Mlátičky CR se nastavují samy.

28. 11. 2018 , Ing. Aleš Petr

Sklízecí mlátičky New Holland jsou vybavené dalším systémem asistované autonomie. Jedná se o systém IntelliSenseTM, který zabrání tomu, že dvě stejné sklízecí mlátičky na jednom poli budou mít rozdílnou výkonnost.

Čtyřicet tři let inženýři New Holland Agriculture vylepšují naši čistě rotorovou mlátičku CR. Přepracovali rotory, přidali válec Dynamic FeedRoll pro rovnání hmoty a ochranu mlátičky před kameny, vylepšili systém čištění a zcela změnili systém nakládání s posklizňovými zbytky. Jednu důležitou věc ale na mlátičce ovlivnit nemohli, a to je obsluha stroje. I to je dnes ale minulostí. 
Mlátičky CR se systémem IntelliSense jsou schopné nepřetržitě sledovat svojí výkonnost a automaticky provádět úpravy nastavení tak, aby se výkonnost zlepšovala až na samotnou hranu možného. O tom, co je hranice rozhoduje obsluha stroje volbou sklizňové strategie. Může mlátičce zadat, aby udržovala současnou průchodnost nebo aby pracovala s opravdu stoprocentní průchodností (při zvolené úrovni ztrát). K dispozici je i volba pro minimální ztráty nebo dosažení požadované kvality zrna v zásobníků (čistota a počet zlomků).
Pro své fungování systém využívá několik zajímavých technických prvků jako je zrnová kamera či inteligentní sensor tlaku na sítech, který sleduje, zda má ventilátor adekvátní otáčky. 
Každých dvacet sekund senzory poskytují údaje do řídící jednotky, která v případě potřeby provede korekci nastavení. Z 280 milionů možností nastavení stroje vybere právě tu jednu nejlepší pro dané sklizňové podmínky.
A co za 20 sekund zvládnete udělat vy?
 
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

Nebo nám můžete poslat zprávu pomocí formuláře "Napište nám"

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.