému Hi-eSCR 2 představeném v úvodu článku. Celý systém pro úpravu spalin je navíc schovaný pod kapotou a neruší ani výhled z kabiny ani nesnižuje ovladatelnost a světlou výšku stroje. 
  

Videogalerie


  

Pro obsluhu traktoru je připravená odpružená kabina Horizon™ se skvělou průhledovou střechou “Super High Visibility Roof” – opět skvělé pro práci s nakladačem. Kabina umožňuje montáž 16 LED pracovních světel. Ovládání traktoru probíhá prostřednictvím oblíbené loketní opěrky “Sidewinder™ II” s komplet novým joystickem, ve kterém je integrované také ovládání reverzace pojezdu. Traktor je předurčený pro práci na menších farmách. Odpovídají tomu kompaktní rozměry. Minimální výška činí pouze 2.695mm, rozvor pak pouze 2.490mm. Ale T5 Dynamic Command určitě nepodceňujte. K dispozici jsou odpružené nápravy Class 1,5 a 1,75 s nosností 3,500 kg resp. 3.700 kg a celková přípustná hmotnost vozidla činí krásných 8.800 kg. Pokud tedy pojede s návěsem o 2,5 násobku hmotnosti traktoru, oceníte účinnou motorovou brzdu a systém ITBS jenž moduluje účinek brzd návěsu. 

Pro práci s moderní závěsnou technikou má traktor k dispozici axiální pístové čerpadlo s průtokem 80 nebo 108 l/min. Tento průtok je k dispozici opravdu pouze pro vnější okruhy hydrauliky, protože pro řízení a funkce převodovky jsou v traktoru další dvě hydraulická čerpadla. Vnější okruhy lze ovládat mechanicky nebo elektronicky. Vývodový hřídel má k dispozici 3 rychlosti 540/540E/1000. Přepracovaná byla I konstrukce předních ramen a PTO, které lze nově ovládat přímo venku u traktoru. A nyní k tomu nejlepšímu. T5 Dynamic Command™ může být vybavený monitorem IntelliView II, což přináší řadu výhod. Například traktor může být z výroby osazený systém automatického řízení podle GPS (RTK) “IntelliSteer™” stejně tak jako nejmodernější automatizací operací na souvrati HTS II nebo systém “Isobus class 3” a telematikou. 

Věříme, že si traktor najde své zákazníky a stane se důležitou součástí menších a moderních farem. 
 
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.