AGROTEC zemědělská technika Novinky New Holland New Holland Agriculture uhlíkově neutrální

New Holland Agriculture uhlíkově neutrální

25. 02. 2021 , Ing. Aleš Petr

Traktor New Holland T6 Methane Power s pohonem na bio plyn došel do závěrečné fáze provozních testů a koncem roku bude připraven na uvedení do komerčního prodeje.

Značka New Holland Agriculture dál rozvíjí svojí strategii Leader Clean Energy, a jednoznačně upevňuje své vedoucí postavení v oblasti alternativních paliv. Svědčí o tom slova Carla Lambra, prezidenta značky New Holland, jenž na on-line tiskové konferenci uvedl že „Již 14 let jsme průkopníky inovativních řešení v oblasti trvale udržitelného zemědělství. Vyvinuli jsme koncept Energeticky nezávislé farmy který popisuje, jak pomocí cirkulární ekonomiky v oblasti zemědělské výroby a výroby energie může být zemědělství CO2 neutrální nebo dokonce uhlíkově negativní a to se značnými výhodami pro naše zákazníky. V letošním roce činíme další krok k tomu, aby se z konceptu stala realita, protože náš traktor s pohonem na metan vstupuje do sortimentu značky New Holland.“

První vyrobený traktor T6 Methane Power, základní kámen konceptu New Holland Energy Independent Farm, byl představen veřejnosti na výstavě Agritechnica v roce 2019 a letos by měl tento projekt dospět ke komerční dostupnosti. Provozní zkoušky jsou v závěrečných fázích a v první polovině roku budou první kusy z ověřovací série dodány vybraným zákazníkům v Německu, Francii, Itálii, Velké Británii a Beneluxu, to znamená na všechny klíčové trhy pro traktor T6, kde je široce rozšířená výroba bioplynu. Dle informací od zástupců výrobce by ani Česká republika neměla přijít zkrátka a na určitou dobu budeme mít k dispozici jeden testovací stroj. 

Traktor T6 Methane Power si můžete při práci prohlédnout v tomto videu:
  

Videogalerie
  
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

Nebo nám můžete poslat zprávu pomocí formuláře "Napište nám"

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.