Po nakládce fakturace

30. 05. 2022 , Ing. Aleš Petr

Značka New Holland Agriculture vylepšila oblíbenou řadu těžkých kolových nakladačů. Inovace zlepšují pracovní prostředí obsluhy stroje, ale především snižují celkové náklady vlastnictví (TCO) a provozní spolehlivost.

Kolové nakladače majitelé milují

Jasnou výhodou těžkých kolových nakladačů New Holland je “neprůstřelné” hnací ústrojí a jedinečný systém chlazení, který zajišťuje vynikající výkonnost a provozuschopnost. Řada nakladačů New Holland poskytuje nejlepší poměr užitečné hmotnosti k hmotnosti stroje ve své třídě a mimořádně pohodlnou kabinu. Podle Alaina de Nanteuila, jenž je za nakladače odpovědný, provozovatelé sklizňových linek na pícniny a majitelé bioplynových stanic opravdu milují naše kolové nakladače, protože klademe důraz na vlastnosti a funkce, které jsou pro ně nejdůležitější. Naše stroje bez problému a zastavení 17 hodin denně rozhrnují hmotu na silážní jámě. Stejně tak dobře nakládají hnůj, digestát či biomasu. Máme za to, že W 190 D s novými vylepšeními je nejzajímavější kolový nakladač, jaký kdy New Holland vyrobil.
  

Nižší náklady na vlastnictví stroje

Značka New Holland představila u nové generace nakladačů dvě hlavní vylepšení zaměřená na snížení spotřeby paliva i nákladů na údržbu. Společně mohou během životnosti stroje přinést úsporu až 500 000 korun. První novinkou je provozní režim Smart Work, který přináší až 10% úsporu paliva u stroje, který již nyní vyniká svou úsporností. Dalším významným vylepšením je prodloužení servisních intervalů z 500 na 1 000 hodin, což přináší až 20 % úsporu. Prodloužení servisních intervalů je možné díky absenci systému recirkulace spalin. Palivo ve válcích motoru hoří za opravdu vysokých teplot a všechny nečistoty jsou bezpečně zlikvidovány, takže do celého systému čištění spalin není zařazen ani klasický filtr pevných částic. To dále snižuje provozní náklady stroje.

K celkové výkonnosti stroje přispívá i způsob řešení chlazení. U nakladačů pracujících v zemědělství je systém chlazení velmi důležitý, zvláště při práci na silážní jámě, jenž je plná pylů. Ty jsou lepivé a mají tendenci ulpívat na chladičích a snižovat účinnost chlazení. Nakladače New Holland mají výhodu v tom, že chlazení není umístěné za motorem, ale mezi motorem a kabinou. Motor je tak „více vzadu“ a efektivněji působí jako protizávaží při rozhrnování a zvedání hmoty. Vzhledem k umístění chladičů do „kostky“ je pro chlazení k dispozici větší prostor a jednotlivé chladiče se nepřekrývají. O pravidelné čištění chladičů se stará reverzní ventilátor.
  


  

Základem nakladače je výložník.

Značka New Holland svým širokým portfoliem dokáže dlouhodobě a spolehlivě uspokojit potřeby zákazníků jak ze stavebního, tak ze zemědělského sektoru. Stroje s klasickou Z kinematikou vynikají značnou vylamovací a rypnou silou a jsou tak vhodné do menších lomů a pískoven. Na druhou stranu zákazníci z oblasti zemědělství, jako jsou velké podniky se živočišnou a kombinovanou výrobou, firmy působící v odpadovém hospodářství a lesnictví vyžadují velkou přídržnou sílu v horní poloze výložníku, která je v těchto sektorech klíčová. Tyto náročné požadavky plní stroje W110D, W130D a W170D s paralelní kinematikou TC (tool carrier).

Paralelní kinematika poskytuje obsluze stroje hlavně výrazně lepší výhled na nářadí, dále lepší rozsah výklopu a záklopu velkoobjemových lopat a stejnou sílu vedení zátěže v celém rozsahu zdvihu výložníku. Obecně platí, že při potřebě práce ve výškách, jako je nakládka rozmetadel s hnojem, plnění velkoobjemových návěsů a přívěsů, stohování balíků a volné slámy, práce s drapákem na dřevo, atd. je paralelní (TC) kinematika VŽDY VHODNĚJŠÍ. 
 

Pracovat s Wéčkem je radost.

Umístění chlazení za kabinou má i další praktický význam – je v ní větší klid. Novinkou je doplnění kabiny o 8 palcový barevný displej s dotykovou obrazovkou pro uživatelsky přívětivější ovládání. Dalším důležitým vylepšením je instalace nových konfigurovatelných tlačítek do bezprostřední blízkosti obsluhy. Umožňují interakci s obrazovkou bez přerušení pracovních operací a třeba i takovou maličkost, jako je základní ovládání telefonu, což obsluhy strojů milují. I standardní výložník je nově vybaven režimem automatického vyrovnávání, což usnadňuje manipulaci s balíky, bednami a obecně jakékoliv nakládání.

Stroj může být osazen automatickou váhou, která sleduje kolik materiálu bylo strojem naloženo. Systém sledování tlaku v pneumatikách monitoruje každou pneu samostatně a naměřené výsledky zobrazuje na výkonnostním monitoru. Zde je možné také nastavit akceptovatelné procento poklesu tlaku před zazněním výstrahy. Pneumatiky tak jsou vždy optimálně nahuštěné, stroj má požadovanou trakci a snižuje se i spotřeba paliva a opotřebení pneumatik.
Vynikající výhled z kabiny poskytuje jednodílné čelní sklo, přehled o dění kolem stroje je dále vylepšen zadní kamerou a sadou pracovních světel Enhanced Lighting Pack, jenž je ve výbavě na přání. S 43 000 lumenů promění noc na den pro bezpečný a efektivní noční provoz.

Poslední novinkou, která není technického rázu nicméně s technikou úzce souvisí je tříletá tovární záruka, kterou se firmě AGROTEC podařilo s výrobcem vyjednat na určitý počet nakladačů. Stroje jsou předobjednané a budou k dispozici do konce roku 2022. Budeme rádi, když se na nakladače přijdete podívat. Budou k dispozici na akci Naše Pole v Nabočanech.
 

Výhody přehledně v bodech i ve videu:

  • 3 modely vybavené paralelní kinematikou výložníku
  • Možnost vážení nakládaného množství materiálu
  • Volně konfigurovatelná tlačítka usnadňují ovládání
  • Dotykový výkonností monitor pro precizní nastavení
  • Efektivní chlazení s reverzačním ventilátorem
  • Režim Smart Work pro úsporu paliva
  • Bez recirkulace spalin – prodloužený servisní interval na 1000 hodin
  

Videogalerie


  
V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat:

Kontakt - Zemědělská a stavební technika
rezacova@agrotec.cz
+420 519 402 191
 
Kontakt - Závěsná technika
poptavka@agrotec.cz
+420 519 402 391

 

Napište nám

Vaše osobní údaje budou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.