AGROTEC zemědělská technika Novinky New Holland Nejpřísnější emisní limity Stage V plníme

Nejpřísnější emisní limity Stage V plníme

23. 04. 2019 , Ing. Lukáš Renčín

Na veletrhu SIMA značka New Holland představila traktory řady T7 HD a T7 LWB s novými motory, které plní emisní normu Stage 5. Nová legislativa nařizuje 40 % snížení pevných částic, neboli sazí, vypouštěných motorem vzhledem ke stávající normě. Limit oxidů dusíku zůstal nezměněný.

Aby motory plnily nové legislativní požadavky na snížení množství produkovaných sazí, museli vývojáři FPT provést modifikaci uvnitř skříně katalyzátoru systému SCR. 
 

Klíčové benefity našeho systému řešení emisní normy Stage V:

•    bezúdržbový systém, bez samostatného filtru pevných částic
•    bez EGR ventilu.

Nové pohonné jednotky přináší zákazníkům ty samé výhody jako motory vyhovující emisní normě Tier IV. Díky spalování za vysokých teplot jde motor za plynem, kroutící moment nastupuje již od nízkých otáček a celkově má motor nízkou spotřebu, protože z paliva získává více energie a současně neplýtvá koňskými silami na chlazení horkých plynů pro recirkulaci.
 
Hi-eSCR_II.jpg
 

Z hlediska motorů dále došlo k prodloužení servisních intervalů a to o 25%, což znamená navýšení na 750 hodin u motorového oleje, při používání standardních olejů AMBRA® Unitek jako u traktorů Tier 4b, zatímco u převodového ústrojí došlo k navýšení na 1500 hodin. 
 

Změna ve výkonové křivce PowerCommand

U nových traktorů došlo také ke změně výkonové křivky v oblasti vysokých otáček, kdy došlo k navýšení výkonu v oblasti otáček 2000 až 2300. Díky ploší křivce výkonu bude traktor schopen udržovat maximální výkon již od 1800 otáček až do maximálních otáček motoru. To poskytne traktoru rychlejší akceleraci a také lepší udržování rychlosti při jízdě z kopce.
 
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.