AGROTEC zemědělská technika Novinky New Holland Horká novinka: Profesionální lisy s variabilní komorou PRO-BELT 165/190

Horká novinka: Profesionální lisy s variabilní komorou PRO-BELT 165/190

14. 03. 2022 , Ing. Aleš Petr a Ing. Václav Koryčanský

Před pár dny byla oficiálně představena zcela nová řada svinovacích lisů určená pro intenzivní využití a náročné uživatele. Hlavním rozdílem oproti stávající řadě Roll-Belt 150/180 je celkově masivnější konstrukce a nové možnosti při práci.
 

Požadavky na traktor

Lis Pro-Belt je navržen pro práci s různými typy traktorů s výkonem od 160 do cca 200 koní (při využití v kopcích a aktivním řezání). Závěs je možné plynule nastavovat jak pro horní, tak i pro dolní zavěšení. Nároky na hydraulické připojení jsou minimální – pro ovládání všech funkcí lisu stačí pouze dva hydraulické okruhy. O efektivní přenos síly z traktoru se stará nová zesílená převodovka s pracovními otáčkami 1000 ot/min. Tomu také odpovídají zesílené a zjednodušené pohony celého lisu. Samozřejmostí je centrální olejové mazání, příplatkově i centrální mazání ložisek vazelínou. Celková kvalita konstrukce byla prověřována při polních testech, kdy zkušební lisy vytvořily 150.000 balíků.

Hlavní parametry

Pracovní šířka pěti příčkového sběrače je 2,3 m. V případě lisu s řezacím rotorem, je minimální teoretická délka řezu 42 mm. Aktivace řezní se provádí přímo pomocí monitoru v konfiguraci 0 – 12 - 13 a všech 25 řezacích nožů. Dno nožů je hydraulicky sklápěcí pro jednodušší údržbu a servis a v režimu práce aktivně odpruženo, aby se předešlo zablokování rotoru v těžkých senážních podmínkách. Při sklizni slámy činí ověřená průchodnost 30 t/hod. s hustotou balíku 140 kg slámy na m3. Pole tak bude dříve čisté a díky vysoké hustotě balíků ušetříte na přepravních a skladovacích nákladech. Lisovací komora je vybavena dvěma lisovacími válci a čtyřmi nekonečnými pásy s indikací správného plnění lisovací komory. Vázání balíku je realizováno systémem zaváděcího raménka jako u současné řady Roll-Belt. Ovládání lisu je realizováno pomocí ISO-Bus připojení, nebo pomocí přídavného monitoru IntelliVew IV.

  

Fotogalerie


  

 
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.