JESI 2023

03. 11. 2023 , Ing. Alžběta Filová

Na konci října jsme se vypravili do výrobního závodu v italském Jesi.
S sebou jsme vzali tentokrát celkem 60 zákazníků z CZ a SK
ve 2 termínech a připravili jsme jim našlapaný dvoudenní program.

Návštěva výrobního závodu v JESI 2023

V Jesi se vyrábí malé, střední a speciální stroje. To znamená, že všechny následující stroje, které jezdí po světě si prošly touto výrobní linkou.
  • T4 F/N/V - viniční speciály
  • TK4 - malý pásový traktor
  • T4
  • T5 EC
  • T5 AC a DC
 

 
 
 

Letos nám říkali, že dokážou vyrobit už cca 16 000 různých variant traktorů s různými variantami specifikací, to je cca o 2 000 dalších variant navíc oproti minulému roku, když jsme tam byli na podzim 2022. 
Každý traktor, který se zadává do výroby už má svého majitele, takže se vyrábí přesně podle specifikací, které si zákazník přeje.
Specifikem místní krajiny je velmi kopcovitý terén. Jesi se nachází v italském regionu Marche a způsob místního zemědělství je na naše poměry neuvěřitelný. Místní hospodaří ve strmých svazích, takže jsme si říkali, že se s tím traktorem na těch svazích musí prostě převrátit, a kdybychom takto orali u nás, tak by nás asi zavřeli. V okolí je velké množství vinic, taktéž ve svazích a jezdí tu především pásové traktory TK. Bylo spíše výjimečné vidět v tomto regionu rovné pole nebo vinohrad.
Letos ve fabrice konečně po letech zpřístupnili pro návštěvníky také lakovnu řídicí jednotky a u vstupu do jedné z výrobních hal měli své stanoviště konstrukční a designoví inženýři, kteří se právě věnovali dvěma malým traktorům. Když vás bereme do výrobního závodu, máme radost, když vám takto můžeme ukázat něco navíc, něco speciálního, co nevidí každý návštěvník.

 

 


Po výrobním závodě v Jesi jsme se přesunuli na prohlídku monumentálních krápníkových jeskyní - Grotte di Frasassi, které se nacházejí v této oblasti. Čekala nás privátní, asi hodinová, prohlídka a měli jsme obrovské štěstí. Náš průvodce byl profesionální "jeskyňář", sám objevil v Číně několik jeskyní, které v následujících letech pojede zkoumat. Říkal, že se musí naučit i česky, protože ho čeká výprava i v Česku. Ale to není vše.. Jeskyně Grotte di Frasassi objevila malá skupina mladých lidí, kdy nejmladšímu bylo 16 a nejstaršímu bylo 24 let. Dva z nich objevují jeskyni dodnes a tento náš průvodce s nimi byl týden před naší návštěvou a společně objevili další 1,5 km v této jeskyni a měli jsme jedinečnou možnost vidět je před jeskyní na aktuální fotce. 

 
 
 


Po jeskyni jsme se vypravili směr degustace místního vína ve vinařství Antica Cantina Sant´Amico, ochutnali jsme 3 vzorky klasického vína - bílé, růžové, červené a jedno speciální - hrozny z odrůdy Cabernet kvasily s višněmi a vzniklo dezertní víno, které mělo největší ohlas. Mimo jiné v tomto vinařství dělají i olivový olej z místní produkce olivovníků.

 
 
 

Náš hotel byl přímo na pláži pobřeží Conero v Portonovo, před hotelem rostly citrusy, hotel byl obklopen zelení a božským klidem

  

 
 


Další den jsme popojeli do nejstarší republiky na světě - San Marina, které bylo založeno v roce 301. Prošli jsme historické centrum a pomalu jsme se vypravili na cestu směr CZ.

 

 


Budeme se na vás těšit příště, určitě pro vás vymyslíme zase něco speciálního :)
 

Tým Agrotec Group Divize zemědělské a stavební techniky

V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.