AGROTEC zemědělská technika Novinky New Holland Ocenění Good Design® Award za koncept traktoru na metan

Ocenění Good Design® Award za koncept traktoru na metan

08. 01. 2019 , Ing. Aleš Petr

Značka New Holland získala prestižní ocenění Good Design Award® za studii traktoru na metan „Metane Power“. Ocenění uděluje Chicago Athenaeum: muzeum architektury a designu a Evropské centrum pro umění architekturu a urbanistické studie.

Mezinárodní porota složená z profesionálních designérů, předních specialistů z oboru, novinářů a kritiků z oblasti designu udělila ocenění The Good Design® konceptu traktoru New Holland s pohonem na metan. Tento koncept mění zažité principy v konstrukci traktoru, odhaluje možné směry budoucího vývoje a přináší průkopnické technologie alternativních paliv do zemědělství. Koncept traktoru Metan Power byl vybraný porotou z rekordního počtu účastníků z více než 47 zemí světa. Ocenění reflektuje vysoké kvality výrobku v oblastech technická konstrukce, uživatelská přívětivost a grafické zpracování.

Při tvorbě konceptu traktoru Metan Power dostal team designérů CNH Industrial volnou ruku a výsledkem je stroj, kde kapota, přední a zadní blatníky i nádrže tvoří integrovaný celek se splývavými liniemi. Prosklení kabiny se zvětšilo o 20% ve srovnání se standardními traktory. Střecha je vyrobená z plaveného skla, které plně integruje přijímače signálů pro systémy precizního zemědělství a samozřejmě poskytuje panoramatický výhled. Ovládací prvky jsou v interiéru kabiny přehledně a logicky poskládané. Často používané ovladače jsou integrované do loketní opěrky, ostatní pak do interaktivního displeje nad hlavou řidiče.

Metan_Power_display.jpg

Metan_Power_loketka.jpg


Traktor New Holland Metan Power je osazený nejmodernějším motorem na zemní plyn (metan), který vyvinuli inženýři ze sesterské společnosti FPT přímo pro využití v zemědělství. Jedná se o 6ti válec NEF, jenž poskytuje stroji stejný výkon a točivý moment jako standardní dieselový agregát. Výhodou je úspora nákladů až o 30 % a asi 50 % snížení hluku. V reálném polním provozu traktor na metan produkuje o 10 % nižší emise CO2 a snižuje celkové emise o 80 % ve srovnání se standardním dieselovým traktorem. Pokud je použitý metan vyrobený v bioplynové stanici, můžeme mluvit o prakticky nulových emisích CO2 . Traktor Metan Power tak uzavírá kruh v systému energeticky nezávislé farmy „Energy Independent Farm™“. Toto je příspěvek značky New Holland trvale udržitelnému rozvoji zemědělství ve světě.

Videogalerie


 
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

Nebo nám můžete poslat zprávu pomocí formuláře "Napište nám"

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.