AGROTEC zemědělská technika Novinky New Holland Nová modelová řada sklízecích mlátiček CH

Nová modelová řada sklízecích mlátiček CH

24. 07. 2020 , Ing. Aleš Petr

Značka New Holland Agriculture na dnešní tiskové konferenci představila novou řadu sklizňových mlátiček CH. Jedná se modelovou řadu s “CROSSOVER HARVESTING”, která ve střední výkonové řadě kombinuje to nejlepší z tangenciálních mlátiček CX a axiálních CR.
 

Hlavní výhody nové mlátičky CH: 

  • Nový koncept Crossover Harvesting spojuje vynikající separační vlastnosti technologie Twin Rotor s efektivním výmlatem, který je charakteristickým znakem konvenčních mlátiček New Holland.
  • V segmentu sklízecích mlátiček středního výkonu přináší nový stroj nejvyšší průchodnost.
  • Vynikající kvalita zrna I slámy, jedinečná flexibilita přechodu mezi plodinami a ověřená spolehlivost.

Nové technologie Crossover přináší o 25 % vyšší průchodnost ve srovnání s tangenciálními mlátičkami obdobné kategorie. Mláticí ústrojí zahrnuje 2 bubny. Hlavní buben je v zesíleném, HD provedení a má průměr 600 mm. Je tak nejširšim bubnem na trhu (stejně jako u mlátiček CX) a zajišťuje efektivitu mlácení. Pod bubnem se nachází dělený mláticí koš, se kterým se velmi dobře manipuluje. Změnit nastavení mláticího útrojí z jedné plodiny na druhou je tak velmi snadné a lze jej provést za méně než 20 minut. Rychlost bubnu obsluha ovládá přímo z kabiny pomocí HD hydraulického variátoru. Lze tak snadno sladit otáčky bubnu podmínkami pro sklizeň. Součástní mláticího ústrojí je také oblíbený a lety ověřený systém Opti-Thresh™, který dále pomáhá vyladit intenzitu mlácení podle zralosti a stavu plodiny. Odklopením zadní části mláticího koše se sníží intenzita mlácení a zlepší se kvalita slámy. U nové mlátičky CH7.70 je spojené dvoububnové mláticí ústrojí s upravenou dvourotorovou technologií Twin Rotor, zde určenou pro separaci zrna. Vytřásadla jsou nahrazena dvěma rotory o průměru 21 palců a délce 3.45 metru a s 2.9 m2 dávají mlátičce největší plochu sparace. Při zřechodu z jedné plodiny do druhé není téměř nutné do systému separace zasahovat.

05_CH7_70_StageV_20_G_996B_1280.jpg


Zvýšené kapacitě mlácení a separace odpovídá také kapacita čištění. Mlátička CH7.70 je osazená unikátní sítovou skříní Triple-Clean™ se třemi kaskádami. Dodatečná kaskáda se nachází uprostřed přední vynášecí desky a zvyšuje kapacitu čištění o plných 15 %. Vyčištěné zrno k zrnovému dopravníku pak směruje nově dvojice příčných šneků, což dále zvyšuje celkovou průchodnost nové mlátičky. Nová mlátička CH7.70 si uchovává svojí výkonnost i na svažitých pozemcích. Využívá ověřenou technologii pro automatické vyrovnávání sít SmartSieve™, která umožňuje kompenzovat sklon až 25%. Pro kompenzaci podélného náklonu mlátička využívá systém Opti-Fan™, který získal řadu ocenění a jenž reguluje otáčky ventilátoru podle míry náklonu stroje. Jede-li stroj do kopce, snižují se otáčky ventilátoru pro omezení ztrát a naopak při jízdě z kopce se zvyšuje množství vzduchu jenž profukuje síta tak, aby byla zachovaná účinnost čištění.

Pro mlátičky CH7.70 lze využít lišty Varifeed™ až do záběru 9.15 m, včetně zcela nové lišty o záběru 8.53-m, která byla vyvinuta speciálně pro tento kombajn. Čelo šikmého dopravníku lze mechanicky nastavit, což zajišťuje ideální spojejí s každým typem lišty.

Od výrobce je také vytvořená ZAJÍMAVÁ INFOGRAFIKA MLÁTIČKY CH, kterou sí můžete po proklinutí prohlédnout.

  

Fotogalerie


  

Jeden stroj z předvýrobní série brázdí pole v Maďarsku a plánujeme se na něj zajet podívat, abychom vám mohli poskytnout další informace a svěřit se vám se získanými pocity. 

Team AGROTEC a.s.

V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

Nebo nám můžete poslat zprávu pomocí formuláře "Napište nám"

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.