AGROTEC zemědělská technika Novinky New Holland Mistrovství ČR v řezu révy vinné - Chateau Bzenec

Mistrovství ČR v řezu révy vinné - Chateau Bzenec

20. 02. 2023 , Ing. Alžběta Filová

18. Ročník v Mistrovství ČR v řezu révy vinné v Chateau Bzenec ovládl učitel Jan Schoř ze Střední školy zahradnické z Rajhradu. Jeho studentka se pak umístila na druhém místě v kategorii juniorů, takže se pak z davu ozývalo, že to dělá dobře!

Od nás pak dostal vítěz speciální cenu - Osobní vůz ŠKODA nebo KIA na víkend. A všichni na stupních vítězů dostali balíček od AGROTEC Group divize Zemědělské a stavební techniky.

18. Mistrovství v řezu révy vinné v Chateau Bzenec

Martin Chlad, prezident Svazu Vinařů ČR, začal den s tím, že každý rok je do týdne půlka organizátorů, kteří jsou běžně v kanceláři, nemocná. A že zima byla, a zvládli jsme i déšť. Teda ne my, ale náš autonomní, plně elektrický, robot do vinice Bakus VitiBot, který jezdil v namapovaném vinohradě v těsné blízkosti u Chateau. A že bylo ve vinohradě napršeno.. mu vůbec nevadilo. Lidé kolem robota chodili kolem k soutěžnímu vinohradu a zase zpět, zastavili se ale až na cestě zpět, kdy už měli za sebou svůj soutěžní řez, a byli zvědaví, co to dělá, a proč se to právě zastavilo? ,,To protože už Francouzi zapnuli čidla a protože vás robot vidí ve své blízkosti." Robot má totiž tepelná čidla na 8-10 m před sebou, a když se tam objeví člověk, tak z bezpečnostních důvodů zastaví. Na ukázkách musíme nechat ve Francii vždy čidla vypnout a robot musíme hlídat sami, aby se před ním nikdo neobjevil.

 
 
 


Tentokrát jsme s sebou nevzali tradiční příslušenství do vinice, jako je třeba předřez, který jste tam čekali, ale  spíše jsme vám chtěli ukázat novinky a celkově nový směr ve vinařství a zemědělství. Nový viniční speciál, traktor New Holland T4.100 F, který byl oceněný na výstavě EIMA Bologna jako Tractor of The Year 2023, jsme osadili elektroherbicidem ZASSO, jako možnost snížení postřiků ve vinici. Na jaře Vám veškerý viniční sortiment ukážeme v rámci Viničních dnů, které plánujeme, jeden bude mimo jiné v Chateau Bzenec. Tady předchystáme řádky právě i s elektroherbicidem, abyste přímo viděli, jak vypadá ošetření porostu před několika dny.

 
 
 


 


Letos se Mistrovství v řezu účastnilo přes 80 soutěžících ve 3 kategoriích - junioří, ženy a hlavní kagegorie mužů.
V kategorii juniorů obsadila Střední vinařská škola Valtice hned 2 místa a jedno Střední zahradnická škola Rajhrad. Ze zlatých nůžek, které dostal vítěz této kategorie, se těší Lukáš Sasínek ze Střední vinařské školy Valtice.
Kategorii žen ovládla Miroslava Crlíková ze ZS Sedlec, čímž potvrdila loňské vítězství.
Z absolutního vítězství hlavní kategorie se radoval Jan Schoř, učitel na Střední zahradnické škole v Rajhradě, který se taktéž pyšní zlatými nůžkami a poukazem na osobní vůz ŠKODA nebo KIA na víkend z AGROTECu.

 
 

  
 


Jeden z prvních exponátů, který jste mohli vidět ihned po příjezdu do Chateau Bzenec bylo černé osobní auto KIA Sportage, které je polepeno neotřelým polepem s designem Svazu Vinařů, kterým jezdí Martin Chlad, prezident Svazu Vinařů ČR.
A právě Agrotec Group divize osobních automobilů věnovala již zmiňovaný voucher na osobní automobil na víkend. Mimo to dostal každý na stupni vítězů svůj balíček od nás, tak snad to vítězům udělalo radost :)


 

A nakonec byla taky prezentace firem a jednou z otázek bylo taky, co říkají žížaly na elektroherbicid ZASSO. No podle jedné německé studie se údajně dokonce množí!
Na otázky odpovídal Ing. Zdeněk Sedláček, který se u nás věnuje prodeji zemědělské techniky a má na starosti robot VitiBot.
 

V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.