Novinky z výstavy SIMA 2019

15. 03. 2019 , Ing. Aleš Petr

SIMA patří mezi největší výstavy zemědělské techniky na světě. Řada výrobců zde představuje novinky v sortimentu a zajímavé inovace. Ani značka New Holland nezůstala pozadu a některé zajímavé inovace vám představíme v tomto článku.

“Klávesové zkratky” na Monitor IntelliView IV 

Značka New Holland představila na výstavě SIMA zajímavou inovaci, kterou najdete v monitoru IntelliView IV. Jedná se o novou obrazovku, na kterou se dostanete z “home page” pomocí ikony z levého horního rohu. Na obrazovce se nachází 12 “tlačítek”, která vás nasměrují do vámi vybraných sekcí monitoru. Na dvě lehká poklepání prstem se tedy dostanete třeba k preciznímu nastavování průtoku a časování vnějších okruhů hydrauliky. Stejně snadný je I výběr sekcí, do kterých tlačítka odkazují. Podržte prst na tlačítku a rozevře se vám rolovací seznam s nabídkou sekcí. Již vybrané sekce se zobrazují kurzívou. 

IntelliView_shortcut.jpg
IntelliView_shortcut_2.jpg

Další zajímavostí je systém inteligentního brzdění přívěsu.

Traktory New Holland mají k dispozici účinnou motorovou brzdu a jsou schopné agresivně brzdit také pomocí převodovky. Na tuto skutečnost reaguje systém inteligentního brzdění přívěsu, který jakmile zaregistruje snížení rychlosti traktoru, tak ze senzoru krouticího momentu v převodovce spočítá vyvinutou brzdnou sílu a sám adekvátně aktivuje vzduchové brzdy přívěsu. Tím se sníží celková brzdná dráha soupravy na nehrozí zkřížení soupravy ani ve strmých klesáních nebo na kluzkých površích. 

ITBS.jpg

Provozní data strojů přímo do mobilu s PLM Connect

Všechny traktory řady T7 HD a T7 s prodlouženým rozvorem (LWB) a motorem Stage V mají v základní výbavě systém PLM Connect. Pomocí aplikace MYNH můžete ve svém mobilním telefonu sledovat, kde se stroj nachází, vybrané provozní parametry i varovná hlášení a chybové kódy. Pokud chcete, můžete tyto informace sdílet se svým autorizovaným prodejcem. Lépe si naplánuje pravidelné servisní prohlídky a v případě mimořádné události na stroji má ihned k dispozici řadu informací pro diagnostiku závady a rychleji vrátí stroj zpět do provozu. V základní ceně traktoru získáváte také roční poplatek za provoz systému.

PLM_connect_1-(1).jpg

Na data z PLM Connect můžete nahlížet také na klasických počítačích pomocí portálu MYPLMCONNECT, který prošel redesignem a je nyní výrazně uživatelsky přívětivější a práce je v něm intuitivní. Kromě zobrazování dat z telematiky je zde možné také data ukládat a pracovat s nimi (data management). Konkrétně si můžete do portálu (z USB nebo jinými datovými přenosy) nahrát například výnosové mapy ze sklízecí mlátičky aplikační mapy nebo navigační přímky A-B. Výnosové mapy si zde můžete zobrazit ve více vrstvách a sledovat tak změny výnosů v jednotlivých letech. Navigační přímky z tohoto portálu lze sdílet pro více strojů – jednou zaznamenaná skruž na poli se již nikde v „Metrixu“ neztratí. Data můžete také sdílet s různými externími poradci (agronom) a to jednoduše pomocí emailu nebo prostřednictvím API.

PLM_connect2.jpg
PLM_connect_3.jpg

Automatické otáčení na souvrati na 100%

V roce 2018 jsme na řadě polních akcí a videí demonstrovali, jak funkce IntelliTurn dokáže sama otočit traktor. Jediné, co bylo potřeba udělat, bylo aktivovat souvraťovou automatiku, která provedla všechny operace na souvrati. Na videu tak bylo vidět, jak kolega mačká v traktoru tlačítko. To je nyní minulostí. Do systému byla přidaná funkce „Auto trigger“ neboli automatická spoušť. Systém funguje tak, že si měří vzdálenost od nastavené hranice pozemku a v přednastavené vzdálenosti se aktivuje automatické otáčení a následně souvraťová automatika. V přednastavené vzdálenosti od hranice pozemku (souvrati) se stroj opět vrátí do přímého směru a k práci. Výsledkem tedy je, že traktor může pracovat zcela sám bez řidiče. To však zatím nedoporučujeme. 

Systém budeme v letošním roce testovat. Je k dispozici již na traktorech řady T6 s převodovkou Dynamic Command nebo Auto Command, které jsou vybavené systémem IntelliSteer, IntelliTurn, HTS II a nejnovějšími ovládacími software. Celý systém nejlépe pracuje, když úhel naváděcí přímky a souvrati je blízký 90°. 

AutoTrigger.jpg
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.