AGROTEC zemědělská technika Novinky New Holland Druhá stříbrná pro vysokotlaké lisy New Holland

Druhá stříbrná pro vysokotlaké lisy New Holland

30. 09. 2019 , Ing. Aleš Petr

Modernější pohon vysokotlakých lisů New Holland získal druhé ocenění. Na výstavě Agritechnica v Hannoveru bude ozdobený stříbrnou medailí.

Druhá stříbrná z Agritechniky pro lisy Big Baller


Lisy na hranaté balíky, u kterých se vyžaduje zvláště husté slisování materiálu, musí mít velmi masivní setrvačníky a výkonné berany. Je proto vhodné stroj vybavit ochrannými systémy, které zajistí, že se nezastaví traktor nebo nepřetíží vývodový hřídel při aktivaci lisu.
 
NH-Grossballenpresse_1000x562.jpg
  
Standardní ochranný systém je založený buďto na hydraulickém rozběhu, který pracuje s nižším kroutícím momentem nebo na přechodu z 540 ot/min na 1000 ot/min. Společnosti CNH a Walterscheid vyvinuly nový pohon, kde v souladu s aktuálním krouticím momentem na traktoru řadí převodovka požadovanou rychlost setrvačníku. Prvek byl pojmenován “Funkce Power Shift” a umožnil vývojářům zvýšit otáčky setrvačníku a tím i výkonnost lisování při současném snížení hmotnosti a velikosti setrvačníku. Řazení probíhá pomocí více lamelové, chlazené spojky. Převodovka obsahuje také více lamelovou, chlazenou brzdu, která zpomaluje beran do vhodné rychlosti. Brzda slouží také jako záchranná brzda a je schopná zastavit beran do 8 sekund. Systém snižuje riziko požáru, protože brzdění setrvačníku již neprobíhá v prašném prostředí. 

Nový koncept pohonu pro vysokotlaké lisy pomáhá traktoru roztočit vývodovým hřídelem těžký setrvačník a tím chrání traktor i spojku PTO. V převodovce lisu integrovaná brzda účinně a bezpečně zastaví setrvačník a výrazně snižuje nebezpečí požáru.