Na Modravě samozřejmě pracuje modrá

23. 02. 2021 , Ing. Aleš Petr

Technika New Holland pomáhá nejen na polích zemědělcům, ale také v řadě obcí při zimní údržbě komunikací a úpravě parků a sportovních areálů. Platí to také o šumavské obci Modrava.

Podmínky veřejného výběrového řízení obce nejlépe splnil traktor New Holland T6.155 s dvouspojkovou převodovkou Dynamic Command (doplněnou o plazivé rychlosti), otočnou sedačkou a čelním nakladačem. Součástí dodávky realizované společností ARBO spol. s r.o., byl také vzadu nesený sněžný pluh a čelně nesená šípový radlice, kterou však lze přestavit do pozice pro ukládání sněhu vpravo nebo vlevo ve směru jízdy. Ostatně, jaký jiný traktor než modrý, by na Modravě měl pracovat, že…

TV Prima se svým divákům rozhodla v reportáži pořadu Autosalon přiblížit techniku se kterou obce pracují a jsme rádi, že jsme mohli být nápomocni právě s novinkou T6 Dynamic Command a na tak působivém místě, kterým okolí Modravy bezesporu je. Samotná reportáž probíhala za exkluzivního počasí v nadmořské výšce 1 125 m. n. m. v lokalitě Korýtko. Jedinou nevýhodou související s čistou oblohou bez mráčku a příjemnou teplotou byl samozřejmě nedostatek sněhu na odhrnování. S tím nám ale pomohli pracovníci obce Modrava, za což jim patří velký dík. Režie byla přidělena známému klatovskému motocyklovému bouřliváku Sršňovi. Všechny přednosti a možnosti traktoru T6 Dynamic Command detailně Sršňovi a divákům přiblížil náš testovací jezdec Ing. Michal Vencel. Věříme, že výsledek bude zajímavý nejen pro laickou veřejnost, ale i pro lidi traktorové techniky znalé. Máte se na co těšit a pro nedočkavce přidáváme pár momentek z natáčení.

A bychom nezapomněli, Policie z konkurenční stanice ani nepřijela!
    

Fotogalerie